V čem zahřát hlavičku na zimu

9.12.2017

Dnes přináším krátké video o zimních přízích, které jsem měla možnost si osobně osahat. Nejsou samozřejmě všechny, věřím, že každá z nás má vlastní favoritku, ale těm, které váhají, čím potěšit hlavičku v zimě, možná video i přehled pomůže.

Všeobecně platí, že v zimě zahřeje akryl, ideálně s antipillingovou úpravou, ať už v jednoduché či dvojité podobě, návin kolem 100 – 120 m na 100g je fajn. Super je Merino, vlna sama o sobě může některým vadit, případně kousat. Měkkost a příjemnost zkoušíme klubíčkem ideálně na krku, na bradě nebo v loketní jamce, ale pozor! Stačí, když se zapotíte, nebo příze navlhne a může se chovat úplně jinak. A stejně tak vás nepotěší fakt, že čepice, ať už jakákoliv háčkovaná, v třeskutém mrazu a větru zkrátka profoukne, takže ideálně je podšít nějakým termo úpletkem, fleecem nebo bavlněným tričkem. Pro méně zdatné „šičky“ stačí pruh kolem uší a službu Vám to v zimě jistě udělá.

Pokud budete háčkovat dvojitou přízí, jen je potřeba pamatovat na to, že u zdvojení neplatí doporučená síla háčku. Abyste neměli na hlavě nebo kolem krku plech, je super vyzkoušet několik čísel než se Vám bude výsledek pozdávat. Recept na to bohužel není. Vše závisí na Vámi zvoleném vzorku, na vybraném modelu a hlavně na síle utahování. V přehledu nejsou uvedeny žinylkové ani huňaté příze, kterým jsou věnovány samostatné články.

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..