Purpurové srdíčko: věnováno Nedoklubku

„A nechcete natočit videonávod na srdíčko, když máte tu akci?“, nabídla jsem se paní Denise z Nedoklubka. Paní koordinátorka souhlasila, přeposlala mi soubor a já si v ten okamžik uvědomila, že podle návodu háčkovat neumím. „Já Vám určitě ráda pomůžu, kdyby bylo potřeba“, nabídla mi i pomocnou ruku, ale já věděla, že to tak jednoduché nebude.

Takže myšlenka na srdíčko opět pár dnů zrála a běžela na „tvořivém spořiči“, a pak jedno odpoledne, tři zástřelácké pokusy a srdíčko bylo na světě. Zajásala jsem. Takže směle a s hrdostí se mohu plnohodnotně zapojit do projektu Nedoklubka „Pomozte nám srdcem“. Akce spočívá v tom, že kdokoliv (a s tímto návodem opravdu kdokoliv), uháčkuje srdíčko ve „značkové“ purpurové barvičce a pošle koordinátorům akce. Srdíčka slouží rodičům předčasně narozených miminek jako vyjádření podpory a sounáležitost, že v „tom“ nejsou sami a že je nás spousta, co na ně myslíme, když jejich drobečkové mnohdy bojují o to nejcennější – vlastní život.

Pro srdíčka byla zvolena purpurová barva, odstín 8048, příze českého výrobce VlnaHep Camilla nebo Perla, které zakoupíte s výraznou slevou na www.mojegalanterka.cz. Z každého prodaného klubíčka navíc VlnaHep odvede finanční příspěvek na podporu organizace Nedoklubko. Takže pokud se zapojíte do tvoření, pomůžete vlastně dvakrát. Srdíčkem i pořízením purpurové barvy.

Pokud by se náhodou stalo, že Vám tento návod nebude vyhovovat, nebo Vás tvoření stále stejného srdíčka omrzí, na webové stránce www.nedoklubko.cz naleznete návody i na jiné typy srdíček. Pak už stačí jen kontaktovat paní koordinátorku (aktuální seznam na sociální síti zde) a srdíčka poslat do světa se vzkazem.

Takže ať neotálíme a můžeme se pustit do tvoření.

Purpurové srdíčko, výška cca 7 cm, šíře cca 8 cm
Příze: VlnaHep Camilla nebo Perla, odstín 8048, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Háček: číslo 3 mm
Jehla s velkým ouškem, duté vlákno na výplň
Hodinový rozpočet: cca 40 minut
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek

Začínáme tzv. náhradou „N“, tj. 1 volnější ŘO = KS. Háčkujeme po řadách tam a zpět. Počítáme!

Purpurové srdíčko, háček 3 mm
16 ŘO, píchneme do 3 očka od háčku
1. řada: N + 13 KS, otočíme
2. řada: N + 13 KS, otočíme
3. řada: N + 13 KS, otočíme
4. řada: N + 13 KS, otočíme
5. řada: N + 13 KS, otočíme
6. řada: N + 13 KS, otočíme
7. řada: N + 13 KS, otočíme
8. řada: N + 6 KS, otočíme
9. řada: N + 6 KS, otočíme
10. řada: N + 6 KS, otočíme
11. řada: N + 6 KS, otočíme
12. řada: N + 6 KS, otočíme
13. řada: N + 6 KS, otočíme
14. řada: N + 6 KS. Do stejného místa uděláme ještě jeden KS.
Pokračujeme KS do „středu“ srdíčka, kde uděláme PO. Dále pokračujeme KS. Ve vrcholcích uděláme vždy 2 KS (aby se srdíčko nekroutilo). V dolní špičce (je tam volný konec příze), uděláme 3 KS a dále pokračujeme v obháčkovávání srdíčka pomocí KS (volný konec můžeme zaháčkovat). Ukončíme PO.

Uháčkujeme druhý stejný kus.

Dokončení
Po obháčkování druhého dílu přízi neukončíme. Přiložíme oba díly na sebe a začneme sháčkovávat pomocí krátkých sloupků směrem ke „středu“ srdíčka. Zde uděláme opět PO, dále řetízek z 25 ŘO, který ukončíme opět do PO do středu srdíčka (vznikne poutko – volitelné) a pokračujeme ve sháčkovávání pomocí KS. Ve vrcholcích uděláme opět 2 KS. Horní obloučky tvoří 5 DS. Ve spodní špičce uděláme opět 2-3 KS, podle toho, jak moc utahujeme. Pokračujeme ve sháčkovávání pomocí KS. Před koncem srdíčko vycpeme a ukončíme sháčkování pomocí 5 DS, tj. druhý horní oblouček. Pro lepší pochopení prosím mrkněte na video.
Volné konce zapošijeme.

Líbí se Vám návod zdarma? Můžete mne až do 3.9.2018 podpořit hlasem v soutěži Maminka-blogerka roku 2018 zde. Hlasovat lze každý den od 5 – 24 hodin každou hodinu

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

 

%d blogerům se to líbí: