Nákrčník Angora Active

19.10.2018

Nákrčník na dvě omotání – to tu ještě nemáme.

Délku nákrčníku jsem spočítala na dvakrát obvod hlavy. Běžně se přidává ještě plus cca 5-10 cm, jak kdo má rád kolem krku utaženo, případně jak moc příze povolí. Tento má volně položený 53 cm, když se natáhne tak má na obvod 120 cm. Použila jsem háček 8 mm a je háčkováno dvojmo. Je potřeba jen sladit barvy, tj. aby vám z klubíčka šly přibližně ve stejných odstínech. Pozor, příze nejde moc párat, takže se snažit nechybovat. Spolu s homeleskou na obvod 55-56 cm jsem spotřebovala dvě klubka a já si dopřála ten luxus, že jsem háčkovala ze dvou samostatných klubíček a nemusela jsem tahat nitku ze středu a vně jednoho klubka.

YarnArt Angora Active má návin 500 metrů melírované příze ve 100 gramech a je velice nadýchaná a příjemná na dotek. Obsahuje 25% mohéru a 75% akrylu a ve dvojitém provedení je ideální na zimu. Lehoučká a přitom zahřeje.

Takže pojďme na nákrčník.

Nákrčník Angora Active, obvod 120 cm, šíře 18 cm
Příze: YarnArt Angora Active, k objednání na dotaz na mojegalanterka.cz, nebo ve velkoobchodě www.bezvapleteni.cz. Jedno klubíčko č. 852 bude asi stačit, ale pro lepší práci je výhodou mít dvě. 
Háček: 8 mm a 6 mm na první dvě řady a olem

Na dozdobení knoflík, štítek
Hodinový rozpočet: cca 4.5 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek do mezer
PDS3 – polodlouhý sloupek píchaný za třetí nitku
PRPDS – přední reliéfní polodlouhý sloupek
Nákrčník je háčkovaný po řadách, tj. řady končí PO a začínají náhradou „N“, tj. volné ŘO za PDS. Od třetí řady lze háčkovat dokola. Pro zvětšení nákrčníku potřebujete počet ok dělitelný 7 plus jedno na otočení v první řadě.

Nákrčník Angora Active, háček 6 mm, dvojmo
1. řada: 112 ŘO + 1 na otočení (háčkujeme spíše volněji, nebo využijeme pružný řetízek, návod na pružný řetízek viz záložka Základy háčkování).
2. řada: háček vedeme do druhého očka od háčku, uháčkujeme PDS, dále PDS do každého ŘO, celkem máme v řadě 112 PDS včetně náhrady, narovnáme pruh a spojíme do kruhu PO.

Háček 8 mm, dvojmo
3. – 5. řada: N za PDS, dále háčkujeme 3 x PRPDS a 4 x PDS3. Třetí řada končí třemi PDS3 (čtvrtý do čtverky je náhrada). Od třetí řady háčkujeme dokola bez náhrady.
6. – 8. řada: 3 x PRPDS a 4 x PDS do mezer
9. – 10. řada: 3 x PRPDS a 4 x PDS3
11. – 13. řada: 3 x PRPDS a 4 x PDS do mezer
14. – 16. řada: 3 x PRPDS a 4 x PDS3
17. – 19. řada: 3 x PRPDS a 4 x PDS do mezer
20. – 22. řada: 3 x PRPDS a 4 x PDS3
23. – 25. řada: 3 x PRPDS a 4 x PDS do mezer

Háček 6 mm, dvojmo
26. řada: uháčkujeme jednu řadu PDS
27. řada: uháčkujeme jednu řadu KS

Dokončení
Zapošijeme volné konce, dozdobíme knoflíkem nebo štítkem.

Návod je chráněný autorským zákonem a je určen pro háčkování pouze pro vlastní potřebu. Pro komerční využití mne prosím kontaktujte. Zneužití návodu pro komerční účely bez souhlasu autora je v rozporu s autorským zákonem.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..