Duhová klubíčka od LaRy

24.9.2023

V nedělním podcastu Povídání u klubíčka jsme si rozbalili vánočně laděná duhová klubíčka od LaRy. Pojďte nakouknout

Poslední dobou se nám to podcasty jen hemží. Doslova. Tentokrát na nás čekal voňavý balíček s duhovými klubíčky od LaRy. Klubka od Lary jsem ještě v rukou nedržela, a tak jsem se na balíček velmi těšila.

Celý záznam video podcastu Povídání u klubíčka #69 

Paní Radka motá duhová klubíčka podle vlastní fantazie nebo na Vaše přání od letošního dubna. Vždy výrobu klubíček obdivovala, až se nakonec sama pustila do tvoření a splnila si takový malý sen. V eshopu Klubka od Lary si můžete vybrat z velikostí duhových klubíček 500 – 1500 metrů a klubíčka jsou třínitky nebo čtyřnitky. Jak to u duhových klubíček bývá, je to směs 50% bavlna a 50% akryl. U nákupu nad 2500 Kč máte dopravné zdarma. Pokud se přihlásíte k odběru novinek webové stránky Klubka od Lary, tak Vám nejenže neunikne žádná slevovka, ale budete mít první přehled o chystaných novinkách. Soutěže o duhová klubíčka probíhají hlavně na INSTAGRAMU , informace o limitkách naleznete na FB stránce, a když vydržíte do podzimu, můžete duhovky zakoupit i v kamenné prodejně v Brně. Místo je zatím tajemství.

S paní Radkou jsme se dohodly, že spolu doslova „odstartujeme“ Vánoce. Takže v dnešním rozbalování balíčku na Vás dýchne advent, který se mimochodem mílovými kroky blíží. Z duhových vánočních klubíček bych ráda vyrobila běhoun na stůl a video návod zařadím do letošního adventního kalendáře.

  • Rozbalili jsme si duhové klubíčko Vánoční překvapení s lurexem, 105g/500m, třínitka. Klubíčko je typu repeat, takže stejnou barvou začíná a stejnou barvou končí. Tento typu klubíček je skvělý na topíky nebo trička, které se háčkují ze dvou dílů. A z tohoto klubíčka bych právě ráda vyrobila běhoun na stůl.
  • Dále jsme si rozbalili jemné klubíčko Vánoční překvapení II, což je čtyřnitka, 210g/750m. Hodí se na kruhovou dečku nebo vánočně laděný šál nebo malý šátek.
  • No a pro mé dítě docestovalo krásné klubíčko Jednorožec. Třínitka 1000m/250m a malá byla z barev úplně nadšená. Ještě nemám úplně představu, co z něj bude, ale nějaký nápad mne určitě osvítí.

No a protože se jedná o nový e-shop, paní Radku jsem pro Vás vyzpovídala v krátkém rozhovoru.

Kdy vznikl nápad na založení e-shopu, co Vás k tomu vedlo?
Nápad na založení e-shopu přišel letos na přelomu března a dubna. Myšlenka vznikla jeden víkend, kdy jsem si procházela svou tzv. ‚syslírnu‘ a nemohla si vybrat. U každého klubka mi něco chybělo. No a do měsíce jel eshop, přece nebudu motat jen pro sebe.

Proč název Klubka od Lary?
LaRa – jsou počáteční písmena mého jména, je to zvučné a nevšední. Celkový název ‚Klubka od LaRy‚ má vystihovat, stručně a jasně, co pod tímto názvem zákazníci najdou.

Pletení, háčkování či jiné ruční práce? Co máte právě v procesu tvoření?
Za mne pletení, háčkování a gravírování. V pletení jsem začátečník a právě jsem dokončila svůj první pletený šál z merina a bambusu (krásnější přízi jsem nepotkala, ať už materiálově nebo barevně). Určitě to nebude můj poslední projekt od této značky (ale tu si zatím nechám pro sebe). Háčkování miluju a z těch tří věcí mi jde asi nejlépe.  Začínala jsem u háčkovaných zvířátek a dnes beru jakoukoliv výzvu, která zahrnuje duhové klubíčko, třeba tašky, oblečení nebo deky. V gravírování jsem na začátku, zkouším, piplám a nervím. Však to znáte, když vám něco nejde.

Který materiál máte nejraději a proč?
Merino, je to láska na první omak. Je to materiál, který se hodí na všechna období krom parného léta.

Plány nebo projekty do budoucna?
No nápadů je spousta a chodí nečekaně. Jeden z takových hlavních plánů , který vzešel z nápadu při jedné debatě, je zkusit něco, co na trhu u nás moc není a také do duhovek zakomponovat i jiné směsové příze než momentálně dostupné.

Radko my Vám přejeme hodně štěstí s klubíčky. Ať se daří a nadšení pro výrobu duhovek přetrvává.

Krásný den

Katka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..