Nákrčník Shetland Chunky

16.10.2018

Když jsem dostala druhou oobr krabici od www.bezvapleteni.cz na zkoušení a tvorbu návodů, vylovila jsem vínovou a smetanovou YarnArt Shetland Chunky. 

YarnArt Shetland Chunky se vyrábí ve dvou variantách. Právě jen jako Shetland tenčí vlákno, a pak Shetland Chunky silnější příze. U Chunky ve 100 g klubíčku budete mít 150 metrů a příze je směs 50% vlny a 50% akrylu. Doporučený je háček 6.5, ale já jsem na nákrčník vzala desítku, ať je nadýchanější a jemnější. Chunky má krásnou škálu barev a luxusní hořčicovou. Ve videu mám odstín 623 a na celý set v této velikosti jsem spotřebovala dvě klubíčka, což je příjemná spotřeba vs investice.

Nákrčník je záměrně větší. Je to spíše nákrčníko – nárameník a pokud přidáte pár řad (tj. více klubíček), tak vám vznikne zajímavý módní doplněk šatníku na podzimní a zimní dny. Co se vzorečku týče, jedná se o zjednodušený “starmin”, tj. kombinace star stitch a jasmine stitch. Nákrčník je háčkovaný po řadách, začíná náhradou za dlouhý sloupek a končí PO do středu první kytičky. Doporučuji do středu první kytičky nové řady vložit označovač, ať víte, kam vést poslední dva sloupky a PO.

Nákrčník Shetland Chunky, šíře 31 cm, výše 18 cm
Příze: YarnArt Shetland Chunky, spotřeba jedno klubíčko na tuto velikost, příze je dostupná na objednání na www.mojegalanterka.cz, nebo k zakoupení ve velkoobchodě www.bezvapleteni.cz
Háček: 10 mm

Štítek nebo cedulka, na šňůrce jsou dvě háčkované bambulky z YarnArt Rumba, jak na bambulky naleznete zde
Hodinový rozpočet: cca 1.5 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek na olemování
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek

Kytička se skládá ze dvou DS v hodní části, a dvou DS jako okvětních lístků, které se háčkují ob očko. Další okvětní lístek kytičky začíná v tom očku, kde jeden lístek předchozí kytičky končí.
Nákrčník je háčkovaný po řadách. Končí PO a začíná náhradou N, tj. 2 ŘO a DS.

Shetland Chunky, háček 10 mm
1. řada: 58 ŘO + 1 ŘO na háčku, otočíme, vedeme háček do druhého očka od háčku, háčkujeme zpět
2. řada: háčkujeme PDS do každého ŘO, přeložíme pruh na půl a spojíme s protilehlým koncem pomocí PO, tj. 58 PDS
3. řada: N za DS, do stejného místa nahodíme a uděláme jakoby půlku DS, ob očko vedeme háček nahodíme a uděláme další půlku DS, s nahozením vše stáhneme v jedno očko (dáme si sem označovač). Toto je začátek každé řady. Odtud budeme háčkovat jinak. 2 ŘO, do stejného místa s nahozením uděláme půlku DS, nahodíme a do stejného místa jako byl předchozí DS vedeme háček a uděláme opět půlku DS, ob očko vedeme háček, nahodíme a uděláme opět půlku DS, KONTROLA – na háčku máme čtyři nitky. S nahozením vše stáhneme do jednoho očka. Vytváříme jakoby třícípé kytičky. Řadu ukončujeme 2 ŘO, do stejného místa s nahozením uděláme půlku DS a končíme PO do místa, kam jsme si dali označovač.  Celkem máme 29 kytičkových sloupců.
4. řada:  N za DS, do stejného místa nahodíme a uděláme jakoby půlku DS, ob očko vedeme háček nahodíme a uděláme další půlku DS, s nahozením vše stáhneme v jedno očko (dáme si sem označovač). Dále háčkujeme kytičky jako v předchozí řadě, POZOR háčkujeme vždy do těch největších ok z předchozí řady. VIZ VIDEO. Celkem máme 29 kytičkových sloupců.
5. – 9. řada: háčkujeme kytičky jak se jeví, končíme PO, začínáme náhradou. Celkem máme 29 kytičkových sloupců.
10. řada: háčkujeme PDS dokola nákrčníku, tj. 2 PDS, očko vynechat, opakujeme, přízi ukončíme. Celkem máme 58 PDS.

Druhý okraj nákrčníku obháčkujeme KS.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, dozdobíme cedulkou. Z bílé příze (případně zdvojíme) uháčkujeme řetízek cca 1 – 1.2 metru dlouhý. Provlečeme ho ve vrchní přední části nákrčníku (NE dokola). Uháčkujeme dvě bambulky, které přišijeme na volné konce.

Návod je chráněný autorským zákonem a je určen pro háčkování pouze pro vlastní potřebu. Pro komerční využití mne prosím kontaktujte. Zneužití návodu pro komerční účely bez souhlasu autora je v rozporu s autorským zákonem.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.