Homeleska Creative: rub a líc a nic víc

Tak si tak háčkuji spodek od usínáčka, poslední řady a říkám si, že ten vzorek jsem přeci chtěla už vloni vyzkoušet na čepulu a nevyšlo to. No nevadí, ještě že mám po ruce novinku YarnArt Creative, beru háček a vrhám se do tvoření.

YarnArt Creative je silnější bavlna. 50 gramů klubíčko má 85 metrů, takže ideální na jaro nebo podzim, ve zdvojené melírové verzi bude prima i na mírnou zimu. Navíc – bavlna a s českým atestem pro děti do tří let. Jakožto přírodní materiál lehce povolí, je potřeba s tím při tvoření počítat a krapet nitkuje, ale nic, co by se nedalo přežít. Deklarovaný háček je 6 mm (překvapení i pro mne), ale na vzorek a typ čepičky beru o číslo větší a startuji čepičku rovnou sedmičkou. Asi do patnácté řady se mi stále homeleska moc nelíbí, ale zatnu zuby a pokračuju. Pak jsem ji otočila na rub a téměř mi spadla brada. Luxusní vzorování. Tady jen u přechodu barev jdou vidět rozdíly více než na líci čepičky, ale asi se to dá přežít, ideálně tedy dělat jednobarevku.

A protože mi nedávno psala jedna paní, že nemám moc věcí na chlapečky, ráda se podělím o tento návod. Přijde mi totiž, že vzorek je vyloženě klučičí. I velikost jsem tedy zvolila na krapet větší hlavičku. Homelesky doporučuji pro chodící/minimálně sedící dítka, homelešanky jsou pro děti střihově ale lepší. Tady ovšem klasika 🙂 Takže hurá do ní.

Homeleska Creative Unisex, obvod 48-50 cm, hloubka 27 cm
Příze: YarnArt Creative, zakoupíte na mojegalanterka.cz, spotřeba dvě klubíčka šedé 244 a krapet fuchsiové 243
Háček: 7 mm, ke konci vyměníme za 6 mm a posledních pár řad jedeme 5 mm

Na dozdobení knoflík, štítek, dovyrobit poutko, mašličku
Hodinový rozpočet: cca 3 hodiny včetně úprav (je krapet časově náročnější)
Pro začátečníky

MK – magický kroužek, jak na magický kroužek naleznete zde
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
Náhrada N jedno volné ŘO za KS. Čepička je háčkovaná ze začátku po řadách a řady končí PO a začíná N, od čtvrté řady je háčkováno dokola. U přechodu barev opět končí řada PO a začíná N.

Creative šedá, háček 7 mm
1. řada: 10 KS do MK, PO
2. řada: N, zdvojíme každý KS, tj. 20 KS, PO
3. řada: N, háčkovací schéma 2 KS – 1 KS, tj. 30 KS, PO
4. řada: N, háčkujeme KS dokola, tj. 30 KS, odtud háčkujeme dokola bez PO
5. řada: háčkovací schéma KS, ŘO; KS hned do vedlejšího očka, POZOR, každé páté očko předchozí řady přeskočíme, tj. budeme mít 48 oček
6. řada: háčkujeme KS pod ŘO z předchozí řady a ŘO nad KS z předchozí řady, háčkujeme do každého očka (nic nevynecháváme), tj. 48 oček
7. řada: každé třetí očko zdvojíme, tj. uděláme KS – ŘO – KS – ŘO do jednoho očka z předchozí řady, jinak střídáme vzorek, tj. KS pod ŘO z předchozí řady, ŘO nad KS z předchozí řady, opakujeme tj. 64 oček
8. řada: háčkujeme vzoreček, tj. střídáme KS a ŘO, jak je popsáno výše, tj. 64 oček
9. řada: každé třetí očko zdvojíme, tj. uděláme KS – ŘO – KS – ŘO do jednoho očka z předchozí řady, jinak pokračujeme ve vzorku, nevynecháváme žádné očko, POZOR na obvod 48-50 cm končíme na počtu 80 oček celkem, tj. cca 3x nebudeme zdvojovat
10. řada: háčkujeme vzoreček, tj. střídáme KS a ŘO, 80 oček

Fuchsiová, háček 7 mm
11. řada: háčkujeme vzoreček, tj. střídáme KS a ŘO, 80 oček

Šedá, háček 7 mm
12. – 13. řada: háčkujeme vzoreček, tj. střídáme KS a ŘO, 80 oček

Fuchsiová, háček 7 mm
14. řada: háčkujeme vzoreček, tj. střídáme KS a ŘO, 80 oček

Šedá, háček 7 mm
15. – 35. řada: háčkujeme vzoreček, tj. střídáme KS a ŘO, 80 oček

Háček 6 mm
36. – 39. řada: háčkujeme vzoreček, tj. střídáme KS a ŘO, 80 oček

Háček 5 mm
40. – 43. řada: háčkujeme vzoreček, tj. střídáme KS a ŘO, 80 oček

Fuchsiová
44. řada: háčkujeme stejný vzoreček, jen každý druhý KS pícháme ob řadu, moc neutahujeme, ať se nám okraj nevytvaruje do vlnky.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, dozdobíme kytičkou, knoflíkem, mašličkou nebo cedulkou.

PRO VELIKOST 50-52 cm v deváté řadě pokračujeme ve schématu až do konce řady, tj. budeme mít na konci 85 oček. Na tuto velikost je spotřeba 2,5 klubka od barvy. Háčkujeme do hloubky cca 28-29 cm.

Líbí se Vám návod zdarma? Můžete mne až do 3.9.2018 podpořit hlasem v soutěži Maminka-blogerka roku 2018 zdeHlasovat lze každý den od 5 – 24 hodin každou hodinu 

Návod je chráněný autorským zákonem a je určen pro háčkování pouze pro vlastní potřebu. Pro komerční využití mne prosím kontaktujte. Zneužití návodu pro komerční účely bez souhlasu autora je v rozporu s autorským zákonem.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

%d blogerům se to líbí: