Adventní kalendář plný háčko dobrot

Na virtuálním adventním kalendáři budeme tady v tomto článku od prvního prosince otevírat okýnko po okýnku až do Štědrého dne. Každý den na Vás bude čekat jedno překvapení v podobě návodů, video návodů, školy háčkování, užitečných tipů nebo recenzí. Letos si spolu pěkně advent užijeme a co se nestihne před svátky, určitě s háčkem doženete do konce roku .

Aby Vám žádné překvapení neuniklo, můžete se přihlásit k odběru Youtube kanálu zde nebo se stát odběratelem webové stránky (Subscribe to this blog), kde stačí zadat Váš email a budou Vám chodit upozornění přímo do Vaší emailové schránky.

Háčkem, přízí a dobrou náladou budeme společně čelit vánočnímu shonu.

Zde se každý den na jedné pozici objeví novinka. Stačí kliknout a adventní kalendář ukáže své překvapení 🙂

1. prosinec 

Dnes mám narozeniny. Jako opravdu. Naši si dovedli vybrat hezké datum. Velká výhoda vždycky byla, že jsem svůj adventní kalendář dostala zpravidla už k narozeninám, a tak jsem se nemusela na Mikuláše přecpávat pěti čokoládkami najednou. A protože mám narozeniny, tak ten náš háčko adventní kalendář hnedle zkraje hezky rozjedeme. Přináším video návod na háčkované kozačky Dolphin, velikost 10-11 cm. A když mrknete do záložky „čepičky“, najdete tam k nim i stejnou čepulku. Tak děvčata, krásný advent a hlavně se neuhnat 🙂 A já jdu bouchnout šáňo.

2. prosinec

Dnes přináším krátké video, jak tvořím magický kroužek. Věřím, že každá z nás máme svůj způsob. Já používám tyto dva. Pokud se někomu nezadaří, nezoufá. Stačí udělat tři-čtyři řetízková očka, která se spojí do kroužku a pak se již postupuje podle návodů. Dírku stáhnete volným koncem příze po dokončení čepičky. Hodně zdaru při tvoření a moc děkuji všem gratulantům. Snad se mi povedlo odpovědět všem. Krásný adventní víkend 🙂

3. prosinec

Žinylky, téměř stálice posledních let na českém trhu. Dnes přináším videopřehled dostupných druhů. Mrkněte na tloušťku, barevné rozdíly či složení. Vše přehledně a na jednom místě.

4. prosinec

Dnes něco pro začátečníky. Jak na řetízkové očko se dozvíte ve videu. Není to nic složitého, ale bez toho to v háčkování úplně nepůjde. Tak s chutí do toho a půl je hotovo. Hodně štěstí a pohodový pracovní týden.

5. prosinec

Uff a je tady Mikuláš, to nám to ten advent ale letí. Dnes ve videu přináším ukázku dvou způsobů jak pohodlně zapravit konce žinylkových přízí typu Dolphin, Dolce, Bambi apod. U nitkového způsobu utahujte tak, že kdy natáhnete daný výrobek, nitky nejsou moc našponované, aby nepraskly. To by byl vážně průšvih 🙂 Krásné tvoření a hezký den Vám všem.

6. prosinec

Mikuláše jsme přežili ve zdraví a doufám, že vám čert neodnesl háček. To by byla věčná škoda, teda za předpokladu, že nemáte objednánu novou kovovou sadu háčků z Aliexpresu jako já. Dnes si v krátkém videu ukážeme dva způsoby háčkování krátkého sloupku. Video je určeno především začátečníkům a jakmile zvládnete tento základní vzoreček, můžete se směle pustit nejen do hraček, ale například i do kulišanky Batole s videonávodem. Dnes trénujeme a zítra se můžeme těšit na nový návod, kde krátký sloupek určitě uplatníme. Hodně zdaru a pa zítra.

7. prosinec

Copak se dnes skrývá pod šťastným číslem? No přeci videonávod na sovičku Dolphin. Včera jsme si natrénovali krátký sloupek a dnes ho rovnou uplatníme. Sovička může sloužit jako dekorační závěs do kočárku, postýlky, může zdobit přebalovací tašku, baťůžek nebo klíče. Když do sovičky vložíte pískací či hrkací komponent, hned jí stoupne přidaná hodnota. A jestli nemáte tip na rychlý dárek pro kamarádku, tak tady je. Stačí přeskočit část s poutkem a připravit si jednu špejli a hnedle máte zápich do květináče. Dárek ze zbytků na poslední chvilku je prostě nej. Tak ať se dílko podaří.

8. prosinec

A je tady třetina našeho adventního háčkokalendáře. Dnes si ve videu ukážeme jak na sedlo a rukáv kabátku Dolphin. Návod na „tělo“ kabátku naleznete třeba zde, ale já věřím, že všichni hýříme předvánoční tvořivou náladou a vznikne spoustu kabátků nevídaných vzorečků a střihů. Tak směle do toho, zima má být tuhá a dlouhá :).

9. prosinec

Už vás omrzela Dolphin nebo ještě ani nezačala? V dnešním videu si ukážeme přehled dostupných a vcelku populárních zimních klubíček, které Vás jistojistě v chladu zahřejí. Určitě tam nenaleznete všechny, to by nám jedno odpoledne ani nestačilo, ale snad video pomůže těm, které chtějí zkusit něco jiného než je žinylka. Tak vzhůru do světa zimních klubek.

10. prosinec

A máme tady druhou adventní neděli a s ní videonávod na kulíšek. Co si ukázat jak na ombré efekt? Zvolila jsem přízi Tulip dvojmo a neonové barvičky. Tak kdyby náhodou bylo někde pošmourno, hned Vám bude určitě veseleji. Kulíšek v dospělácké velikosti zvládne už i začátečník, jen se nebát a vyzkoušet a pod stromečkem můžete mít s partnerem krásný zářivý čepičko-tandem. Tak krásné háčkování a užijte si pohodovou neděli.

11. prosinec

Dnes něco pro začátečníky a to krátké sloupky do předního nebo zadního očka. Tento typ háčkování vytvoří zajímavou linku, při použití většího háčku kolikrát ani nejde poznat, že se jedná o krátký sloupek. Vyzkoušejte sami :). Krásný pracovní týden.

12. prosinec

A jsme v půlce. To by mi an i tak nevadilo, ale že jsou za 12 dnů Vánoce mě lehce děsí :). Dnes přináším přehled efektních střapatých přízí, ze kterých si doma můžete pohodlně vyrobit háčkované bambulky. Jejich výhodou je, že si vyrobíte barevnou kombinaci na přání a především ve velikosti, kterou zrovna potřebujete. Videonávody jak na háčkovanou bambulku naleznete v samostatném článku na webu v záložce jak jinak než bambule a videopřehled a srovnání efektních přízí zde.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

bool(false)