Homeleska Bebe Mix

19.3.2020

Akrylová příze v super návinu a v zajímavém barevném provedení – něco mezi melírem a mouliné efektem, to je Nako Bebe Mix. Je ideálním klubíčkem na jaro nebo na podzim.

Nako Bebe Mix se prodává ve 100 gramovém klubíčku s návinem 370 metrů. Je to 100% akryl a ačkoliv se zdá být tenký, krásně hřeje. Navíc díky návinu z jednoho klubíčka vyrobíte dvě homeles čepičky pro obvod 51-52 cm, takže čepice, co do nákladů, vyjde doslova na pár korun.

Co se týče střihu čepice, jedná se o prodlouženou verzi tzv. homelesku, která je háčkovaná dvakrát nahazovaným dlouhým sloupkem. Přepadlá část se tak nadlehčí. Lem tvoří polodlouhé sloupky háčkované do mezer, čímž se lem krásně zhutní a zajistí tepelný komfort. K čepici jsem zpracovala video a kombinace dvakrát nahazovaných dlouhých sloupků a polodlouhých sloupků je právě ideální na jaro nebo začínající podzim. Falešné poutko vytváří zdobný efekt. Klubíčko se hodí i na kardigan, šátek, šálu či nákrčník na několik omotání.

Pokud použijete jinou přízi, háček nebo jinak utahujete než já, návod nemusí vycházet. Užitečné tipy:

  • Pokud se Vám čepička po třetí-čtvrté řadě vlní, vypárejte a buď vezměte menší háček nebo udělejte méně 2DS do magického kroužku.
  • Pokud čepička vytvoří kopeček, vypárejte pár řad a častěji přidávejte.
  • Pokud Vám nejde magický kroužek, uháčkujte 5 ŘO, které spojíte pevným okem do kruhu a pokračujte v háčkování řady jedna.
  • Pokud budete háčkovat čepičku delší – širší, než je uvedeno v návodu, nemusí jedno klubíčko na DVĚ čepičky vystačit.

Nako Bebe Mix věnoval e-shop www.primaprize.cz. Moc děkuji. Rozbalování balíčku můžete zkouknout zde.

Homeleska Bebe Mix
Příze: Nako Bebe Mix č. 86840, zakoupíte na www.primaprize.cz
Spotřeba: 1 klubíčko/2 čepice uvedené velikosti
Háček: 4 mm
Rozměry: výška 26 cm, šířka 24 cm, obvod 51-52 cm
Jehla s velkým ouškem, cedulka nebo knoflík, případně kytička na dozdobení
Časový rozpočet: 3 hodiny
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
2DS – dvakrát nahazovaný dlouhý sloupek
MK – magický kroužek
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek

Háčkujeme po řadách. Řada začíná náhradou N, tj. 3 ŘO za 2DS a 2 ŘO za PDS a 1 ŘO za KS. Náhrada JE součástí vzoru. Řady končíme PO. Základy háčkování zde. Pro rovný šev po ukončení přidávání háček vedeme jednou k náhradě a jednou do sousedního očka. Počítání sloupků nám pomůže, kam vést háček pro poslední sloupek.

Bebe Mix, háček 4 mm
1. řada: N za 2DS, 17x2DS do MK, ukončíme PO (18).
2. řada: N za 2DS, háček vedeme do stejného očka jako je náhrada, dále zdvojíme každé očko, končíme PO (36).
3. řada: N za 2DS, háček vedeme do stejného očka jako je náhrada a háčkujeme ve schématu 2x2DS – 1x2DS, opakujeme, končíme PO (54).

4. řada: N za 2DS, háček vedeme do stejného očka jako je náhrada a háčkujeme ve schématu 2x2DS – 1x2DS – 1x2DS – 1x2DS, opakujeme, končíme PO (68).
5. řada: N za 2DS, háček vedeme do stejného očka jako je náhrada a zdvojíme každé desáté očko, opakujeme, končíme PO (74).
6.-13. řada: N za 2DS, háčkujeme 2DS do 2DS, opakujeme, končíme PO (74).

LEM, Bebe Mix, háček 4 mm
14. řada: N za PDS, háčkujeme PDS do oček, opakujeme, končíme PO (74).
15. – 21. řada: N za PDS, háčkujeme PDS do mezer (háček vedeme mezi sloupky z předchozí řady, nikoliv do oček), opakujeme, končíme PO (74). V poslední řadě přízi ukončíme.

POUTKO, Bebe Mix, háček 4 mm
Na lem naháčkujeme poutko. Navážeme přízi. Poutko háčkujeme do výše lemu, tj. poutko má stejnou délku jako lem čepice z PDS
1. řada: N za KS, dále 6 KS, otočíme a háčkujeme zpět (7).
2. – 12. řada: N za KS, dále 6 KS, otočíme a háčkujeme zpět (7). V poslední řadě přízi ukončíme, ale necháme si dostatečně dlouhý konec na přišití poutka na okraj lemu.

Dokončení
Volné konce zapošijeme. Volným koncem přišijeme poutko k lemu čepičky. Na poutko našijeme knoflíky.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..