Háčkovaná bambule Furie s videonávodem č. 10

5.9.2017

Byla nebyla jedna dovolená. Jižní Morava, pohoda, procházky, zkrátka krásně stráveny čas. A zůstal prostor i pro háček.

Jenže ouha, špatný odhad na přízi a tak mi nezbylo nic jiného než vyrazit do kamenného obchodu do Znojma pro jedno klubko, ať mohu dokončit, co jsem započala. Úplnou náhodou jsem na sociální síti narazila na obchůdek Kreativ Znojmo. A hned jsem navázala kontakt s milou paní majitelkou, zda-li je mnou požadovaná příze v obchůdku k dostání. Naštěstí ano, takže jsem mohla vyrazit na výlet.

Objevila jsem se v krásném pohádkovém krámku v historické pasáži, romantika, klubka kolem mne, už opravdu scházelo jen kafíčko a já nevěděla, kam s očima dříve. Takže krom požadovaného klubíčka jsem najednou měla v košíku i Furii od Vlniky a Joyfull Colors od Himalaya. První zmíněná mne dostala svou jemností, druhá pak melírem, který mne na fotce původně vůbec nezaujal. Odcházela jsem leč nerada z krásného prostředí avšak s nápadem v hlavě. Prvním nápadem byla čepička z Joyfull (uvidíte foto ve videu, samostatný návod zde na stránkách) a druhým bambulka z Furie. Ovšem ta byla opravdovým překvapením i pro mne samotnou. Z klubíčka Furie uděláte 4 bambulky o průměru cca 10 cm. A bambulka je to obzvláště příjemná a originální. Tak jdeme na ni, ať do zimy ještě stihneme.

Bambulka FURIE
Průměr: cca 10 cm
Příze: Vlnika Furie růžová č. 59 zakoupíte zde případně přímo na stránkách vlnika.cz
Háček: 8 mm
Hodinový rozpočet: cca 15 minut včetně úprav
Pro odvážné začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
PDS – polodlouhý sloupek
Začínáme vždy tzv. náhradou, tj. 1 volné ŘO = PDS.

Furie, háček 8mm
1. řada: 5 PDS do MK, ukončíme PO
2. řada: PDS do mezery, tj. 5 PDS (můžeme udělat i 6 PDS), ukončíme PO.
OPRAVDU HÁČKUJEME JEN DVĚ ŘADY :-).
Protáhneme první konec ke druhému a zavážeme na uzlík. Při přišívání bambule na čepičku nejdříve prošijeme jeden volný konec co nejblíže bambulce, pak druhý, pak okrajem bambulky, a poté teprve přišíváme na čepici.

Návod prosím používejte k výrobě výrobků pro vlastní potřebu a respektujte mé duševní vlastnictví. Návod je pro Vás zdarma, avšak netýká se prodeje. Pro prodej výrobků dle tohoto návodu mne prosím kontaktujte (souhlas ohledně Autorského zákona). Pokud se Vám návod líbí, prosím volně sdílejte na sociálních sítích, ať může háčkovat více lidiček.

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.

Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.

Chcete mít jistotu, že Vám žádný návod zdarma neunikne? Můžete se přihlásit i k odběru novinek tohoto webu a každý nový návod zde uveřejněný Vám přijde v odkazu do Vašeho e-mailu.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEONÁVOD zde

FOTO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..