Kulišanka Vesuv s videonávodem

14.12.2017

Novinka mezi akrylovými přízemi – to je Vesuv od VlnaHep. Tenší akryl avšak s antipillingovou úpravou, 50 g, návin 133 metrů. Příjemná a poměrně měkká záležitost, na jaro či podzim v jednoduchém provedení, na mírnou zimu zdvojíme.

Osobně bych ji přirovnala k silnější přízi typu Batole, ale záleží na každém, jak se mu bude příze líbit. Jedná se o tenší verzi příze Tulip téhož výrobce, takže příznivci určitě zajásají. My si z ní dnes uháčkujeme kulišanku pro miminko se šikmými reliéfními proužky. Stačí, když budete umět krátký sloupek a přední reliéfní sloupek a mrknete na video, není to žádná velká věda, avšak efekt je naprosto geniální.

Kulišanka Vesuv, velikost 36-38 cm
Příze: VlnaHep Vesuv bílá a světle šedá, háčkujeme dvojmo, přízi zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Háček: 6.5 mm a 6 mm na lem 

Označovač nebo kousek příze, jehla a nit
Na dozdobení knoflík a bambulku 8 cm
Hodinový rozpočet: cca 2-3 hodiny včetně úprav
Pro mírně pokročilé

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
PDS – polodlouhý sloupek
KS – krátký sloupek
PR PDS – přední reliéfní polodlouhý sloupek
PR KS – přední reliéfní krátký sloupek

První dvě řady a lem čepice začínáme náhradou “N”, tj. první očko v řadě děláme 1 ŘO za KS a 1 volné ŘO za PDS a končíme PO.
Od třetí řady po lem čepice háčkujeme dokola.

Bílá a šedá, háček 6.5 mm
1. řada: 9 PDS do MK
2. řada: zdvojíme každý PDS, tj. 18 PDS
3. řada: háčkujeme PR PDS a do stejného místa KS, tj. 36 oček
4. řada: odtud háčkujeme spirálové reliéfní sloupky, mrkněte na video, kam se má píchnout, jinak háčkujeme vždy PR PDS do PR PDS z předchozí řady a KS doprava od reliéfního PDS, ze zadu dopředu podebereme očko z předchozí řady a do téhož místa uháčkujeme KS (tváří se to jako křížený vzorek). Zdvojíme každý šestý PR PDS tak, že vytvoříme PR PDS, KS a PR PDS. (39 oček)
5. řada: háčkujeme PR PDS do PR PDS z předchozí řady, u rozháčkovaných PR PDS přidáváme KS, tj. zvýší se počet na celkových 42 oček.
6. – 14. řada: háčkujeme PR PDS do PR PRDS z předchozí řady a KS doprava od reliéfního PDS.

LEM, háčkujeme dvojitou bílou přízí, háček 6 mm
15. řada: N za PDS, 5 PDS do následujících oček, 20 KS, 6 PDS, otočíme (zůstane nám 10 oček na čepičce v místech, kde bude krk, které neháčkujeme)
16. řada: N za pds, 5 PDS do následujících oček, 20 KS, 6 PDS + jeden do N z předchozí řady, otočíme
17. řada: N za pds, 5 PDS do následujících oček, 20 KS, 6 PDS + jeden do N z předchozí řady, navážeme šedou dvojitou přízi
18. řada: lem u oušek obháčkujeme PDS, zátylek obháčkujeme KS, přední část čepičky obháčkujeme PR KS, v rozích (tam kde povedou šňůrky) háčkujeme 3 PDS, přízi ukončíme

ŠŇŮRKY A DOKONČENÍ
10xpříze cca 80 cm dlouhá, přepůlíme, prostrčíme v místech, kde jsou ouška, uděláme liščí smyčku a vytvoříme copánek, zopakujeme na druhé straně. Přišijeme bambulku, zapošijeme volné konce, přišijeme knoflík a máme hotovo.

Návod prosím používejte k výrobě výrobků pro vlastní potřebu. Návod je pro Vás zdarma, avšak netýká se prodeje. Pro prodej výrobků dle tohoto návodu mne prosím kontaktujte (souhlas ohledně Autorského zákona a upřímně bych nerada, aby někdo profitoval na mých nápadech :-)). Pokud se Vám návod líbí, prosím volně sdílejte na sociálních sítích, ať může háčkovat více lidiček.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Spirálová Dolce pro miminko · Háčkování návody Krampolinka 26.9.2022 at 7:43

    […] vzorkem. Klasický spirálový vzorek, jako je například u kulišanky Vesuv (i s videem, zde v návodech na webu), je tento reliéfní polodlouhý sloupek nabíraný jakoby povrchově pouze za […]

  • Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.