Duhovky ByNikol

21.5.2022

V rozbalování balíčku jsme si představili Niki, která pro Vás vyrábí limitované edice duhových klubíček s názvem By Nikol. Niky jsem pro Vás vyzpovídala v krátkém rozhovoru.

V posledním Povídání u klubíčka jsme si rozbalili klubíčko By Nikol s názvem Shining Diamonds, což je duhovka 50% bavlna, 50% akryl s duhovou lurexovou nitkou. Můžete si vybrat z návinu 1000 nebo 1500 metrů. Já mám štístko, že mám dvě totožná klubíčka 1000 metrů, z čehož vznikne parádní kardigan a navíc, nebudu muset odmotávat barvičky. Budu háčkovat z obou klubíček na střídačku, což velice šetří čas. A jako bonus jsme si rozbalili plastové zbytkovníčky – neocenitelný pomocník. Niky pro Vás připravuje limitované edice duhovek. Stačí skočit na e-shop SLaskouByNikol.cz a vybrat si, ktrá duhovka Vás osloví. Je potřeba počítat s tím, že se klubíčko již nebude dát sehnat, ale za zeptání nikdy nic nedáte.

Niky můžete najít na FB, tvoří pro Vás podcasty na YT nebo na Instagramu.

Niky je mladá autorka, která se kromě návodů a tvoření vrhla i na prodej duhovek, které tvoří podle vlastní fantazie. A protože mě zajímalo, jak k tomu všemu došlo, Niky jsem pro Vás vyzpovídala.

Jak vznikl nápad založit e-shop s duhovkami?
Původně jsem tímto směrem vůbec nemířila. Ráda jsem háčkovala a dlouhou dobu tvořila i návody, které jsme většinou háčkovaly společně s dalšími ženami. V průběhu roku 2021 jsme pracovaly na knize Kaleidoskop šátků a kdo zná náš projekt, tak ví, že ke knihám byla i tzv. „Kaleidoskopová klubka“. Docela náhodou jsem se přichomýtla k jejich výrobě a nějak mě to chytlo. Když nám pak nějaký materiál zbyl, bylo potřeba jej udat. No a co se nestalo… Odkoupila jsem si ho a zkusila jsem namotat první klubíčka. Při jejich převzetí jsem si nezapomněla vyrobit úraz a když jsem je nesla ze schodů dolů, pěkně jsem si nabila záda… Klubíčka byla trochu jiná a v podstatě mi žádné z nich nezbylo. Vzniklo hodně druhů, prostě jsem se vyřádila. Tak jsem si říkala, že to zkusím. Můj úžasný přítel se postaral o vytvoření e-shopu, bez něj bych se v tom plácala snad ještě teď.

Jaký typ klubíček nejraději vyrábíš?
Nejraději asi vyrábím klubíčka, která v sobě mají lurex. Přece jen s tou třpytivou nitkou každé klubíčko jinak vynikne. A co se barev týká, tak to je podle mojí nálady. V květnu jsem měla chuť na jemné barevné kombinace, ale třeba duben byl mnohem více šílený. Co se barevných kombinací týká, tak se do nich zapojují i moje zákaznice.

Na jakou duhovku nebo návod jsi nejvíce hrdá?
Samozřejmě jsem vždycky pyšná na každé klubíčko i návod, ale kdybych přece jen musela nějaké klubíčko vypíchnout, tak by to bylo klubíčko z květnové kolekce s názvem Rozkvetlá třešeň. Myslím, že nejsem sama, komu se toto klubíčko líbilo.

A z návodů?
To je hodně těžký, protože je jich spousta a každý je super. Zejména jsem ale pyšná na svá schémata k návodům na šátky, která dávají zabrat.

Háček nebo jehlice? Na čem právě pracuješ?
Za mě rozhodně vede háček. S jehlicemi jsem to zkoušela, občas si je vezmu, ale cítím se s nimi docela nebezpečně. Háček je pro mě jasná volba. Rozhodně toho s ním více dokážu, a také musím uznat, že má u mě i mnohem vyšší míru oblíbenosti.
Aktuálně dokončuji jednoho z posledních medvídků pro svoje předškoláčky (pracuji jako učitelka v mateřské školce). Celkem jich bude třináct a pracuji asi na jedenáctém. A po něm bych snad mohla zase vyrobit nějakého pyžamožroutka, nebo využít nějakou ze svých duhovek.

Co nejraději háčkuješ?
Když háčkuji, tak u mě vedou rozhodně háčkovaná zvířátka. Ač se to možná kvůli zaměření e-shopu nezdá, tak je to tak. Naháčkovala jsem se žiraf, medvědů a v posledním období hlavně pyžamožroutů. Šátky mě samozřejmě baví také, ale při mém minimálním času na háčkování je zvířátko hotové mnohem dříve, a to mě více uspokojí. Každopádně se mi to s věkem hodně mění. Když jsem s háčkováním začínala, tak jsem nejraději dělala čepice.

Nějaká větší akce v dohledu? Co by si nikdo neměl v Tvém e-shopu nechat ujít?
Pro mě je velká akce každý vklad, který se chystá opět na červen. Je to vždycky trošku o nervy… Jak s objednáváním materiálu, tak se samotným motáním. Momentálně se mi v hlavě rodí ještě jeden nápad, ale o tom zatím moc psát nechci. Pokud to klapne, určitě se o něm v období podzimu dozvíte. Na e-shopu si určitě nenechte ujít klubíčka, a taky kategorii 3D tisku, která by Vám mohla pomoci v háčkování. Věci z něj navrhuje můj přítel, takže tím podpoříte i jeho.

Niky moc děkuji za rozhovor a za zaslaná klubíčka. Ať se v podnikání i háčkování co nejvíce daří.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..