Makramé pro děti

15.9.2023

Makramé neboli drhání je skělá technika na výrobu čehokoliv. Knihcentrum právě nabízí novou publikaci Makramé pro děti, tak se na ni společně podíváme.

Kniha MAKRAMÉ PRO DĚTI je útlá publikace z edice TOPP – Tvoříme originálně pro potěšení. Jedná se o útlou knížečku němečké autorky Inge WALZ. Kniha v originále vyšla v roce 2022 a již letos od srpna máme k dispozici překlad do češtiny i do slovenštiny. Kniha obsahuje 19 návodů na makramé projekty, které jsou psány tak, aby drhání zvládly děti nebo začátečníci. Jedná se o drobné dárky, dekorace i praktické maličkosti. Návody jsou rozděleny do kategorií od úplných začátečníků až po mírně pokročilé a jsou doplněny o nákresy vázání uzlíků. Autorka používá makramé šňůry o průměru 2 mm, 3.5 mm nebo 5 mm, ve složení bavlna, satén, polyester. Jednoznačně nejlepší nabídku šňůr na drhání má YarnArt.

Podle knížky Makramé pro děti si můžete vyrobit barevnou duhu, závěsy na stěnu, čelenky, náramky, přívěsky, panenku, přívěsek na klíče, dekorativní sklenici, hračky, nástěnku, vodítko pro psy nebo rámeček na obrázky. Vše v nejrůznějších velikostech a tvarech.

Publikaci bych doporučila nejen dětem, ale všem, kteří chtějí s drháním/makramé začít a doposud neměli odvahu. Kniha Makramé pro děti je brožovaná bez přebalu lesklá, má 48 stran a pořídíte ji na Knihcentrum.cz. Pro slovenskou verzi klikněte sem.

Video podcast Povídání u klubíčka #68

Pohodové tvoření.

K.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..