Cedulka Begonia

6.12.2021

Co by to bylo za vánoční dárek, bez pořádné cedulky? V dnešním video návodu si jednu takovou ceduličku vyrobíme. Stačí, pokud máte doma klubíčko Begonie.

YarnArt Begonia se prodává v klubíčku 50g s návinem 169 metrů. Co do složení se jedná o 100% mercerovanou bavlnu. Příze se hodí na letní lehké šatičky, sukně, topíky či jarní tvoření. Má lesk, je úžasná na háčku a má český atest TZÚ.

Cedulka je háčkovaná dvojmo a malým háčkem. Má dva praktické otvory, díky kterým vznikne pásek kudy se provleče papírová cedulka. Podklad pro cedulku můžete tedy využít opakovaně. Věřím, že se bude hodit nejen pro vánoční balíčky, ale i pro jakýkoliv dárek, třeba i svatební, kdy záleží na každém detailu. Výroba je tak jednoduchá, že ji zvládne každý začátečník. Stačí umět krátký a dlouhý sloupek. No a my se pustíme do výroby.

Cedulka Begonia
Příze: YarnArt Begonia červená 6358, zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk 
Spotřeba: jedno klubíčko od barvy
Háček: 2 mm
Rozměry: délka 14.5 cm, šířka 5.5 cm
Jehla s velkým ouškem, nůžky
Časový rozpočet: 60 minut
Pro začátečníky

ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek

Háčkujeme od základního řetízku po řadách tam a zpět. Řada začíná náhradou „N“, tj. dvě ŘO místo prvního sloupku. Pro rovný okraj háčkujeme první KS hned do očka k náhradě, počítáme a poslední KS vedeme do druhého očka náhrady. Pokud nemáme dvě klubíčka stejné barvy, vedeme přízi ze středu klubíčka a jedno vlákno vně, které spojíme dohromady a háčkujeme.

Cedulka Begonia, červená dvě vlákna, háček 2 mm
1. řada: 9 ŘO + 2 ŘO na otočení
2. řada: Háček vedeme do třetího očka od háčku a uháčkujeme KS, dále KS do každého ŘO. Počítáme sloupky. Včetně náhrady máme 10 KS. Otočíme.
3. – 7. řada: N za KS, háček vedeme k náhradě a háčkujeme KS, dále KS do KS, poslední KS háčkujeme do druhého očka náhrady, otočíme.

8. řada: N za KS, KS k náhradě, 6 ŘO, KS do KS, KS do náhrady, otočíme.
9. řada: N za KS, KS do KS, 6 KS do oček řetízku, KS do KS, KS do náhrady, otočíme.
10. řada: N za KS, KS do KS, 6 ŘO, KS do KS, KS do náhrady, otočíme.
11. řada: N za KS, KS do KS, 6 KS do oček řetízku, KS do KS, KS do náhrady, otočíme.

12. – 23. řada: N za KS, háček vedeme k náhradě a háčkujeme KS, dále KS do KS, poslední KS háčkujeme do druhého očka náhrady, otočíme.
24. řada: N za KS, KS k náhradě, 6 ŘO, KS do KS, KS do náhrady, otočíme.
25. řada: N za KS, KS do KS, 6 KS do oček řetízku, KS do KS, KS do náhrady, otočíme.

26. řada: N za KS, KS do KS, 6 ŘO, KS do KS, KS do náhrady, otočíme.
27. řada: N za KS, KS do KS, 6 KS do oček řetízku, KS do KS, KS do náhrady, otočíme.
28. – 33. řada: N za KS, háček vedeme k náhradě a háčkujeme KS, dále KS do KS, poslední KS háčkujeme do druhého očka náhrady, otočíme.

Cedulka Begonia, lem, červená dvě vlákna, háček 2 mm
1. řada: háčkujeme dokola obdélníku, začínáme v rohu, N za DS, 6 DS do rohu, dvě očka (háčkujeme jakoby ob vodorovnou řadu) vynechat, KS, dvě očka vynechat vějířek 5 DS. V rohu háčkujeme 6-7 DS podle toho, jak utahujeme, aby se rohy nekroutily. Protilehlou stranu zrcadlíme. Přízi ukončíme.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Ustříhneme jeden volný konec a liščí smyčkou připevníme do středu vějířku – vznikne poutko. Ustřihneme papírovou cedulku z tvrdé čtvrtky ve velikosti 2 x 10 cm. Cedulku zasuneme pod vzniklá očka.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Adventní kalendář 2022 Háčkování na každý den - www.krampolinka.cz 18.12.2022 at 8:40

    […] Begonia – co třeba šátek ze čtverců, cedulka na dárek, svetr na baňku, svetr na víno, klobouček Begonia, kuřátko Begonia, skřítek na utěrku, […]

  • Reply YarnArt klubka z outletu za super cenu - www.krampolinka.cz 22.2.2023 at 18:33

    […] Begonia – co třeba šátek ze čtverců, cedulka na dárek, svetr na baňku, svetr na víno, klobouček Begonia, kuřátko Begonia, skřítek na utěrku, […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..