Háčkovaná předložka či kobereček Curly

13.5.2020

Na háčkovanou předložku do koupelny jsem použila Curly Macrame od YarnArt, což je loňská novinková příze. Díky svému vzhledu vypadá jako beránek a na první dojem může příznivce hladkých šňůr odradit. Pravdou však je, že je měkoučká a z Curly je dokonalý a originální jakýkoliv bytový doplněk, podsedák či kobereček k posteli.

YarnArt Curly Macrame se prodává v 500 gramovém klubíčku s návinem 195 metrů a ve složení 60% bavlna a 40% viskóza a polyester. Má neuvěřitelně širokou barevnou škálu, kudrlinkový vzhled a prodává se v balení po dvou. Z jednoho klubíčka totiž vytvoříte kulatou předložku o průměru 58 cm, což je akorát k toaletě či do koupelny. Ze dvou klubíček vyrobíte kobereček o průměru 79 cm, což už je solidní předložka třeba k posteli do ložnice.

Materiálově je kobereček měkký a příjemný i na stání bosou nohou. Nebála bych se Curly použít i na zahradu třeba jako podsedáky na sezení, případně jako dekorační polštář (povlak bude tuhý). Přízi YarnArt Curly Macrame nám věnoval e-shop www.bezvapleteni.cz, výhradní dovozce přízí YarnArt do České republiky. Moc děkuji. Na rozbalování balíčku můžete mrknout sem.

Co se týče vzorečku, předložka je velice jednoduchá. Háčkujeme dlouhé sloupky do kruhu od magického kroužku, přidáváme ve stejných místech, takže se z kruhu postupně stává tvarově jakoby kytička. Navíc háčkujeme dlouhé sloupky do mezer, takže žádné velké hledání oček. Poslední řadu předložky tvoří krátké sloupky, které zpevní okraj. Návod a počet sloupků je samozřejmě orientační. Záleží na Vašem utahování. Pokud by se předložka příliš vlnila, musíte poslední řadu opatrně vypárat a nepřidávat. Pokud se Vám předložka kroutí do misky, je naopak potřeba přidat v poslední řadě více sloupků, než je např. uvedeno v návodu. Návod je doplněn videem.

Pozn. Ze dvou klubek uháčkujete 16 řad DS a kobereček bude mít průměr 82 cm. Můžete háčkovat i 15 řad DS a 16 řada budou KS a v tomto případě má kobereček průměr cca 79 cm.

Pohodové tvoření, ať už do vlastní domácnosti nebo jako dárek do nového bydlení třeba pro kamarádku.

Předložka Curly
Příze: YarnArt Curly Macrame, barva šedá 756 nebo meruňková 767, zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk
Spotřeba: jedno klubíčko na kobereček o průměru 58 cm, dvě klubíčka na kobereček o průměru 79-82 cm.
Háček: 10 mm
Rozměry: průměr 58 cm/1 klubíčko, 79 cm/2 klubíčka
Jehla s velkým ouškem, štítek, označovač pro začátečníky
Časový rozpočet: cca 2 hodiny menší, 4 hodiny větší
Pro začátečníky (doporučuji vytisknout návod a háčkovat s videem)

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PO – pevné oko
DS – dlouhý sloupek

Háčkujeme do magického kroužku. Řada začíná tzv. náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo prvního DS, 1 ŘO místo prvního KS. Řada končí PO. Pokud se Vám MK nedaří, spojte čtyři ŘO pomocí PO do kroužku. Náhrada „N“ je součástí vzoru a součtu. Při přidávání rozšiřujeme stále ve stejném místě. Základy háčkování, včetně postupu na magický kroužek zde.

DOPORUČUJI NEJDŘÍVE MRKNOUT NA VIDEO!!!

PŘEDLOŽKA, Curly, háček 10 mm
1. řada: N za DS, 12 DS do MK, PO (13)
2. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, dále zdvojíme každé očko, končíme PO. (26)

3. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou druhou mezeru, končíme PO. (39)

4. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou třetí mezeru, končíme PO. (52)

5. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou čtvrtou mezeru, končíme PO. (65)

6. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou pátou mezeru, končíme PO. (78)

7. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, v této řadě háčkujeme DS do mezer. Končíme PO. (78)

8. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou šestou mezeru, končíme PO. (91)

9. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou sedmou mezeru, končíme PO. (104)

10. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou osmou mezeru, končíme PO. (117)

Pozn. Pokud háčkujeme pouze z jednoho klubíčka, následuje poslední řada krátkých sloupků, tj. N za KS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme KS, dále KS do mezery, KS do mezery, KS do mezery, do následující mezery háčkujeme dva KS. V této řadě zdvojíme každou čtvrtou mezeru. Opakujeme, končíme PO. Přízi ukončíme.

11. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou devátou mezeru, končíme PO. (130)

Pozn. V této řadě napojujeme další klubíčko.

12. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou desátou mezeru, končíme PO. (143)

13. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, háček vedeme mezi sloupky, nikoliv do oček, dále v této řadě zdvojíme každou jedenáctou mezeru, končíme PO. (156)

14. – 15. řada: N za DS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme DS, dále DS do mezer, končíme PO. (156)

16. řada: N za KS, háček vedeme do očka k náhradě a uháčkujeme KS, dále KS do mezery, KS do mezery, KS do mezery, do následující mezery háčkujeme dva KS. V této řadě zdvojíme každou čtvrtou mezeru. Opakujeme, končíme PO. Přízi ukončíme.

Dokončení
Volné konce opatrně prošijeme z rubu. Našijeme štítek nebo cedulku.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..