Vějířková Eliza

Nejdřív vznikl šáteček na krk a za sedm dnů čepička, a to vše z jednoho klubíčka.

Vloni jsem málem podzimní set nestihla, na krk malá neměla vlastně vůbec nic. Letos s ponaučením a předstihem dvou měsíců jsem z heboučkého a měkoučkého materiálu Scheepjes Eliza (100% polyester, 100g/230m) zvládla vytvořit šátek i čepičku vše z jednoho klubíčka. Pravda na druhou kytičku mi úplně už nezůstalo, ale naštěstí jsem měla odkud „odebrat“, takže vznikl krásný meruňkový set a já se těším, jak malá bude letos dělat parádu. Samozřejmě se podělím o návod. Není to nic složitého, ani úplně nového, ale jak to tak bývá, co materiál – to nový návod, jelikož každá příze vyžaduje jiný háček.

Vějířková čepička Eliza, obvod 47-48 cm
Příze: Scheepjes Eliza, zakoupíte na www.colorwool.cz, spotřeba cca půl klubíčka
Háček: 6 mm čepička, 5 mm spodní okraj

Na dozdobení knoflík, štítek, případně dovyrobit kytičku
Hodinový rozpočet: cca 2 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek, jak na magický kroužek naleznete zde
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
Náhrada N jedno ŘO za KS, 2 ŘO za PDS. Čepička je háčkovaná po řadách, končí PO a začíná N.
Video na vzoreček naleznete ve videu na podobnou letní čepičku zde .

Scheepjes Eliza, háček 6 mm
1. řada: 9 PDS do MK, PO
2. řada: zdvojíme každý PDS, tj. 18 PDS, PO
3. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, tj. 27 PDS, PO
4. řada: háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS – 1 PDS, tj. 36 PDS, PO
5. řada: N za KS, ŘO, do následujícího očka 1 PDS-ŘO-PDS, očko vynechat (základ vzorečku se opakuje na třech očkách) a ŘO, opakujeme KS, ŘO, do následujícího očka PDS-ŘO-PDS, očko vynechat a ŘO, opakujeme. Dostaneme základ pro 12 sloupců
6. řada: N za KS, pod ŘO mezi PDS z předchozí řady uděláme vějířek z 5-ti PDS, tj. opakujeme KS do KS a vějířek z 5-ti PDS, PO.
7. řada: N za PDS – 2ŘO – PDS do KS z předchozí řady, 2 ŘO, KS do středu vějířku, 2 ŘO, opakujeme, PO
8. řada: N za PDS a plus 5 PDS pod ŘO mezi PDS z předchozí řady, KS do KS, 6 PDS pod ŘO mezi PDS z předchozí řady, KS do KS, opakujeme, PO.
9. – 18. řada: opakujeme řadu 7 a 8

Háček 5 mm
19. řada: zarovnáme vějířky tak, že do KS uděláme PDS, očko vynecháme a dále uděláme 5 KS, tj. celkem 12 sloupců x 6, tj. 72 oček
20. – 21. řada: KS dokola čepičky (72 KS)

Dokončení
Zapošijeme volné konce, dozdobíme kytičkou, knoflíkem nebo cedulkou.

Líbí se Vám návod zdarma? Můžete mne až do 3.9.2018 podpořit hlasem v soutěži Maminka-blogerka roku 2018 zde. Hlasovat lze každý den od 5 – 24 hodin každou hodinu 🙂

Návod je chráněný autorským zákonem a je určen pro háčkování pouze pro vlastní potřebu. Pro komerční využití mne prosím kontaktujte. Zneužití návodu pro komerční účely bez souhlasu autora je v rozporu s autorským zákonem.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

 

%d blogerům se to líbí: