Šáteček na krk Eliza

1.7.2018

„Scheepjes Eliza, znáte Katka?“ No upřímně, neznám, ale zvědavá jsem, vo to nic :).

A jak jsem měla klubíčko od Anky z www.colorwool.cz v rukou, zprava zleva ho pohlížím a říkám si, co z toho tak vyrobit, no co…šáteček z vějířků to bude. Opět tedy, žádná super spešl novinka, vzoreček poměrně klasický, ale ne tolik okoukaný a hlavně, tím, jak se s ním dá lehce přidávat nebo ubírat, lze výrobky krásně tvarovat, takže to bude šáteček jak malina.

Scheepjes Eliza je 100% polyester, 100g/230m a je krásně měkoučká a hřejivá. Zkrátka na podzimní nebo přechodovou zimojarní čepičku nebo tunel (ve vícero omotání klidně i na zimu) jako dělaná. Sáhla jsem po háčku šest, ať je šátek nadýchaný a pustila se do něj. Kupodivu jde práce nádherně od ruky, rozměry jsou 37 cm boční a 54 cm horní lem a materiál je příjemný nejen na nošení, ale i na práci. Navíc s videem, zvládne každá šikulka. Takže hurá do něj.

Vějířkový šátek Eliza, 37 – 54 – 37 cm, 1- 3 roky.
Příze: Scheepjes Eliza, zakoupíte na www.colorwool.cz, spotřeba cca půl klubíčka
Háček: 6 mm čepička

Na dozdobení knoflík, štítek, případně dovyrobit kytičku
Hodinový rozpočet: cca 2-3 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

MK – magický kroužek, jak na magický kroužek naleznete zde
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek
Náhrada N jedno ŘO za KS, 3 ŘO za DS. Šátek se háčkuje od spodního cípu v řadách tam a zpět.

Scheepjes Eliza, háček 6 mm
1. řada: nahodíme přízi na háček (typově MK), uděláme 3 ŘO (N za DS), do kroužku uháčkujeme dále 6 DS, tj. vějířek tvoří 7 DS, otočíme
2. řada: 5 ŘO (z toho 3 ŘO je N za DS, 2 ŘO jsou mezi DS), do stejného místa DS, 2 ŘO, KS do středu vějířku, 2 ŘO, DS-2ŘO-DS do posledního očka, otočíme
3. řada: N za DS, dále pod oblouček 6 DS, KS do KS, 7 DS pod oblouček, otočíme
4. řada: 5 ŘO a do stejného místa DS, 2 ŘO, KS do středu vějířku, do KS z předchozí řady uděláme DS-2ŘO-DS, dále 2 ŘO a KS do středu vějířku, dále 2 ŘO a do posledního očka vějířku z předchozí řady DS-2 ŘO-DS, otočíme
5. řada: pod obloučky háčkujeme vějířky ze 7 DS a dále KS do KS, otočíme
6. – 25. řada: opakujeme řady 4 a 5

Přízi neukončíme a pokračujeme v obháčkování šátečku. Začínáme KS, který umístíme z boku do místa, kde jsou DS, do větší „dírky“ umístíme vějířek z 5-ti DS. Ve špičce, tj. spodním cípu uděláme oblouček ze 7 (až 9) DS. Obháčkováváme pouze krátké strany, dlouhá strana u krku je již obloučková díky vzoru.

Dokončení
Ustřihneme 7 stejně dlouhých pramenů, přepůlíme a protáhneme v horním cípu liščí smyčkou, čímž nám vznikne 14 pramenů, které zapleteme do copánku. Postup zopakujeme na druhé straně. Šňůrka je cca 50-60 cm dlouhá. Do spodního cípu proces zopakujeme se sedmi šňůrkami cca 15 cm dlouhými, nezaplétáme, vznikne nám jakoby střapec. Zapošijeme volné konce, dozdobíme kytičkou, knoflíkem nebo cedulkou.

Líbí se Vám návod zdarma? Můžete mne až do 3.9.2018 podpořit hlasem v soutěži Maminka-blogerka roku 2018 zdeHlasovat lze každý den od 5 – 24 hodin každou hodinu 

Návod je chráněný autorským zákonem a je určen pro háčkování pouze pro vlastní potřebu. Pro komerční využití mne prosím kontaktujte. Zneužití návodu pro komerční účely bez souhlasu autora je v rozporu s autorským zákonem.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..