Časopisy o háčkování: který je Váš nej?

7.9.2018

Někde v diskusi na sociální síti kolem mne proletěl dotaz: „Holky, kupujete si časopisy o háčkování? A jaké?“ A jelikož mi to přišlo jako super nápad na článek, udělala jsem malý průzkum tiskového trhu. Výsledkem je krátký seznam časopisů, které jsou buď jen o háčkování nebo nabízejí jak háčkovanou tak současně pletenou tématiku.

Nečekejte sáhodlouhý seznam. Vyloženě českých časopisů je jako máku. Většina je přeložena z Němčiny a časopisy jsou zpravidla čtvrtletní. Nicméně – děvčata – doba „Milý Ježíšku“ se nezadržitelně blíží, takže, jaké kousky do knihovničky jsem tedy objevila?

 • Diana Háčkování – háčkované ubrusy, dečky, záclonky a další nápady. Dvoubarevné popisy k jejich vyhotovení. Vychází 5x za rok.
 • Diana Háčkování speciál – Kouzelné nápady na háčkování pro různá roční období. Návody a přehledná schémata. Vychází 4x za rok.
 • Diana MIMI – okouzlující pletené a háčkované modely pro naše nejmenší. Vše s podrobnými návody a spoustou fotografií. Vychází 4x za rok.
 • Diana Baby – Pletené a háčkované modely pro miminka a batolata. Přesné návody a schémata k jejich vyhotovení. Vychází 4x za rok.
 • Diana Háčkovaná móda – Háčkované modely pro ženy, poslední módní trendy, ušlechtilé příze, originální barevné kombinace. Detailní návody s barevně odlišenými velikostmi. Vychází 6x za rok.
 • Diana Háčkovaná móda speciál – Oblíbené módní háčkování ve velkém formátu. Uháčkujte si krásné pulovry, svetry nebo topy! Podrobné popisy háčkovacích technik. Vychází 4x za rok.
 • Diana Kreativní trendy speciál – Pletení nebo háčkování. Speciální témata, např. rukavice, ponožky a jiné doplňky. Podrobné pracovní postupy, fotografie, popisy. Vychází 2x za rok.
 • Diana Pletená móda pro ženy – Dámské pletené i háčkované modely: oblečení a doplňky. Návody, postupy, podrobné popisy. Vychází 4x za rok.
 • Sabrina Dekorativní háčkování – Překrásné háčkované motivy pro každého. Přesné návody a dvoubarevné popisy háčkování. Vychází 5x za rok.
 • Sandra Speciál – Časopis plný oblíbených dámských modelů, které si můžete uplést. Speciální témata, přesné návody pro více velikostí. Postupy, schémata, barevná vyobrazení. Vychází 4x za rok.

Tyto tituly můžete zakoupit ve formě předplatného zde.

 • Vlnika Pleteme s králíkem – časopis z produkce vydavatelství Vlnika s.r.o.. Vychází 4x za rok.
 • Vlnika Pleteme s králíkem Speciál – časopis z produkce vydavatelství Vlnika s.r.o. zaměřený na konkrétní oblasti (děti, hračky, čepice, atd.) Vychází nepravidelně.

Tyto tituly můžete zakoupit zde.

Cizojazyčné časopisy o háčkování, které je sice možno zakoupit v českých trafikách, v článku záměrně neuvádím.

Háčkovací problematika je stálicí například v časopisech Ona Ví, Dekor, Rozmarýna nebo Kreativ.

Pokud narazíte na nějaký další zajímavý časopis vyloženě o háčkování, prosím napište mi zde do komentářů a já ráda článek doplním.

Krásný den všem

Katka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..