Další novinky e-shopu PrimaPrize.cz

23.11.2020

Rozbalování balíčku je společná aktivita, kterou pro Vás připravuji ve spolupráci s různými e-shopy. Stálicí tady u nás na webu je i PrimaPrize.cz a v listopadu jsme si rozbalili již druhý balíček v pořadí. Jaké vychytávky si můžeme pořídit?

Tentokrát na nás čekaly opravdu bomby od Himalaya a Alize, které můžete pořídit na www.primaprize.cz. Za mne největší překvapení a parádní klubíčko je

HIMALAYA NORDIC, klubíčko 50g/85m ve složení 88% akryl, 8% polyamid a 5% viskóza v luxusní hořčicové s tweed tečkami, číslo 76817. Nordic je úplně lehoučká a měkká na omak. Pokud bych měla srovnat, tak je lehčí než AirWool a dovedu si představit parádní nákrčník s čepicí k černému, petrolejovému nebo kabátu vínové barvy. 

Další hitovka je samo vzorovací HIMALAYA EVERYDAY VIKING, novinka 2019-2020, která se rozrůstá do dalších a dalších barev. Upřímně – kdo letos nemá něco (cokoliv) ze samo vzorovací příze, jakoby nebyl. Objevuje se jak v pletené, tak háčkované módě od svetrů, přes šaty, šátky či čepice. Everyday Viking se prodává v klubíčku 100g/250m a je to antipiling 100% akryl, číslo 70528. Z této bude parádní svetřík, podzimní-jarní setík, pléd, pončo či pletený šátek z rohu.

Vyloženě zimní a měkoučká je další novinka 2019-2020, a to je HIMALAYA SNOW. Klubíčko má 100g/107 metrů a je to 100% akryl. Vlákno je hodně podobné Everyday Big, ale je tenčí, tj. výrobek se správným háčkem bude měkčí. Dovedu si představit i svetr nebo vestu, barva šedá 75540 a fuchsiová 75521. Jinak samozřejmě čepice, šály, tunely a sety.

Kdo chce vyzkoušet něco s mohérem, doporučuji nadýchanou ALIZE MOHAIR CLASSIC. Klubíčko má 100g/200m a co do složení je to mix 51% akryl, 25% mohér a 24% vlna, hnědo šedá č 541. Mohair Classic mě nekouše, zkoušela jsem na krku, či předloktí. Je měkoučká a na Alize instagramu jsem viděla ponča, kabátky či šátek. Je lehká a měkká na omak, jemný příjemný chloupek vytvoří kolem klubka takový jakoby rozostřený vzhled a krom oblečení bude super i na retro medvídka. Pozor, kvůli chloupkům půjde hůře párat.

Tato parádní klubíčka a více zakoupíte na www.primaprize.cz, a jelikož s paní Jaruškou Sýkorovou spolupracujeme již pár let, tak jsem ji pro Vás krapet vyzpovídala.

Co právě tvoříš?
Mám toho „rozděláno“ víc, asi jako každá háčkařka či pletařka. Takže rozháčkovaný šátek z YarnArt Flowers, háčkované chňapky z Alize Bella, které stačí začistit a je hotovo, rozháčkovaná taška z YarnArt Macrame a rozpracovaný pletený sedací vak z Prima Šňůr.

Háčkování nebo pletení?
Jako malou mě babička naučila plést, takže jsem hodně pletla – čepice, šály a především svetry. Těch jsem udělala docela hodně. Pak jsem se naučila háčkovat, podle YouTube. A dneska? Je to asi podle nálady, někdy háčkování někdy pletení. Raději mám asi ale pletení.

Nejoblíbenější příze a proč?
Hm, tak to by byl asi hoodně dlouhý výčet. Mám hodně oblíbených přízí a asi nejde jednoznačně říci, která je ta nejoblíbenější. Hodně oblíbená je u mě Himalaya Dolphin Baby. Je úžasná a nenahraditelná žádnou jinou značkou. Mezi mé další oblíbence patří Alize Diva ve všech jejích kombinacích. Mám ráda i „naše“ Prima Šňůry, ze kterých ráda tvořím. Nenašla jsem žádné jiné šňůry, které by mi vyhovovaly víc.

Co bys doporučila jako topku ve svém obchůdku?
Jako topku? Nejspíš naše Prima Šňůry a pak také novinku Prima Šňůry Macrame Single Twist. Z klasických přízí pak jednoznačně Nako Denim, Nako Ombre, Himalaya Everyday Viking, a pak dvě novinky, které rozbalíš v balíčku tuto neděli 15.11.2020.

Kdy vznikl a co Tě vedlo k založení obchůdku PrimaPrize.cz?
Vždycky jsem chtěla mít „něco svého“. Od malička jsem s babičkou pletla, později jsem začala i háčkovat. Ruční práce mě bavily, ale ale nevyhovovala mi nedostupnost kvalitních přízi a velmi malý výběr, tudíž nebylo daleko k nápadu začít „prodávat klubíčka“. Rozhodnutí „do toho jít “ přišlo někdy v roce 2013. Chvilku to trvalo, než se dalo vše dohromady, ale nakonec to vyšlo a v březnu 2014 jsem získala živnostenské oprávnění a navštívila poprvé úžasnou výstavu H+H Cologne v Kolíně nad Rýnem. Byl to nepopsatelný zážitek. Nespočet výrobců přízí v jedné obrovitánské hale. Tenkrát jsem si připadala jako Alenka v říši divů – spousty nádherných přízí a všemožných pomůcek.

Proč název Prima Příze?
Cesta k e-shopu PrimaPrize.cz trvala půl roku od zahájení mého podnikání s klubíčky. Na začátku jsem prodávala klubíčka přes FB stránky, byl to jen můj „Obchůdek U Jarušky“ – několik málo krabic klubíček v pracovně. Po chvíli bylo jasné, že takhle to dál nejde, a že je nutné udělat e-shop, prostě webové stránky provázané s účetním systémem, a to nejen pro snazší orientaci, ale i pro zjednodušení práce. Jelikož nejsem programátor, hledala jsem firmu, která mi e-shop vyvine podle mých představ a vše naprogramuje. Cesta to byla dlouhá a docela složitá.

Na první pokus přišlo velké zklamání a pěkný „kopanec do zadku“. Druhý pokus vyšel. Našla jsem bezva firmu Shop5.cz a jejich úžasnému grafikovi vděčím za mnohé. O názvu e-shopu jsem přemýšlela docela dlouho, a to nejen já. Zapojila jsem i manžela a hodně pomohl i grafik z Shop5.cz. Shodli jsme se na tom, že v jednoduchostí je krása. No a tak vznikl e-shop PrimaPrize.cz.

Jaké máš Jaruško plány do budoucna? Můžeme se těšit na kamenný obchůdek nebo novou řadu klubíček?
Splnila jsem si jeden ze svých snů – vlastní internetový obchod s klubíčky, a to především díky podpoře svého manžela, který vždy stál při mně. Na začátku bylo mnoho plánů, časem mnoho z nich zůstalo jen nerealizovatelnou ideou. Jedním z realizovaných plánů bylo získání ochranné známky PrimaPrize.cz v květnu 2018. Poté se podařilo začít prodávat bavlněné šňůry pod vlastní značkou.

Dalším velkým plánem bylo „dostat klubíčka z domu“. V každé místnosti byla totiž klubíčka nebo krabice s klubíčky. Tento „plán“ se stal realitou a v září 2019 jsem pomalu, za pomoci a velké podpory rodiny, začala krabice s klubíčky stěhovat do přístavby vedle domu, do vlastního nového skladu s kanceláří. A do budoucna? Plánů je ještě nespočet, které bych chtěla realizovat, nechci ale všechny dopředu prozrazovat. Mohu „naťuknout“ – rozšiřuji spolupráci s dalšími výrobci, objeví se nová klubíčka, možná i pod značkou PrimaPrize. Nová prodejna není v nejbližší době, z důvodu značné časově náročnosti, v plánu.

Já Jarušce moc děkuji za spolupráci, rozhovor a možnost Vám PrimaPrize.cz představit v rozhovoru a při pravidelných rozbalovačkách.
Pohodové nakupování klubíček a hezký den

Katka

UNBOXING

You Might Also Like

3 Comments

 • Reply Homeleska do zimy lehká jako pírko - www.krampolinka.cz 6.9.2022 at 11:00

  […] Klubíčka této konkrétní Himalaya Nordic k nám doputovala z e-shopu http://www.primaprize.cz, moc děkuji za možnost vyzkoušet. Rozbalování balíčku naleznete zde a článek zde. […]

 • Reply Rychlý nákrčník Himalaya Nordic - www.krampolinka.cz 23.9.2022 at 6:15

  […] Klubíčka této konkrétní Himalaya Nordic k nám doputovala z e-shopu http://www.primaprize.cz, moc děkuji za možnost vyzkoušet. Rozbalování balíčku naleznete zde a článek zde. […]

 • Reply Háčkovaná ušanka do pořádné zimy - www.krampolinka.cz 23.9.2022 at 15:20

  […] Himalaya Snow nám zaslal e-shop PrimaPrize.cz. Moc a moc děkuji. Video z rozbalování balíčku naleznete zde a článek s rozhovorem naleznete zde. […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..