Čelenka Tulip pro začátečníky

20.3.2020

Čelenky jsou in i v zimo-jarní sezóně, především tehdy, kdy se počasí chová naprosto nevyzpytatelně. My si spolu uháčkujeme čelenku ze zdvojené příze VlnaHep Tulip, kterou zvládne každý začátečník. Čelenka je ideální na chladná rána.

VlnaHep Tulip se v loňském roce rozšířila o nádherné barvičky, rozbalování balíčku zde. Ve 100 gramovém klubíčku naleznete 170 metrů akrylové příze antipillingovou úpravou. Tulip má atest nezávadnosti TZÚ pro děti do tří let. Je super na jarní a podzimní outfit, ve zdvojené podobě na klasické teploty kolem nuly.

Co se týče čelenky, je háčkovaná ze zdvojené příze, tvoří ji pár řad a je za chvilku hotová. Zdvojená příze a obyčejné polodlouhé sloupky do oček však čelenku povýší na krásný kousek do šatníku. Díky nepřebernému množství barev můžete kombinovat, vytvářet melíry nebo ombré přechody, a mít tak čelenku na každý den v měsíci. Tvar čelenky je kónický, kolem hlavy je volnější, směrem nahoru se díky vzoru sama mírně zužuje.

A my se do ní pustíme.

Čelenka Tulip pro začátečníky, obvod 54-55 cm
Příze: VlnaHep Tulip, žlutá 4186 a černá 4001, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Spotřeba: jedno klubíčko od barvy
Háček: 7 mm, 6 mm
Rozměry: šířka volně ložené čelenky 24 cm, výška 10 cm
Jehla s velkým ouškem, knoflíky cca 1 cm průměr
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý slupek
KS – krátký sloupek

Čelenku začínáme pružným řetízkem, video zde. Ten a první řadu háčkujeme menším háčkem. Řadu končíme PO a začínáme náhradou N, tj. první sloupek v řadě, tj. 2 ŘO za PDS, 1 ŘO za KS. Základy háčkování zde.

Pro rovný šev vedeme háček jednou přímo k náhradě a v následující řadě do očka vedle. Pokud budeme počítat, počet sloupků nám určí, kam vést háček pro poslední sloupek. Náhrada JE součástí součtu.

Čelenka, Tulip, žlutá, DVĚ VLÁKNA, háček 6 mm
1. řada: pružný řetízek v délce 49 oček. Pruh narovnáme a spojíme pomocí PO s protilehlým koncem.
2. řada: N za PDS, háček vedeme do sousedního očka, háčkujeme PDS do oček, poslední sloupek vedeme pod pevné očko z předchozí řady, končíme PO. (50 PDS)

Čelenka, Tulip, žlutá, DVĚ VLÁKNA, háček 7 mm
3. řada: N za PDS, háčkujeme PDS do oček, počítáme sloupky, končíme PO. (50 PDS)

Čelenka, Tulip, žlutá a černá, háček 7 mm
4. – 7. řada: N za PDS, háčkujeme PDS do oček, počítáme sloupky, končíme PO. (50 PDS)

Čelenka, Tulip, černá, DVĚ VLÁKNA, háček 7 mm
8. řada: N za PDS, háčkujeme PDS do oček, počítáme sloupky, končíme PO. (50 PDS)
9. řada: N za KS, háčkujeme KS do oček, počítáme sloupky, končíme PO (50 KS), přízi ukončíme.

Dokončení
Volné konce zapošijeme (pokud jsme je nezaháčkovali v průběhu háčkování), dozdobíme knoflíčky např. kulaté 2-4 ks.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

4 Comments

  • Reply Pavlina 28.2.2023 at 6:52

    Uhackovala jsem podle vaseho navodu celenky cele rodine, tak ted jsme trochu jako Hujerovi, ale chtela bych vam to moc pochvalit, jsem nadsena. Hacek jsem vzala do ruky asi po petadvaceti letech a protoze jsme byli hodne dlouho zavreni doma se dvema malymi detmi, asi mi to zachranilo dusevni zdravi. 🙂 Dekuji moc!

  • Reply Krampolinka 28.2.2023 at 17:49

    Tak to je super, že se Vám s háčkem daří a všichni mohou nosit Vaše výrobky. Ať to dále jde vše od ruky. Děti jsou skvělá motivace k háčkování.

  • Reply Tereza Siegelová 21.11.2023 at 23:17

    Dobrý den, poradíte mi prosím, jak si spočítat/vyměřit délku základního řetízku pro různé obvody hlavy? Měřím většinou s krejčovským metrem, ale nevim, jestli bych to měla měřit v natažení nebo bez natažení 🙂 po roce háčkování nemohu stále přijít na správný způsob, aby čelenka nebyla buď hodně těsná nebo naopak velká :). Moc dekuju za radu 🙂

    • Reply Krampolinka 26.11.2023 at 18:18

      Dobrý den, jestli Vás uklidním, tak také vždy pářu. Každý vzor totiž ten řetízek utáhne jinak. Někdy pomůže, když se podíváte na návod nebo na vlastní čepici, na kolik oček jste končila v poslední řadě, tak na tolik oček můžete začít. Ať se povede

    Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.