Kniha Boty, botky, botičky

23.8.2022

V posledním streamu Povídání u klubíčka č. 42 jsme si prolistovali knihou Boty, botky, botičky s návody na háčkované botičky pro miminka. Pojďte mrknout.

Kniha Boty, botky, botičky je publikace z roku 2014 autorky Vita Apala, která se dlouhodobě věnuje designu, háčkování a pletení modelů pro miminka. V knize naleznete textové návody a fotopostupy na tvoru háčkovaných botiček, bačkůrek, capáčků a sandálek pro miminka od 0-12 měsíců. Třicet návodů je rozděleno do dvou hlavních oblastí, tj. jaro-léto a podzim-zima. V knize naleznete různé typy a tvary botiček. Sandálky, kotníčkové, na zavazování, tenisky, vyšší, na knoflíčky, na šňůrky, piškotky, kozačky atd.

Zajímavostí této knihy jsou různé způsoby háčkování botiček. Buď od podrážky nebo od špičky. Návody na dvě velikosti podrážek naleznete na konci publikace. Botičky se háčkují na jednoduchou nebo dvojitou podrážku, buď dokola po řadách, nebo špička a pata zvlášť. V knize jsou i modely botiček háčkované od špičky. 

Ke zvládnutí háčkování botiček doporučuji:

  • do špičky/středu botičky vložit označovač a od tohoto místa provádět odpočítávání vzoru tak, aby nám botička vyšla rovná;
  • do posledního očka vložit označovač, abychom věděli kam vést háček pro pevná oka;
  • háčkovat obě podrážky najednou, abychom docílili stejné velikosti;
  • háčkovat obě botičky najednou po řadách, abychom docílili stejného vzhledu;
  • používat plastové výstuže k vytvarování botičky, pořídíte třeba zde;
  • šňůrky/mašle na zavazování dávat vně nohy, aby bota byla pohodlná;
  • pro stažení botičky na nožku lze využít i širší gumy nebo patenty, které pruží.

Knihu doporučuji všem, kteří očekávají přírůstek v rodině. Capáčků a botiček není dost, vždy volíme spíše teplejší materiály na zimní sezónu, prodyšnější materiály na léto a zvažujeme, který materiál dáme miminku přímo na holou nožku a který např. na dupačky. Psaný návod je vždy doplněn o fotografie, takže se dá poměrně snadno v návodu vyznat. Celkově patří návody na botičky k těm složitějším, ale troufám si říct, že i začátečník v knize naleznete návod na botičky, které zvládne.

SOUTĚŽ! O knihu Boty, botky, botičky si můžete až do pátku 26.8.2022 ZASOUTĚŽIT na mém Instagramu zde. Hodně štěstí!

Publikace Boty, botky, botičky je brožovaná bez přebalu matná, má 144 stránek a za cenu cca 127 Kč zakoupíte na Knihcentrum.cz. Listování a ukázku knihy si můžete prohlédnout ve streamu Povídání u klubíčka č. 42 pod textem.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..