Srdíčková Baby Best

Nejhorší je reverzní inženýrství vlastního výtvoru jen podle fotky. Tak přesně toto se mi stalo u srdíčkové čepičky.

Původní verzi jsem vytvořila někdy vloni nebo předloni a předala majitelce. A letos na mne vykoukla z uložených příspěvků na sociální síti. Tak jsem se rozhodla, že ji uháčkuji znovu, a to rovnou do videonávodu. Dopadlo to tak, že jsem ji zkoušela asi čtyřikrát, než jsem přišla na vzorek a především – aby srdíčka tvarově alespoň srdíčko připomínala. To je tak, když něco uháčkuji a nenapíši si ani čárku k postupu. Takže jsem se poučila a už píši téměř vše a snažím se vložit sem na web, alespoň do skrytých příspěvků s tím, že se k návodu výhledově vrátím.

Na srdíčkovou čepičku jsem použila přízi Alize Baby Best. Jedná se jarní/podzimní přízi ve složení 90% akryl a 10% bambus a návinu 100g. Je velice příjemná jak na nošení tak na háček. Spotřeba na tuto miminkovskou čepičku je necelá půlka klubíčka a čepička je super jako přechodová buď na jaro nebo na podzim. A jelikož ten nám pomalu ale jistě klepe na dveře, tak se do ní hned pustíme.

Srdíčková Baby Best
Příze: Alize Baby Best spotřeba necelé jedno klubíčko, pro vyniknutí vzoru potřebujeme dvě barvy, zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Háček: 5 mm a 4 mm
Rozměry: obvod čepičky je 35-37 cm, délka čepičky je 12.5 cm, velikost odpovídá váze chlapec 3400-3600 g, dívka 3500-3800 g
Štítek, knoflík, cedulka, označovač, jehla s velkým ouškem, nůžky, metr
Hodinový rozpočet: cca 1-1,5 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
DS3 – tři sháčkované DS dohromady
DS2 – dva sháčkované DS dohromady
ZRKS – zadní reliéfní krátký sloupek

Čepička je háčkovaná po řadách, končí PO a začíná náhradou N, tj. 2 ŘO pro PDS, 2 volná ŘO/3 ŘO pro DS, 1 volné ŘO pro KS.
Základy háčkování naleznete zde.

Baby Best, šedá, háček 5 mm
1. řada: 10 PDS do MK, PO
2. řada: 2 ŘO (místo prvního PDS), do stejného místa PDS, dále zdvojíme každé očko, tj. 20 PDS, PO
3. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, tj. zdvojíme každý druhý PDS, tj. 30 PDS
4. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS, tj. zdvojíme každý pátý PDS, tj.  36 PDS
5. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS, tj. zdvojíme každý šestý PDS, tj.  42 PDS
6. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS – 1 PDS, tj. zdvojíme každý pátý PDS, tj.  50 PDS

Baby Best, růžová, háček 5 mm
7. řada: N za KS, dvě očka vynechat, „srdíčko“ DS3 – ŘO – DS3 – ŘO – DS3 vše do jednoho očka, dvě očka vynechat a do následujícího háčkujeme KS. Opakujeme 4 x. U pátého, šestého a sedmého vzoru vynecháváme jednou dvě očka před „srdíčkem“ a tři očka po „srdíčku. Dále pokračujeme v původním vzoru. Končíme „srdíčkem“ a PO do náhrady. V řadě máme základ pro 9 sloupců „srdíček“.

Baby Best, šedá, háček 5 mm
8. řada: N za DS, dále 4 DS vše do jednoho očka (náhrada za KS z předchozí řady), 2 ŘO, KS do středu „srdíčka“, 2 ŘO, 4 DS do KS. Opakujeme, končíme PO a pomocí PO přejdeme do středu vějířku.

Baby Best, růžová, háček 5 mm
9. řada: N za DS, dále DS2 – ŘO – DS3 – ŘO – DS3, KS do KS z předchozí řady, dále do středu vějířku DS3 – ŘO – DS3 – ŘO – DS3 a opět KS do KS. Opakujeme, končíme PO a pomocí PO přejdeme do středu srdíčka.

Baby Best, šedá, háček 5 mm
10. řada: N za KS, 2 ŘO, 4 DS do KS z předchozí řady, 2 ŘO, KS do středu srdíčka, 2 ŘO, 4 DS do KS z předchozí řady. Opakujeme, končíme PO.

Baby Best, růžová, háček 5 mm
11. řada: N za KS, dále DS3 – ŘO – DS3 – ŘO – DS3 do středu vějířku, KS do KS, opakujeme, končíme PO.

Baby Best, šedá, háček 5 mm
12. řada: N za DS, dále 4 DS vše do jednoho očka, 2 ŘO, KS do středu „srdíčka“, 2 ŘO, 4 DS do KS. Opakujeme, končíme PO.
13. řada: N za KS, dále KS do DS, KS pod ŘO, KS do KS, KS pod ŘO, opakujeme, měli bychom mít cca 63 KS.

Baby Best, šedá, háček 4 mm, vykrojení
Čepičku si rozdělíme na 16 ok na zátylku, které nebudeme háčkovat, 10 oček pro rozšíření u prvního ouška, 27 oček čelo, 10 oček pro rozšíření u druhého ouška.
14. řada: N za PDS, 9 PDS, 27 KS, 10 PDS, otočíme.
15. řada: N za PDS, 9 PDS, 27 KS, 10 PDS, otočíme.
16. řada: N za KS, háčkujeme KS do každého očka (u PDS háčkujeme KS do mezer)

Baby Best, růžová, háček 4 mm, olem
17. řada: v čelní části háčkujeme 47 ZRKS, kolem rozšíření u prvního ouška háčkujeme KS nebo PDS, na zátylku háčkujeme 16 KS a kolem rozšíření u druhého ouška háčkujeme KS nebo PDS. Růžovou i šedou přízi ustřihneme ve vzdálenosti cca 50 cm od čepičky. Volné konce soustředíme v rohu rozšíření u ouška, kam budeme přidělávat šňůrky a volné konce do šňůrek zapleteme.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Z každé barvy si ustřihneme 3-4 stejně dlouhé prameny, které přepůlíme (po přepůlení je délka 40-50 cm). Pomocí liščí smyčky přiděláme do rohu rozšíření čepičky a zapleteme do copánku. Čepičku dozdobíme knoflíkem nebo cedulkou.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

 

%d blogerům se to líbí: