Instagram a háčkování

14.1.2020

Další sociální síť? No fuj, to nechci. Ovšem pozor, jednoduchost a účelnost instagramu Vám při hledání háčko-inspirace značně ušetří čas.

Na začátku tohoto článku jen připomínám, že sociální sítě, jakékoliv, jsou žrouti času a mohou vyvolat závislost. Bez legrace. Každopádně, jako každá věc, která je používaná s rozmyslem, může být sociální síť dobrým sluhou. Tedy i Instagram.

Pokud používáte Facebook, asi jste si všimli, že Vám naskakují různé příspěvky a dokonce i ty, co se líbí přátelům atd. Instagram je krapet jiná záležitost. Nebudu se pouštět do žádných technických specifikací nebo komparací s Facebookem. Hlavním rozdílem (kromě toho, že do komentáře pod článek na Instagramu nelze vložit foto) je to, že vy si určujete, co Vám má sociální síť servírovat. Takže pokud je Vaším stěžejním koníčkem háčkování, tak můžete sledovat jak tvořivé osoby (třeba mou maličkost Krampolinka_hackovani_crochet) nebo profily klubíčkových výrobců, tak tzv. hashtagy (#) konkrétních přízí či značek.

Díky hashtagům (#) lze pro inspiraci jednoduše vyhledat výrobky z dané příze podle konkrétního druhu, což osobně shledávám jako velké šetření času. Takže zatímco se na Facebooku chlubíme a sdílíme kde co, na pinterestu hledáme všechno možné, na instagramu jdeme cíleně po tom, co nás zajímá.

Aplikaci Instagram lze stáhnout do mobilu nebo ji lze používat na stolním PC. Buď si můžete vytvořit vlastní nový účet nebo využít účet na Facebooku, a pak začít s vyhledáváním a sledováním profilů či hashtagů. Zde uvádím seznam profilů, které by se mohly hodit.

Čeští výrobci klubíček:
https://www.instagram.com/vsv_prize_elian/
https://www.instagram.com/chemlonka.cz/
https://www.instagram.com/vlnahep/
https://www.instagram.com/vlnikacz/
https://www.instagram.com/toptexprize/

Zahraniční výrobci klubíček:
https://www.instagram.com/yarnart_official/
https://www.instagram.com/himalaya_yarns/
https://www.instagram.com/alizeyarns/
https://www.instagram.com/nakoiplikleri/

https://www.instagram.com/schoppelwolle/
https://www.instagram.com/scheepjes/
https://www.instagram.com/schachenmayr/
https://www.instagram.com/dropsdesign/

Hodně štěstí s objevováním a nezapomeňte sledovat můj instagram Krampolinka_hackovani_crochet, ať Vám nic neunikne 🙂

Krásný den

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: