Jaký byl KREATIV JARO?

21.5.2022

Kreativ Jaro 2022 je za námi a já přináším krátký článek, shrnutí a poděkování.

Na letošním ročníku jsem se zúčastnila jako lektor sobotního workshopu háčkování a vystavovatel svých výrobků. Nejdříve jsem přemýšlela, co si společně v rámci 45 minutové lekce uháčkujeme. Padla volba na květiny, jelikož celý KREATIV se nesl v květinovém duchu. V rámci minikurzu jsme si uháčkovali 3D květinu a v plánu byla i kytička 1-2-3, na kterou ve své podstatě vlastně ani nedošlo. Co se týče vystavovaných modelů, vyvezla jsem snad dvě třetiny své „sbírky“, můžete mrknout na shorts zde.

Výstava začínala v deset dopoledne, jak to vypadalo na místě můžete mrknout zde, a první workshop se rozjel v jedenáct. Povídalo se, tvořilo, háčkovalo a zkoušely se vystavované modely, které si můžete uháčkovat dle mých návodů. Spoustu z Vás stihlo uháčkovat 3D květinu. Někteří levou zadní, někteří s háčkem teprve začínali. Měla jsem příležitost i improvizovat a zkusit háčkování s dětmi. To mne minimálně inspirovalo k tomu, abych pro Vás s mým šestiletým dítkem natočila první krůčky k háčkování. Na miniseérii videí háčkování pro děti se můžete brzy těšit.

V rámci KREATIVU jsem dodělávala i třásně u šatiček Flitrovek – na fotografii v galerii pod článkem jsem přistižena při činu.

Děkuji všem, kteří se zastavili u mého stojanu a vyzkoušeli nebo jen okoukli háčkované modely, prohlédli jste si knížku Háčkujeme pro miminka či kalendář Krampolinka 2022 a pokračovali jste v korzování a nákupech. Společně jsem se vyfotili, podepsala jsem pár svých knih a popovídali jsme si o háčkování.

Čas běžel jako voda a než jsem se ohlédla, bylo pozdní odpoledne a já taktak oběhla pár stánků a pozdravila kolegyňky s přízemi. Třeba JaDoLi a Vieruščino naprosto geniální přadénko hedvábí a velbloud nebo hedvábí a jak, pořídíte na JaDoLi.cz. Nic úžasnějšího jsem tedy ještě v rukou neměla. Nechyběl stánek s oblíbenými ručně barvenými přadénky JaBa Klubka a asi nejdéle jsem se „zasekla“ u stánku Hunor. S paní Lucií jsme se domluvily na spolupráci, takže se můžete těšit na dvě parádní rozbalovačky – letní a podzimní. Už se moc těším, protože Hunor.cz se věnuje prodeji přírodních přízí a klubíček, takže hedvábí a kašmír je v tomto obchůdku nejen s duhovkami naprosto běžná věc. Doporučuji se mrknout a alespoň jednou za rok si dopřát luxusní klubíčka. Další spolupráci, kterou pro Vás chystám je s Natale.cz, tak uvidíme, jak to všechno půjde.

Celá akce by se však nepodařila uskutečnit nebýt hlavní organizátorky paní Jany Cyrusové, které tímto posílám veliké díky za možnost zúčastnit se Kreativu již po druhé. A víte co? Už vím termín podzimního turnusu. Všichni píšeme do kalendáře, že další KREATIV PODZIM 2022 se bude konat v termínu 11. – 12. listopadu 2022. Už se moc těším a když to půjde dobře, tak se společně se zimní sbírkou háčkovaných modelů uvidíme při dalším tvořivém workshopu.

Věřím, že jste si výstavu Kreativ užili jako já. Sice díky Covidu řady tvůrců i vystavovatelů prořídly, ale věřím, že se situace brzo napraví. Ať se všem daří.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..