Homeleska Everyday New Tweed

30.12.2020

V dnešním video návodu si uháčkujeme véčkovou dospěláckou homelesku. Příze Everyday New Tweed vytváří parádní efekt, má antipilling a mírnou zimu v ní zvládnete levačkou.

Himalaya Everyday New Tweed se prodává v klubíčku 100g/200m a jedná se o 100% akryl s antipillingovou úpravou. Příze je nádherná na omak a vlákno má podbarvení, takže tvoří jakoby tweedové tečky. Z New Tweed bude parádní svetr, vesta, kulich nebo i tunel. Řadou Everyday v jakémkoliv provedení neuděláte nikdy chybu. Řada je velice oblíbená a Himalaya ji neustále vylepšuje a zdokonaluje a nabízí další a další řady (např. Everyday Senfoni, Everyday Big, Everyday Bebe Lux, Everyday Super Lux, atd.)

Klubíčka HImalaya Everyday New Tweed nám věnoval e-shop TvorivePacicky.cz, moc děkuji. Video z rozbalování klubíček zde.

Co se týče homelesky, troufám si říct, že pokud začátečník s videem uvidí, jak se rozšiřuje ve vzorku, s trochou odvahy se do této homelesky může pustit. Použila jsem véčka z polodlouhých sloupků a poslední řady tvoří véčka z krátkých sloupků. „Cestou“ od magického kroužku až k lemu jsem střídala háčky, ale pokud Vám nesedne šestka háček na začátku, klidně vezměte pětku. Díky střídání háčků se homeleska postupně zmenšuje a díky lemu z véček z krátkých sloupků menším háčkem není potřeba vymýšlet ani jiný okraj. Takto je homeleska hezky kompaktní. Pokud lem povolí, zapošijte průhlednou kloboukovou gumku.

Video návod je zpracovaný na dospěláckou velikost a pro obvod 56-57 cm jsem potřebovala 48 véček. 52 véček by bylo na obvod 60 cm a více. Menší velikost jsem nezkoušela, takže pokud bude mít někdo zkušenost s touto přízí a menší velikostí čepice, určitě napište do komentářů a pomůžete ostatním. No a my se do ní pustíme.

Homeleska New Tweed
Příze: Himalaya Everyday New Tweed č. 75103, zakoupíte na www.tvorivepacicky.cz
Spotřeba: 1 klubíčko tiptop
Háček: 6 mm – 5 mm – 4 mm
Rozměry: délka 28 cm, šířka 26 cm
Jehla s velkým ouškem, štítek, označovač
Časový rozpočet: cca 3 hodiny
Pro začátečníky (doporučuji vytisknout návod a háčkovat s videem)

MK – magický kroužek
PDS – polodlouhý sloupek
PDS véčko – dva sháčkované polodlouhé sloupky a ŘO
KS véčko – dva sháčkované KS a ŘO
PO – pevné oko

Pro čepici začínáme do magického kroužku. První dvě řady začínáme tzv. náhradou N, tj. 2 ŘO místo prvního PDS. Řadu končíme PO. Náhrada není součástí součtu sloupků. Od třetí řady háčkujeme tzv. dokola – bez ukončení řady.

Homeleska, New Tweed, háček 6 mm
1. řada: do magického kroužku N, 9 PDS, PO.
2. řada: N, každé očko zdvojíme, tj. 18 PDS, PO.
3. řada: N, nahodíme, háček vedeme do sousedního očka (očko 1), vytáhneme přízi na háček, s nahozením sháčkujeme a uděláme ŘO. Pro další PDS véčka – nahodíme, háček vedeme do očka 1, vytáhneme přízi, nahodíme, háček vedeme do sousedního očka (očko 2), vytáhneme přízi, s nahozením sháčkujeme, ŘO. Pokračujeme v háčkování PDS véček, na konci řady máme základ pro 17 sloupců. Řadu neukončíme a pokračujeme v háčkování véček. K náhradě umístíme označovač.

4. řada: v této řadě rozšiřujeme, háčkujeme véčka tak, že háček vedeme pod ŘO z předchozí řady. Pro rozšíření háček vedeme pod ŘO a dále do spojovacího očka véčka z předchozí řady. Následující véčko začíná ve spojovacím očku a končí pod následujícím ŘO. Schéma pro tuto řadu PDS véčko, rozšíření 2 PDS véčka. Opakujeme. Nezapomínáme na ŘO! Máme 25 sloupců.

5. řada: v této řadě rozšiřujeme každé třetí véčko, schéma pro tuto řadu PDS véčko, PDS véčko, rozšíření 2 PDS véčka. Opakujeme. Nezapomínáme na ŘO! Máme 32 sloupců.
6. řada: v této řadě háčkujeme pouze véčka, nerozšiřujeme. Háčkujeme 32 sloupců véček.
7. řada: v této řadě rozšiřujeme každé čtvrté véčko, schéma pro tuto řadu PDS véčko, PDS véčko, PDS véčko, rozšíření 2 PDS véčka. Opakujeme. Nezapomínáme na ŘO! Máme 40 sloupců véček.

8. řada: v této řadě háčkujeme pouze véčka, nerozšiřujeme. Háčkujeme 40 sloupců véček.
9. řada: v této řadě rozšiřujeme každé páté véčko, schéma pro tuto řadu PDS véčko, PDS véčko, PDS véčko, PDS véčko, rozšíření 2 PDS véčka. Opakujeme. Nezapomínáme na ŘO! Máme 48 sloupců véček.
10. – 18. řada: háčkujeme PDS véčka, 48 sloupců véček.

Homeleska, New Tweed, háček 5 mm
19. – 23. řada: háčkujeme PDS véčka, 48 sloupců véček.

Homeleska, New Tweed, háček 4 mm
24. – 27. řada: háčkujeme PDS véčka, 48 sloupců véček.

Homeleska, New Tweed, háček 4 mm
28. – 30. řada: háčkujeme KS véčka, 48 sloupců véček. V poslední řadě předposlední véčko tvoří dvě PO sháčkované do jednoho očka. Řadu končíme PO.

Dokončení
Volné konce zapošijeme a doplníme například cedulku.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

 

You Might Also Like

4 Comments

 • Reply Hitparáda Top 5 návodů za měsíc září - www.krampolinka.cz 9.10.2023 at 12:43

  […] Homeleska TWEED véčkový vzor. video návod zde […]

 • Reply Marcela Blumaierová 16.11.2023 at 8:15

  Dobrý den, prosím poradila byste mi, jak zúžit homelessku o dva až tři PDS véčka? Háčkuji už druhou čepici, první se mi povedla, krásně, při této druhé jsem někde udělala chybu a mám 50 sloupků. Už jsem v 18.řadě a nerada bych ji celou párala. Moc děkuji a zdravím Vás,
  Marcela

  • Reply Krampolinka 17.11.2023 at 9:40

   U tohoto vzoru bude zúžení vidět. Mrkněte na baret bianca, tam je i video a je to ukázáno. Doporučuji vypárat. Ať se povede.

 • Reply Hitparáda návodů top 5 listopad - www.krampolinka.cz 2.12.2023 at 8:38

  […] Homeleska NEW TWEED, video návod zde […]

 • Leave a Reply

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..