Čepice Cosy Fine

20.9.2021

Zůstala mi příze Durable Cosy Fine a Faded, tak jsem pro Vás připravila video návod na háčkovanou dětskou čepici na jaro či podzim. Dobrá zpráva je – stačí háčkovat více řad a máte parádní homelesku.

Durable Cosy Fine je směsová příze v kombinaci 58% bavlna a 42% akryl a klubíčko 50 gramů má 105 metrů. Je krásně jemná a měkoučká, prodává se ve výběru 40 barev. Její kolegyňka Durable Cosy Fine Faded tuto barevnici rozšíří ještě o 26 možností a vzhledem ke stejnému návinu i složení je vyloženě dělaná pro kombinace. Cosy Fine je jednobarevná varianta, Cosy Fine Faded má stejná barevná označení a jedná se vzhledově jakoby o melír nebo spíše washed úpravu vlákna. Díky kombinaci výše jmenovaných klubíček vznikl tento krásný svetřík. Stačí se unést na vlnách barev a můžete tvořit vlastní modely. Příze s hodí na jaro a podzim, případně na zimu pod bundu. Kromě oblečení můžete vytvářet hračky nebo homedekor.

Příze Durable je holandská značka, která začínala v éře hippie a boho. Vlajkovou lodí tehdy byla a do dnes je bavlněná příze nebo směsové variace v nepřeberné škále barev. Na stránkách výrobce naleznete i spoustu návodů v anglickém jazyce.

Přízi Durable nám k vyzkoušení poskytl eshop PrizeDurable.cz. Moc děkuji za možnost tuto luxusní přízi vyzkoušet. Na rozbalování balíčku můžete mrknout sem a článek s rozhovorem si můžete přečíst zde.

Z příze Durable Cosy Fine a Faded jsme si společně uháčkovali dětský svetřík Cosy Fine, video návod zde. A protože mi zůstaly všechny čtyři barvičky, zkusila jsem i čepici ve stejném vzoru. Pokud budete háčkovat po řadách dále a čepici prodloužíte, budete mít i parádní homelesku. Určitě Vám materiál zůstane.

Co se týče čepice, je háčkovaná od magického kroužku. Použila jsem háček 6 mm, ale je potřeba přizpůsobit velikost vlastnímu utahování. Pokud zvolíte menší háček, přidejte v osmé řadě ještě dva sloupce vzorku. Háčkovala jsem křížené dlouhé sloupky nad sebe, takže vznikl sice děrovaný vzorek, ovšem kolem uší máme krátké sloupky, které čepici jednak zpevní a jednak právě krásně zakryjí ouška, aby do nich nefoukalo.

Vaše háčkované čepičky Cosy Fine pro inspiraci pro ostatní prosím vkládejte do tohoto příspěvku na FB. Prosím uvést přízi, obvod čepice a případně spotřebu. Moc děkuji, že sdílíte zkušenosti s ostatními.

Čepice Cosy Fine
Příze: Durable Cosy Fine a Durbale Cosy Fine Faded, zakoupíte na PrizeDurable.cz
Spotřeba: buď dvě jakákoliv klubíčka Durable Cosy Fine nebo Durable Cosy Fine Faded NEBO zbytek klubíček po svetříku, tj. Flamingo Pink č. 229 a Mint č. 2137, Cosy Fine Faded Flamingo Pink č. 229  a Mint  č. 2137
Háček: 5 mm, 6 mm
Velikost: 50-51 cm
Rozměry:  šířka 23 cm v lemu, hloubka 18 cm, váha čepičky 56g
Jehla s velkým ouškem, štítek
Časový rozpočet: 2,5 hodiny
Pro začátečníky s videem

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko, pružný řetízek
DS – dlouhý sloupek
KS – krátký sloupek
KSZN – krátký sloupek za zadní nit

Čepice je háčkovaná od magického kroužku. Můžete si zvolit variantu beze švu, tj. od třetí řady háčkujeme dokola, nebo se švem, tj. háčkujeme po řadách. Řada začíná náhradou N, tj. 2 ŘO místo prvního DS a končí PO. Lem čepice je háčkovaný po řadách, tj. řada začíná náhradou N, tj. 1 ŘO místo KS a končí PO.

Čepice, háček 6 mm, jednobarevná Flamingo Pink (Cosy Fine)
1. řada: N za DS, 8 DS do MK, PO. (9)
2. řada: N za DS, háčkujeme dva DS do jednoho očka, PO. (18)
3. řada: N za DS, do sousedního očka vedeme háček a uháčkujeme DS, ŘO. Háček vedeme zpět k náhradě a uháčkujeme DS. Vzor – háček vedeme do sousedního očka, DS, ŘO, háček vedeme do předcházejícího očka, DS. Opakujeme do konce řady, řadu končíme PO. Na konci řady máme N + 17 sloupců vzorku.

4. řada: N za DS. Háček vedeme mezi sloupce, DS, ŘO. Háček vedeme zpět před sloupec (mezi první sloupec a náhradu) a uháčkujeme DS. Háček vedeme do mezery, uháčkujeme DS, ŘO. Háček vedeme do předcházející mezery (kde končí předchozí křížení) a uháčkujeme DS. Pro rozšíření využijeme střed křížení z předchozí řady a háček vedeme pod ŘO, uháčkujeme DS a ŘO. Háček vedeme do mezery před křížením a uháčkujeme DS. Pro dokončení rozšíření háček vedeme za křížení, uháčkujeme DS, ŘO a vracíme se háčkem do středu křížení z předchozí řady a pod ŘO uháčkujeme DS. Schéma v této řadě je křížený DS – křížený DS – rozšíření. Opakujeme do konce řady. Řadu končíme PO. V této řadě máme N + 22 sloupců vzorku.
5. řada: N za DS. Háčkujeme křížené dlouhé sloupky nad jednotlivými kříženými sloupky z předchozí řady. Řadu končíme PO. N + 22 sloupců vzorku.

6. řada: N za DS. V této řadě rozšiřujeme a háčkujeme schéma křížený DS – křížený DS – rozšíření. Opakujeme do konce řady. Řadu končíme PO. V této řadě máme N + 29 sloupců vzorku.

Čepice, háček 6 mm, melírová Flamingo Pink (Cosy Fine Faded)
7. řada: N za DS. Háčkujeme křížené dlouhé sloupky nad jednotlivými kříženými sloupky z předchozí řady. Řadu končíme PO. N + 29 sloupců vzorku.
8. řada: N za DS. Háčkujeme křížené dlouhé sloupky nad jednotlivými kříženými sloupky z předchozí řady. Rozšíříme dvakrát, tj. desátý a dvacátý sloupec. Řadu končíme PO. N + 31 sloupců vzorku.
9. řada: N za DS. Háčkujeme křížené dlouhé sloupky nad jednotlivými kříženými sloupky z předchozí řady. Řadu končíme PO. N + 31 sloupců vzorku.

Čepice, háček 6 mm, melírová Mint (Cosy Fine Faded)
10. – 12. řada: N za DS. Háčkujeme křížené dlouhé sloupky nad jednotlivými kříženými sloupky z předchozí řady. Řadu končíme PO. N + 31 sloupců vzorku.

Čepice, háček 6 mm, jednobarevná Mint (Cosy Fine)
13. řada: N za DS. Háčkujeme křížené dlouhé sloupky nad jednotlivými kříženými sloupky z předchozí řady. Řadu končíme PO. N + 31 sloupců vzorku.

Čepice, háček 5 mm, jednobarevná Mint (Cosy Fine)
14. řada: N za DS. Háčkujeme křížené dlouhé sloupky nad jednotlivými kříženými sloupky z předchozí řady. Řadu končíme PO. N + 31 sloupců vzorku.
15. řada: N za KS, KS k řetízkovému očku. Háčkujeme KS pod ŘO, KS do očka DS. Opakujeme do konce řady. Řadu končíme PO.
16. -17. řada:  N za KS, KS za zadní nitku. Háčkujeme KSZN do každého očka. Opakujeme do konce řady. Řadu končíme PO.

Dokončení
Zapošijeme volné konce. Dozdobíme štítkem.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..