Srdíčko Mink

9.2.2020

Ať se nám to líbí nebo ne, Valentýn nás zkrátka zasáhne. V obchodech, ve výlohách, děti s tím přijdou ze školy. Letmý pohled do kalendáře nám napovídá, že se tento svátek zamilovaných nezadržitelně blíží. A Valentýn – to se rovná srdíčka. Všude a na všem.

Na háčkované srdíčko jsem použila přízi YarnArt Mink, 100% polyester a ve 100 gramovém klubíčku má Mink 75 metrů. Příze má český atest nezávadnosti TZÚ pro děti do tří let a konkrétně petrolejovou barvičku věnoval e-shop www.bezvapleteni.cz, výhradní dovozce přízí YarnArt do České republiky.

Srdíčko se háčkuje ve dvou krocích. V první fázi si uháčkujeme jeden kopeček a přízi ukončíme. Ve druhé fázi uháčkujeme protikus, kopečky sháčkujeme k sobě a pokračujeme v háčkování těla srdíčka. Příze Mink je efektní, chlupatá a háčkuje se tedy hmatem. Komu tento způsob nevyhovuje, může k Mink přidat tzv. vodící nitku ve stejné barvě. Na vzhledu se výrazně nic nezmění, jen bude srdíčko krapínek větší. Pro menší velikost stačí vzít o číslo menší háček. Jak vidíte na obrázku, zkoušela jsem různé tvary, než jsem vypilovala správný tvar. Ale pokud Vám sem tam očko ujede, nebo budete mít oček v řadě víc/méně, vzhledově to nevadí. Držte se orientačně návodu a budete mít alespoň svůj vlastní originál. Z jednoho klubíčka YarnArt Mink vyrobíte tři srdíčka. 

A co s takovým srdíčkem? Může být přívěšek na klíče (lépe se v kabelce hledají), doplněk na batoh či kabelku, nebo drobný dárek kolegyňce nebo svému drahému protějšku. Věřím, že si u Vás srdíčko Mink místo a účel najde. No a my se do něj pustíme.

Srdíčko Mink
Příze: YarnArt Mink, zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Spotřeba: 1 klubíčko na tři srdíčka
Háček: 4 mm
Rozměry: šířka 11 cm v nejširším místě, výška 10 cm
Jehla s velkým ouškem, cedulka nebo knoflík, duté vlákno
Časový rozpočet: 30 minut
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhé sloupky

Háčkujeme po řadách. Řadu končíme PO a začínáme tzv. náhradou N, tj. 2 ŘO za PDS. Základy háčkování zde.

PRVNÍ KOPEČEK SRDÍČKA, Mink, háček 4 mm
1. řada: háčkujeme do MK, N za PDS, dále 7 PDS, končíme PO. (8)
2. řada: N za PDS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme PDS, dále zdvojíme každé očko, končíme PO. (16)
3. – 6. řada: N za PDS, háčkujeme PDS do mezer, končíme PO (16)
Pokud chceme háčkované poutko na zavěšení, řadu 6 ukončíme řetízkem z 25 ŘO a PO.

DRUHÝ KOPEČEK SRDÍČKA, Mink, háček 4 mm
1. řada: háčkujeme do MK, N za PDS, dále 7 PDS, končíme PO. (8)
2. řada: N za PDS, háček vedeme k náhradě a uháčkujeme PDS, dále zdvojíme každé očko, končíme PO. (16)
3. – 6. řada: N za PDS, háčkujeme PDS do mezer, končíme PO (16), přízi NEUKONČÍME a pokračujeme v háčkování

TĚLO SRDÍČKA, Mink, háček 4 mm
Vezmeme si oba kopečky a první kopeček přiložíme ke druhému (pokud máme poutko, tak v místě poutka). Oba kusy sháčkujeme pomocí 3 PO. Od tohoto místa budeme háčkovat kolem obou kopečků. Volné konce zůstávají uvnitř srdíčka.

1. řada: N za PDS, 12 PDS kolem prvního kopečku, 1 PDS pod spojovací PO, 13 PDS kolem druhého kopečku, končíme PO. (27)
2. – 3. řada: N za PDS, háčkujeme PDS do mezer, končíme PO. (27)
4. řada: N za PDS, v této řadě budeme snižovat počet oček pomocí sháčkování, schéma 1 PDS – 1 PDS – 2 PDS sháčkujeme dohromady, opakujeme, končíme PO. (21)
5. řada: N za PDS, v této řadě budeme snižovat počet oček pomocí sháčkování, schéma 1 PDS – 1 PDS – 2 PDS sháčkujeme dohromady, opakujeme, končíme PO. (16)

6. řada: N za PDS, v této řadě budeme snižovat počet oček pomocí sháčkování, schéma 1 PDS – 1 PDS – 2 PDS sháčkujeme dohromady, opakujeme, končíme PO. (12) Vycpeme srdíčko dutým vláknem.
7. řada: N za PDS, v této řadě budeme snižovat počet oček pomocí sháčkování, schéma 1 PDS – 1 PDS – 2 PDS sháčkujeme dohromady, opakujeme, končíme PO. (9)
8. řada: N za PDS, sháčkujeme 2 PDS, sháčkujeme 2 PDS, sháčkujeme 2 PDS, sháčkujeme 2 PDS, PO, necháme si dostatečně dlouhý konec, kterým zapošijeme špičku srdíčka.

Dokončení
Volné konce zapošijeme, dozdobíme štítkem, knoflíkem.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: