Homeleska Nako Denim

„Kači, pošlu Vám klubíčko novinky na otestování. Příze je super, však uvidíte sama,“ přistála mi zprávička v messengeru z primaprize.cz. Klubíčko dorazilo a já zasedla a udělala první test. Jenže ani vzoreček ani příze nevynikla, byl začátek prázdnin, horko jako blázen a bylo evidentní, že příze si žádá svůj čas. S prvním rádoby podzimním ránem nastal zlom. A musím říct, že mne výsledek mile potěšil. Vím, říkám to skoro u každé čepičky, kterou letos vytvořím, ale tento vzoreček bude moje letošní stálice.

Musím potěšit všechny. Vzoreček je super jednoduchý, navíc má nádherný plastický vzhled připomínající pleteninu a nazvala jsem ho „obrácené véčko“. Největší úskalí je, jak správně přidávat. Také upozorňuji, že pokud zvolíte jinou přízi a jiný háček, efekt bude jiný. Ono kolikrát stačí, když utahujete krapet jinak než já a výsledek se zkrátka liší. Příze NAKO Denim je 60% bavlna a 40% prémiový akryl. Oranžová barvička, co je ve videu, je krásná, ale modrá tím, jak je lehce žíhnutá tou bílou je prostě nádherná. Jiné barvičky jsem v ruce zatím neměla, tak nemohu soudit, ale ta modrá je prostě unisexová a krásná. Klubíčko má 100 g s návinem 200 metrů a příze je super na chladnější podzimní nebo jarní rána, pro mírnou zimu stačí podšít kolem oušek. Pokud zdvojíte, dostanete klasickou zimní přízi. Vzoreček je poměrně přízožrout, ale na uvedený obvod mi vystačilo klubíčko. Takže se do ní vrhneme, pořádná podzimní rána jsou doslova za bukem.

Homeleska Nako Denim, obvod 47-48 cm, hloubka 26 cm
Příze: Nako Denim modrá 11589, jedno klubíčko, zakoupíte na www.primaprize.cz
Háček: 5 mm, 4.5 mm a 4 mm

Na dozdobení knoflík, štítek, dovyrobit poutko, mašličku, kytičku
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek, jak na magický kroužek naleznete zde
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
Náhrada N jedno volné ŘO za PDS. Čepička je háčkovaná ze začátku po řadách a řady končí PO a začínájí N, od čtvrté řady je háčkováno dokola.

Nako Denim, háček 5 mm
1. řada: 10 PDS do MK, PO
2. řada: N, zdvojíme každý PDS, tj. 20 PDS, PO
3. řada: N, háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, tj. 30 PDS, PO
4. řada: N, ŘO, nahodit na PDS, píchnout do stejného místa jako je náhrada, nahodit na PDS a píchnout do sousedního oka, vytáhnout přízi, na háčku máme 5 nitek, protáhneme vše do jednoho oka, uděláme ŘO; nahodíme na PDS, píchneme háček do stejného místa jako minulý PDS, nahodíme a píchneme háček do sousedního očka, vytáhneme přízi (5 nitek) stáheneme vše do jednoho očka, uděláme ŘO. Toto opakujeme. V řadě budeme mít 30 „obrácených véček“. MRKNĚTE NA VIDEO! Řadu neukončujeme PO a odtud háčkujeme dokola. Na konci řady nezapomeneme dát označovač do posledního očka, nebo protáhneme volný středový konec dopředu.
5. řada: háčkovací schéma 1 – 1 – 1 – 2 rozšiřujeme již ve vzorku (doporučuji mrknout na video, kam píchat při rozšiřování), tj. 36 „obrácených véček“ na konci řady. Pokud někdo utahuje jinak než já a vlní se mu to, máte dvě možnosti – buď vzít o číslo menší háček (ale přidat v konečném součtu na cca 44 „obrácených véček“), nebo tuto řadu háčkovat dokola, tj. budete mít 30 „obrácených véček“ a rozšiřování aplikujete až od další řady.
6. řada: háčkujeme „obrácená véčka“ dokola, tj. 36
7. řada: rozšíříme 4 x, tj. aplikujeme rozšíření ve vzorku u každého 9-tého, 18-tého, 27-mého a 36-tého očka, tj. celkem v řadě 40 „obrácených véček“
8. – 21. řada: háčkujeme vzorek dokola, tj. 40 „obrácených véček“
22.-23. řada: háček 4.5 mm, háčkujeme vzorek dokola, tj. 40 „obrácených véček“
24. – 27. řada: háček 4 mm, háčkujeme vzorek dokola, tj. 40 „obrácených véček“. Co se týče ukončení řady, poslední tři očka v poslední řadě místo PDS háčkujeme KS, viz VIDEO.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, dozdobíme kytičkou, knoflíkem, mašličkou nebo cedulkou.

PRO VELIKOST 46-47 cm máme konečný počet oček 38 „obrácených véček“. Jiné velikosti zatím bohužel nemám vyzkoušené, ale své poznatky můžete napsat do komentářů, pomůžete ostatním.

Líbí se Vám návod zdarma? Můžete mne až do 3.9.2018 podpořit hlasem v soutěži Maminka-blogerka roku 2018 zdeHlasovat lze každý den od 5 – 24 hodin každou hodinu 

Návod je chráněný autorským zákonem a je určen pro háčkování pouze pro vlastní potřebu!!!! Pro komerční využití mne prosím kontaktujte. Zneužití návodu pro komerční účely bez souhlasu autora je v rozporu s autorským zákonem.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

 

VIDEO

GALERIE

%d blogerům se to líbí: