Kytička Begonia 1-2-3

9.6.2019

Asi úplně nejmenší kytička, kterou jsem kdy tvořila – to je tady toto malé roztomilé kvetoucí „cosi“. Je to rychlovka, má jen jednu řadu a přikládám 4 velikosti. No vážně.

Potřebovala jsem jednu malou milou aplikaci na čepičku, a tak vznikla tato ozdůbka. Kromě čepiček nalezne uplatnění na sponce do vlasů, na kancelářské sponě, ale napadla mne i krásná a něžná dekorace na svatbu na stůl nebo i jiné druhy oslav. A když kytičky navrstvíte, tak dostanete krásné dvojité, které můžete umístit třeba do průhledné misky a stanou se tak nevšední dekorací domácnosti. Kytička se celá háčkuje do magického kroužku a jeho stažením se vytvoří tato drobnost.

Kytička Begonia 1-2-3
Příze: YarnArt Begonia, zbytek jakékoliv barvičky, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz nebo www.pletemesi.cz
Háček: 3 mm 

Na dozdobení knoflík nebo perlička
Hodinový rozpočet: cca 10 minut včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
DS2 – dvakrát nahozený dlouhý sloupek

Základy háčkování naleznete zde.
Náhrada N jedno volné ŘO za KS, 2 ŘO za PDS.

YarnArt Begonia, háček 3 mm

Kytička MINI I.
1. řada: do magického volnějšího kroužku uháčkujeme N za KS, 3 DS, KS. Toto opakujeme ještě 4x, tj. získáme kytičku o pěti okvětních lístcích. Končíme PO do náhrady. Stáhneme MK, příze zauzlíkujeme nebo zapošijeme.

Kytička MINI II.

1. řada: do magického volnějšího kroužku uháčkujeme N za KS, 4 DS, KS. Toto opakujeme ještě 4x, tj. získáme kytičku o pěti okvětních lístcích. Končíme PO do náhrady. Stáhneme MK, příze zauzlíkujeme nebo zapošijeme.

Kytička MINI III.

1. řada: do magického volnějšího kroužku uháčkujeme N za KS, 5 DS, KS. Toto opakujeme ještě 4x, tj. získáme kytičku o pěti okvětních lístcích. Končíme PO do náhrady. Stáhneme MK, příze zauzlíkujeme nebo zapošijeme.

Kytička MAXI

1. řada: do magického volnějšího kroužku uháčkujeme N za PDS, 3 DS2, PDS. Toto opakujeme ještě 4x, tj. získáme kytičku o pěti okvětních lístcích. Končíme PO do náhrady. Stáhneme MK, příze zauzlíkujeme nebo zapošijeme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Vždy prosím uvádějte ZDROJ tohoto návodu, tj. www.krampolinka.cz.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: