Mini srdíčka z příze Panda

Malá rustikální srdíčka mohou být ozdobou dárku či milou pozorností pro přátele. Poslouží i jako malé dárečky na nejrůznější školní jarmarky. Výroba srdíčka je jednoduchá a s videem ji zvládne každý začátečník.

Příze Panda od českého výrobce Chemlonka Ariadne je 100% bavlna rustikálního až provázkového vzhledu, unboxing zde. Nenechte se zmást, je to příjemný materiál a úžasně se s ní pracuje. Ve 100 gramovém klubíčku naleznete cca 100 metrů a prodává se v přírodní barvičce natural. Je vhodná i k barvení, takže pokud je někdo kreativní, může si vykouzlit barvičku podle vlastní fantazie. Suprová bude například na prostírání, košíčky, obháčkované nádoby, svícny atd.

Výrobky z Pandy krásně drží tvar, takže ani srdíčka ani případně vánoční vločky není potřeba škrobit. No a my se pustíme do tvoření.

Pozn. Návod je zpracovaný přímo pro tuto přízi a na mé utahování. Při použití jiné příze a háčku, dokonce při jiném způsobu utahování můžete dosáhnout jiného vzhledu.

Mini srdíčko Panda
Příze: Panda od Chemlonka Ariadne, zakoupíte na www.chemlonka.cz
Spotřeba: 1 klubíčko
Háček: 4 mm
Rozměry: 4.5 cm x 4.5 cm
Jehla s velkým ouškem (pokud budete zapošívat), knoflík, perlička, mašlička, nůžky
Pro začátečníky

MK – magický kroužek
PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý slupek
DS – dlouhý sloupek
2DS – dvakrát nahazovaný dlouhý sloupek

Háčkujeme do magického kroužku. Řadu končíme PO a začínáme náhradou N, tj. první sloupek v řadě, tj. 1 ŘO za KS. Základy háčkování zde.

Minisrdíčko, Panda, háček 4 mm
1. řada: do MK háčkujeme N za PDS, 12 PDS (13), magický kroužek stáhneme, ale necháme si v něm mírný otvor
2. řada: N za KS, hned k náhradě háčkujeme PDS, dále 2 DS do jednoho očka, 2 PDS do následujícího očka, dále KS, dále KS, ve špičce DS-2DS-DS do jednoho očka, dále KS, dále KS, dále 2 PDS do jednoho očka, poté 2 DS do jednoho očka, PDS a končíme KS. Povytáhneme si očko a poslední PO vedeme do středu srdíčka (do MK) a zopakujeme. Vytáhneme očko do potřebné výše (vznikne nám poutko), přízi ukončíme.

Dokončení
Volné konce buď zapošijeme nebo zasukujeme a ustřihneme. Srdíčko dozdobíme knoflíkem, nebo perličkou, případně mašličkou.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Pro rady, nápady a inspiraci jsem založila novou facebookovou skupinku, kde se snažím co nejrychleji reagovat na vaše dotazy, proto neváhejte a připojte se zde.
Mé další háčkoprojekty můžete sledovat na stránce Krampolinka Háčkování nejen na focení, případně se můžete přihlásit k odběru na youtube kanálu zde.
Co se zrovna tvoří #workinprogress naleznete na mém instagramového účtu zde.
Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Krásné tvoření a hodně zdaru přeje

Kačka

VIDEO

 

 

%d blogerům se to líbí: