Elian a novinky pro letošní sezónu

8.11.2018

Česká rodinná firma VSV Pilníkov je výrobce širokého sortimentu přízí ELIAN, které jsou na našem trhu dostupné již od roku 1995. Populární příze lze zakoupit již i na Slovensku, Polsku, Německu či v Pobaltí. 

Na webovce ještě žádný návod z přízí Elian nemám, ale to se na jaro určitě změní, takže se máte na co těšit. Do té doby však můžete sami prozkoumat novinky pro letošní podzimně-zimní sezónu, a že je z čeho vybírat. Vyzpovídala jsem pro Vás paní Kristýnu Vondráčkovou z VSV s.r.o., která Vám novinky jednu po druhé hezky přestaví.

„Pro nacházející roční období je jako stvořená pletací příze ELIAN Soft Wool. Obsahuje 30% vlny a 70% akrylu (100g, návin 134m) a vyrábí se v 6-ti nádherných barevných odstínech. Příze je měkká, na omak velmi příjemná a díky obsahu vlny je krásně hřejivá. Zajímavostí je nestejnoměrná šířka vlákna, která jí dodává moderní přírodní vzhled. Úplet z ní ukazuje, že jde o samovzorovací přízi – tvoří na úpletu krásně pravidelné barevné proužky. Z jednoho klubíčka pohodlně upletete čepici i pro dospělého.

Další krásnou novinkou jsou duhová klubíčka ELIAN Harmony (100% akryl, 150g, návin 480m). Návin téměř půl kilometru umožňuje uplést nebo uháčkovat z jednoho klubíčka celou šálu. Na šátek či deku do kočárku je pak zapotřebí asi klubíčka čtyři. Takhle pak vypadá z těchto klubíček pletenina – vždy z jednoho klubíčka. Ale fantazii se meze nekladou – z těchto duhových klubíček nemusíte vyrábět jen šátky a šály – za zkoušku by určitě stála třeba sukně nebo svetr.

 

Dalšími novinkami jsou velmi měkký a příjemný akryl ELIAN Soft Touch (100g, 100m, 100% akryl) jako stvořený na zimní čepice a ELIAN Wool Comfort (50g, 70m, 50%vlna a 50% akryl).“

 

 

Otázka pro zvídavé – víte, co znamená zkratka v názvu firmy VSV? Jedná se o iniciály příjmení majitelů firmy – takže rodinná společnost skrz na skrz.

Já se osobně zamilovala do Elian Soft Touch a druhým topem bude Elian Soft Wool, u které mne zaujaly nádherné barvy. Takže děvčata, nažhavit háčky a hurá na novinky. A jestli si netroufáte nakoupit jen tak okem na netu, můžete si požádat o zaslání vzorníku přízí na email  info@vsv.cz.

Krásný den všem

Katka

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..