Vodní balónky Dolce: zábava pro celou rodinu

30.6.2019

Háčkované vodní balónky frčely v USA už vloni. A musím přiznat, že jsem úplně nechápala proč. Až letošní vlna veder a věk dcerky mě přesvědčil, že je to vlastně úžasný nápad, a to hned z několika důvodů.

 • Zužitkuji zbytky žinylkové příze (a že jich mám). Pro návod jsem ale použila nové klubíčko YarnArt Dolce, abych zjistila, kolik balónků lze z klubíčka vyrobit (4 ks)
 • Vytvořím pro sebe a malou (3 roky) hru na parné dny. Jak se s tím hraje se můžete ptát? Inu jednoduše. Balónek se namočí do kyblíku s vodou nebo do bazénku a balónky se po sobě hážou. Nic sofistikovaného v tom nehledejte. Spíš bláznivou únikovku na léto, do které se mohou zapojit jak děti, tak věřím, že při nějaké grilovačce strhne dějem i nejednoho dospělého. Co si budeme namlouvat, stříkací pistole jsou původně taky určeny dětem, že tatínci. Pozn. hru použijte pouze v případě, že Vám nevadí mokré a špinavé, ale zato šťastné dítko.
 • Jedná se o znovupoužitelnou věc. Balónky po hře posbíráte, hodíte do síťky a vyperete v pračce. Hra může začít nanovo. Takže oproti nafukovacím balónkům určených pro tuto hru (video zde), ze kterých vzniká plastový odpad, jsou tyto háčkované vlastně eko-friendly.
 • V neposlední řadě – zkusili jste namočit žinylkové věci? Jsou úžasné na utírání a stírání. Takže až Vám doslouží čepice nebo deka do kočárku, stačí ji použít jako prachovku nebo na očištění venkovního nábytku atd.

Co budeme ke hře potřebovat? Na osobu 3-4 háčkovaných balónků, kyblík s vodou, teplé počasí, prostor na běhání a dobrou obuv. Náhradní oblečení na převlečení. Na praní pak síťku, kterou si můžete jednoduše vyrobit. Návod samozřejmě dodám :). Vodní bitva dětí probíhá VŽDY za přítomnosti DOSPĚLÉHO!

Malá přišla ze školky s tím, že lítali po zahradě a hráli si s hadicí. Napadlo mě, tuto „hru“ nabídnout i tam. Vyrobit sadu 30-40 balónků bude otázka dvou večerů a za tu radost dětí to stojí, co říkáte? Tak se do balónků pustíme.

Vodní balónky Dolce
Příze: YarnArt Dolce, zbytky nebo klubíčka různých barev zakoupíte na www.mojegalanterka.cz nebo na www.pletemesi.cz (po balících). Z jednoho klubíčka vyrobíte 4 balónky. 
Rozměr balónku: 11 cm šíře, cca 14 cm výška
Háček: 6 mm 

Hodinový rozpočet: cca 15 minut, balónky nezačišťuji, žinylku zavážu na několik uzlíků a volné konce vtáhnu dovnitř
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek a PDS do mezer

Základy háčkování naleznete zde.
Náhrada N jedno volné ŘO za KS, 2 ŘO za PDS. Od druhé řady je balónek háčkovaný dokola.

Dolce, háček 6 mm
1. řada: MK, do kterého uháčkujeme N za PDS a dále 6 PDS, PO (necháme si dostatečně dlouhý volný konec, který pak použijeme k zauzlíkování
2. řada: N za PDS, PDS do stejného místa, dále zdvojíme každý PDS z předchozí řady (14 PDS), do další řady přejdeme pomocí KS, vložíme označovač nebo protáhneme volný středový konec
3. řada: do stejného místa, jako je KS uháčkujeme PDS, dále háčkujeme PDS do MEZER, háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, opakujeme (21 PDS)
4. řada: zdvojíme každý šestý PDS, tj. (24 PDS)
5. – 7. řada: háčkujeme PDS do mezer, tj. (24 PDS)
8. – 9. řada: sháčkujeme vždy 2 PDS dohromady, následuje 1 PDS, opakujeme, ale jen do momentu, než máme 10 oček (nebo 9 nebo 11 jak se Vám podaří)
10. – 12. řada: háčkujeme PDS do mezer (10 PDS)
13. řada: pro zvlněný okraj uháčkujeme do každého očka 2 KS, tj. 20 KS

Dokončení
Volný konec háčkem provlečeme do 11. řady balónku. Zde protáhneme ven. POZOR: Pokud jsme použili volný středový konec jako označovač, tak ho v tomto momentě protáhneme zpět dovnitř balónku. Volným koncem omotáme balónek v místě 11. řady a  volný konec protáhneme dovnitř balónku, kde zauzlíkujeme se středovým koncem. Suk protáhneme dovnitř balónku.

Poznámka

  • Balónky jsem nevycpávala dutým vláknem.
  • Balónky neplavou! Po nasáknutí jdou normálně ke dnu :). Vycpání dutým vláknem utopení balónku lehce zabrzdí.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Vždy prosím uvádějte ZDROJ nebo AUTORA tohoto návodu, tj. www.krampolinka.cz.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

2 Comments

 • Reply Sommerspaß Beste Häkelwasserballons mit kostenlosen Mustern – Heute wird es ein guter Tag sein 10.4.2021 at 2:36

  […] Originalmuster und die Fotos sind eingeschaltet Krampolinka Hier. Weitere Infos zu Ravelry […]

 • Reply Ücretsiz Desenler ile Yaz Eğlencesi En İyi Kroşe Su Balonları – Çalışkan kadın 10.4.2021 at 4:50

  […] desen ve fotoğraflar açık Krampolinka İşte. Ravelry hakkında daha fazla bilgi […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  %d bloggers like this: