Novinkový mercedes mezi zimními přízemi

Dnes jsem opravdu spěchala domů. Těšila jsem se jak malá holka na malé překvapení ve formě testovacího klubíčka od firmy Vlna-Hep.

„Je to opravdu „hořák“, budete mít čas na testování zimní novinky?“ Ano, ano, přitakala jsem do telefonu. Na teploměru třicet, na koupaliště jsme se ještě ani nedostali, ale u české firmy Vlna-Hep se už připravují nová zimní klubíčka na letošní zimu. Takže plán na dnešní odpoledne byl jasný. Ledové mochito, pohledat tlustý háček a pustit se do typického zimního outfitu, tedy čepule.

Po rozbalení balíčku jsem byla velmi mile překvapena. Melírová akrylová příze v moderní vínovo-hořčicovo-smetanové kombinaci o poměrně silném návinu. Sáhla jsem po devítce háčku. A to bylo opravdu málo. Zkusila jsem tedy pár řad desítkou a zapojila můj oblíbený propichovaný polodlouhý sloupek. Ono silná příze a ještě v barevném provedení si s náročnými vzorečky mnohdy neporadí. Buď nevynikne jedno nebo druhé, každopádně s výsledkem jsem byla velice spokojena. Zatím je to super tajná novinka. Jediné, co mohu prozradit je, že bude mít návin 70m/100g. Ale co se omaku a práce s přízí týče, byla jsem nadšená. Silnější než Everyday Big, předpokládám v antipillingovém provedení, nevrže na háčku, je měkoučká a příjemná do tlapek, čepička je navíc velmi hřejivá a práce pěkně přibývala. Na kulíšek pro obvod 47-48 cm jsem spotřebovala jedno klubíčko a kousek a byl za hodinku a kousek na světě, a to včetně zapošití a našití moderní ooobr bambule.

Na co se tedy můžeme těšit?

  • klubíčka budou jen v jednobarevném provedení (melírek byl pouze pro test)
  • na začátek nás čeká asi 20 barev, které byly zvoleny dle nejžádanějších barviček příze Tulip
  • nejsilnější antipillingový akryl na trhu s návinem 70m/100g

Takže za mne třikrát hurá a těším se na vzorník a vybrané barvičky ať máme kreativní a barevnou zimu 🙂

Jak dopadla moje tvorba si můžete prohlédnout v galerii. A kdy že se klubíčka objeví na trhu? Nejlépe když budete sledovat facebookovou stránku výrobce zde, kde se dozvíte vše včas.

Krásný tvořivý čas

K.

%d blogerům se to líbí: