Mezinárodní kreativní a textilní výstava Brno Patchwork Meeting

5.4.2024

Od 19. do 21. dubna 2024 se na Výstavišti v Brně představí na 700 quiltů od více než 300 autorek z celého světa, workshopy s renomovanými lektory pro začátečníky i pokročilé a specializované firmy prodávající šicí stroje, látky, pletací příze, korálky a další sortiment často s veletržní slevou.

V letošním roce se poprvé chystám na výstaviště v Brně, a to rovnou na šestnáctý ročník Brno Patchwork Meeting (BPM). Akce probíhá v pavilonu E brněnského výstaviště a návštěvníci si mohou prohlédnout textilní práce od klasického patchworku po moderní nástěnné obrazy a autorské art quilty. Předchozí ročníky se konaly pod názvem PPM Quilt Show Brno.

V rámci BPM se konají různé workshopy se zahraničními i českými lektory a kromě textilních technik si mohou zájemci vyzkoušet tiskařskou dílnu i digitální tisk. Kurzy jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé a místo na kurzu lze zakoupit jednoduše online.

V rámci výstavy lze pořídit látky, šicí stroje a další kreativní pomůcky s veletržní slevou. K dispozici bude široká nabídka šicích strojů, látek, korálků, dekorací, pletacích přízí, autorských oděvů a doplňkového sortimentu. Výstava je podpořena i přehledným online magazínem, který Výstaviště Brno zasílá na e-mail. Přihlásit se k odběru magazínu můžete zde.

BPM již tradičně věnuje prostor charitativním projektům. Letošní ročník se ve spolupráci s Bohemia patchwork klubem zaměřuje na polštářky pro Hospic sv. Alžběty v Brně. Členky darují více než 50 kusů s motivy podzimu. Součástí bude i Dobročinný bazar Debra ve spolupráci s Corpus delicious, jehož výtěžek z prodeje oblečení, kosmetiky, bižuterie i sladkostí a zmrzliny Campani gelato bude v neděli 21. 4. v 15 hodin věnován organizaci Debra pomáhající lidem s nemocí motýlích křídel.

Během výstavy bude také odborná porota posuzovat mezinárodní soutěžní kolekce ve dvou kategoriích, a to konkrétně na téma SCRAP a BEZ ODPADU. Třetí kategorií je pak soutěž návštěvnická, kde budou právě návštěvníci hodnotit české i zahraniční quilty.

Výstava Brno Patchwork Meeting se koná v pavilonu E brněnského výstaviště od 19. do 21. dubna 2024. Otevřeno bude denně od 10 do 18 hod., v neděli do 16 hod.

Vstupenka na jeden den stojí 230 Kč, online za 200 Kč pořídíte zde. Když při nákupu online zadáte kód KRAMPOLINKA, získáte 20% SLEVU na vstupné, takže lístek vyjde za krásných 160 Kč. Vstupenky na místě lze platit hotově i kartou. Pokud se chystáte na výstavu pěšky nebo busem, hledejte zastávku Velodrom, autobus 44/84 a vstup do pavilonu E. Pokud se chystáte autem, parkování je možné v parkovacím domě Expoparking na Křížkovského 51 hned naproti pavilonu E.

Ve středu 10. dubna spustím soutěž o vstupenky ZDARMA. Hlídejte FB skupinku nebo můj Instagram a můžete si udělat parádní jarní výlet do Brna.

Pro inspiraci mrkněte na video z loňského ročníku! Fotografie poskytlo BPM.

Krásný den Katka

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..