Háčkovaný jednorožec na vajíčko

11.4.2022

V dnešním video návodu si uháčkujeme obal na vajíčko ve tvaru jednorožce.

Společně jsme si uháčkovali obal na retro velikonoční slepičku na vajíčko, video návod zde a háčkovanou ovečku, video návod zde a háčkovaného zajíčka, video návod zde. V tom přišlo moje dítko s tím, že slepička i ovečka je sice fajn, ale chce to jednorožce. Tak jsem pro Vás vyzkoušela zpracovat i tento návod. Navíc jednorožce můžeme využít třeba na konec školního roku do školy či do školky jako dárek pro spolužáky. Stačí vařené vajíčko vyměnit za čokoládové.

VlnaHep Camilla je 100% mercerovaná bavlna. Klubíčko má 50g a návin 125m. Je to taková česká klasika, která se vyrábí v neuvěřitelné barevné škále včetně melírků. Kromě hraček můžeme Camillu použít na homedkor, oblečení (pozor, větší kousky budou těžší) či jarní čepičky. Po vyprání zpravidla změkne. Na oblečení doporučuji větší háček.

Co se týče jednorožce, tvoří ho dva kroužky, které se sháčkují a dále se pokračuje háčkovaným tělíčkem. V oblasti zad vede šev, kolem kterého přidáváme na potřebnou šířku. Poslední řadu tvoří krátké zadní reliéfní sloupky, aby se spodní část pěkně stáhla. Hřívu tvoří střídání proužků růžové a mint, které jsem připevnila liščí smyčkou a zastřihla. Roh háčkujeme žlutou, ouško bílou a čumák háčkujeme růžovou barvičkou. Očko vyšijeme černou. Ocásek opět tvoří prameny růžové a mint, které jsem připevnila liščí smyčkou v oblasti zad. Jednorožec se vejde na vejce velikosti M a L.

Věřím, že se Vám tento jednoduchý video návod bude hodit a potěšíte milovnice jednorožců. Máte chuť se pochlubit zajíčkem, jednorožcem, ovečkou nebo slepičkou z letošní Velikonoční kolekce? Stačí se pochlubit v tomto velikonočním příspěvku na FB.  Pohodové háčkování.

Jednorožec na vajíčko
Materiál: VlnaHep Camilla od MojeGalanterka.cz
Spotřeba: zbytek černá na očko, zbytek žluté na roh, zbytek růžová a mint na hřívu a ocásek, zbytek růžová na čumák, bílá na tělo
Háček: 3 mm (případně menší)
Rozměry: 8,5 cm šířka a 8 cm výška
Dále potřebujeme: nůžky, jehla s velkým očkem

MK – magický kroužek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
ZRKS – zadní reliéfní krátký sloupek

Postup
Háčkujeme od magického kroužku. Náhrada „N“ jsou 1 ŘO místo KS a 2 ŘO místo prvního PDS/DS. Řada končí PO. Náhrada je součástí počtu sloupků.

Jednorožec hlava, bílá, háček 3 mm
1. řada: N za KS, 11 KS do MK. Řada končí PO. (12)

2. řada: N za DS, DS do očka k náhradě. Dále zdvojíme každé očko, tj. do každého očka háčkujeme dva DS. Řada končí PO. (24)
Přízi ukončíme a uháčkujeme druhé stejné kolečko, kde ale přízi neukončíme a budeme pokračovat v háčkování.

Sháčkování hlavy a tělo jednorožce, bílá, háček 3 mm
1. řada: Položíme obě kolečka na sebe rubovou stranou a pomocí KS sloupků sháčkujeme obě kolečka dohromady. Háčkujeme KS na 16-ti očkách. N za KS, ŘO, očko přeskočíme. Dále háčkujeme do jednoho očka KS, PDS, DS a očko přeskočíme (3x). Přejdeme v háčkování na protilehlou část hlavy a pokračujeme v háčkování vzoru, tj. do jednoho očka KS, PDS, DS a očko přeskočíme (3x). Řadu končíme ŘO a PO. Máme základ pro šest sloupců.

2. řada: N za DS, ŘO. Pod ŘO z předchozí řady na začátku řady háčkujeme KS, PDS, DS, DS. Dále háčkujeme do mezer mezi sloupce vždy KS, PDS, DS a DS. Řadu končíme ŘO a PO. (7 sloupců)

3. řada: N za DS, ŘO. Pod ŘO z předchozí řady háčkujeme KS, PDS, DS, DS. Dále háčkujeme do mezer mezi sloupce vždy KS, PDS, DS a DS. I na konci řady háčkujeme KS, PDS, DS a DS pod ŘO před ukončením řady. Řadu končíme PO. (8 sloupců)
4. – 8. řada: N za DS, ŘO. Pod ŘO z předchozí řady háčkujeme KS, PDS, DS, DS. Dále háčkujeme do mezer mezi sloupce vždy KS, PDS, DS a DS. Řadu končíme PO. (8 sloupců)

Pozn. Šev ubíhá dopředu. Pokud chceme rovnější šev, začínáme háčkovat sloupce jednou k náhradě a po osmi sloupcích ukončíme řadu PO. V následující řadě háčkujeme až od následujícího sloupce a řadu končíme sloupcem před náhradou, celkem 8 sloupců.

9. řada: N za KS. Háčkujeme ZRKS kolem celého spodního obvodu slepičky.

Ucho, bílá, háček 3 mm
Do šestého očka hlavy navážeme bílou přízi a uháčkujeme ŘO, 4 DS a PO do stejného očka. Přízi ukončíme, pomocí jehly stáhneme volné konce do vnitřní části jednorožce.

Roh, žlutá, háček 3 mm
Do čtvrtého očka hlavy navážeme žlutou přízi. Uháčkujeme 5 ŘO, otočíme a háčkujeme do druhého očka PO, PO, KS, PDS a končíme PO do následujícího očka. Přízi ukončíme a zapošijeme.

Čumák, růžová, háček 3 mm
Do prvního očka hlavy navážeme růžovou přízi. Uháčkujeme ŘO, PDS, DS do jednoho očka a PDS, KS a PO do následujícího očka. Přízi ukončíme a zapošijeme.

Hříva, růžová a mint
Začínáme v zadní části hlavičky. Ustřihneme asi 35 cm příze 6xrůžová, 5xmint, kterou přeložíme na polovinu a ještě jednou napolovinu. V místě spoje protáhneme háčkem očkem na hlavě a dokončíme liščí smyčku. Střídáme mint a růžvou. Hřívu zastříhneme.

Ocásek, růžová a mint
Ustříhneme 3×30 cm růžová a 3x30cm mint, přeložíme na polovinu a ještě jednou napolovinu. Protáhneme v oblasti hřbetu háčkem. Dokončíme liščí smyčku.

Dokončení jednorožce
Vznikne obal na vajíčko. Volné konce zapošijeme, případně uvnitř jednorožce zasukujeme. Černou barvou vyšijeme spící očko.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..