Elian a novinky pro letošní sezónu

Česká rodinná firma VSV Pilníkov je výrobce širokého sortimentu přízí ELIAN, které jsou na našem trhu dostupné již od roku 1995. Populární příze lze zakoupit již i na Slovensku, Polsku, Německu či v Pobaltí. 

Na webovce ještě žádný návod z přízí Elian nemám, ale to se na jaro určitě změní, takže se máte na co těšit. Do té doby však můžete sami prozkoumat novinky pro letošní podzimně-zimní sezónu, a že je z čeho vybírat. Vyzpovídala jsem pro Vás paní Kristýnu Vondráčkovou z VSV s.r.o., která Vám novinky jednu po druhé hezky přestaví.

„Pro nacházející roční období je jako stvořená pletací příze ELIAN Soft Wool. Obsahuje 30% vlny a 70% akrylu (100g, návin 134m) a vyrábí se v 6-ti nádherných barevných odstínech. Příze je měkká, na omak velmi příjemná a díky obsahu vlny je krásně hřejivá. Zajímavostí je nestejnoměrná šířka vlákna, která jí dodává moderní přírodní vzhled. Úplet z ní ukazuje, že jde o samovzorovací přízi – tvoří na úpletu krásně pravidelné barevné proužky. Z jednoho klubíčka pohodlně upletete čepici i pro dospělého.

Další krásnou novinkou jsou duhová klubíčka ELIAN Harmony (100% akryl, 150g, návin 480m). Návin téměř půl kilometru umožňuje uplést nebo uháčkovat z jednoho klubíčka celou šálu. Na šátek či deku do kočárku je pak zapotřebí asi klubíčka čtyři. Takhle pak vypadá z těchto klubíček pletenina – vždy z jednoho klubíčka. Ale fantazii se meze nekladou – z těchto duhových klubíček nemusíte vyrábět jen šátky a šály – za zkoušku by určitě stála třeba sukně nebo svetr.

 

Dalšími novinkami jsou velmi měkký a příjemný akryl ELIAN Soft Touch (100g, 100m, 100% akryl) jako stvořený na zimní čepice a ELIAN Wool Comfort (50g, 70m, 50%vlna a 50% akryl).“

 

 

Otázka pro zvídavé – víte, co znamená zkratka v názvu firmy VSV? Jedná se o iniciály příjmení majitelů firmy – takže rodinná společnost skrz na skrz.

Já se osobně zamilovala do Elian Soft Touch a druhým topem bude Elian Soft Wool, u které mne zaujaly nádherné barvy. Takže děvčata, nažhavit háčky a hurá na novinky. A jestli si netroufáte nakoupit jen tak okem na netu, můžete si požádat o zaslání vzorníku přízí na email  info@vsv.cz.

Krásný den všem

Katka

 

%d blogerům se to líbí: