Háčkovaní hajánci a hračky

8.3.2024

Jestli čekáte miminko nebo máte doma děti, mám pro Vás tip na novou knihu Háčkovaní hajánci a hračky.

Háčkovaní hajánci a hračky je horká únorová novinka z pera Caroliny Guzman Benitezové. V knize naleznete více než 40 návodů na háčkované hračky a hajánky. Co je hajánek? Možná tento typ „hračky“ znáte pod názvem usínáček nebo muchláček. Základ tvoří dečka, ke které je přišitá háčkovaná hlavička. Miminko si s muchláčkem hraje nebo si s ním otírá obličej před usnutím. Kniha nabízí dvacet různých druhů muchláčků, a navíc, ke každému usínáčku můžete uháčkovat stejnou tematickou hračku.

Autorka knihy na hračky doporučuje měkké přírodní příze typu česaná bavlna nebo merino. V úvodu knihy jsou návody s nákresy na háčkované dečky – základy muchláčků – ve tvaru čtverců, kruhu či hvězdy. Dále na Vás čekají návody na hračky a hajánky ve tvaru medvídka, zajíčka, pejska, kočičky, zebry, nosorožce, žirafky, hrošíka, žabáka, ovečky, pandy, kravičky, kachničky, prasátka, sobíka, myšky, lišky, opičky, holčičky a chlapečka.  V závěru publikace naleznete fotopostup, jak háčkovat sloupky a jak hračky sešít dohromady.

Knihu bych doporučila začátečníkům i pokročilejším. Jedná se o praktického průvodce na háčkování hraček s velkým výběrem zvířátek.

Kniha Háčkovaní hajánci a hračky je brožovaná bez přebalu lesklá, má 88 stran a pořídíte ji na Knihcentrum.cz.

Knihou jsme prolistovali ve video podcastu Povídání u klubíčka #84

Pohodové tvoření.

K.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..