Háčkované vajíčko CE

31.3.2023

V dnešním video návodu si obháčkujeme vajíčko na Velikonoce. Budeme háčkovat z příze Vlna Hep Moonlight.

Vlna Hep Moonlight je klubíčko 100g/550 metrů, 100% mercerovaná bavlna. Příze má mírný lesk, krásnou barevnou škálu a mám ji oblíbenou na háčkování vánočních a velikonočních dekorací, ubrusů a deček. Moonlight můžete použít i na háčkování letních větších projektů jako jsou šaty či rozevláté sukně.

Rozbalování balíčku s klubíčky na vánoční tvoření přímo od výrobce Vlna Hep můžete shlédnout ve videu zde, nebo si přečíst více v článku zde. Určitě do článku mrkněte na další tipy na video návody z příze Vlna Hep Moonlight.

VIDEO NÁVOD

Co se týče vajíčka, budeme obháčkovávat vajíčko velikosti S-M. Můžete použít vyfouklé vajíčko nebo plastové vajíčko. Doporučuji spíše světlejší barvu, na kterém červená Moonlight lépe vynikne.

Co se týče vzoru, háčkujeme řetízková očka, pikotky a dlouhé sloupky. Díky tomu vznikne nádherný krajkový vzorek. Potřebujeme počet ok dělitelný 4.

Co se týče úpravy velikosti, stačí změřit nejširší část vajíčka. Moje vajíčko mělo „obovd“ 14 cm, takže základní placka pro začátek háčkování by měla mít průměr cca 4 cm. Pokud máte větší vajíčko, stačí ve vzoru přidávat více řetízkových oček. Super je, že Moonlight je bavlna, takže povolí.

TIP PRO VÁS
Volný středový konec zapošijeme a ustřihneme před tím, že než do obalu vložíme vajíčko. Novou šňůrku připevníme v horním středu vajíčka.

Ať se Vám vajíčko podaří.  Máte chuť ostatní inspirovat nebo sdílet zkušenosti s háčkováním vajíčka? Pro fotečky, rady, tipy a triky skočte do FB skupinky do chlubícího vlákna Krampolinka sem. Na Instagramu pro pohodlné vyhledávání prosím používejte tag #hackovanevajicko

Moc děkuji, že si radíte a povzbuzujete se navzájem. Ať se vajíčka podaří a zkrášlí Váš domov.

Vajíčko „CE“
Příze: Vlna Hep Moonlight červená č. 8008, klubíčko pořídíte v oblíbeném e-shopu
Spotřeba: jedno klubíčko na spousty vajíček
Háček: 2 mm
Rozměry vajíčka: průměr 14 cm, výška 7 cm
Jehla s velkým ouškem, mašlička na dekoraci, plastová vajíčka pořídíte třeba na JOOM zde Doporučuji číhat na VELIKONOČNÍ výprodej, který běží od 3. do 9. dubna 2023. Stačí zadat kód SPRING10 a získáte 10% slevu.
Časový rozpočet: cca 30 minut na vajíčko
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
MK – magický kroužek
KS – krátký sloupek
pikotka – 3 ŘO a PO

Vajíčko háčkujeme od magického kroužku. Řada začíná náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo prvního DS nebo ŘO místo KS. Řada končí pevným okem.

VAJÍČKO
1. řada: 2 ŘO místo DS, dále 11 DS do MK, PO. (12)
2. řada: 2 ŘO místo DS, DS do očka k náhradě. Dále háčkujeme 2 DS do každého očka, PO. (24)
3. řada: 2 ŘO místo DS. Vzor 3 ŘO, očko vynechat, KS, pikotka, 2 ŘO, očko vynechat, DS. Vzorek opakujeme do konce řady, končíme PO. Máme základ pro 6 sloupců.
4. řada: 2 ŘO místo DS, DS pod ŘO. Vzor 4/5 ŘO, DS pod ŘO, DS do DS, DS pod ŘO. Vzorek opakujeme do konce řady, končíme PO.

Pozn. Počet ŘO přizpůsobíme velikosti vajíčka. Více ŘO je pro větší vejce.

5. řada: 2 ŘO místo DS. Vzor 3 ŘO, KS pod ŘO, pikotka, 2 ŘO, DS do prostředního DS. Vzorek opakujeme do konce řady, končíme PO.
6. – 8. řada: Opakujeme řady 4 a 5.

Vložíme vajíčko 
9. řada: 2 ŘO místo DS. KS pod ŘO, DS do prostředního DS. Vzorek opakujeme do konce řady, končíme PO.
10. řada: ŘO místo KS. Sháčkujeme vždy dva KS do jednoho očka. Řadu končíme PO, přízi ukončíme a volným koncem zašijeme malý otvor.

Dokončení
Na špičku vajíčka navážeme volný konec buď příze nebo tenkou stužku.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..