Nákrčník Supremo

12.12.2021

V dnešním video návodu si uháčkujeme nákrčník, který vypadá jako pletený. Budeme háčkovat z příze Rial Filati Baby Supremo.

Rial Filaty Baby Supremo je krásné měkoučké klubíčko 50 gramů s návinem 200 metrů. Jedná se o 100% merino, které bych neváhala dát miminkům – tak je jemňoučké. Díky návinu se v podstatě jedná o celoroční přízi. V létě dáme vzdušný vzor třeba na dětskou deku, na podzim a jaro hutnější vzor a ten, co si ukážeme dnes z příze dělá vyloženě zimní záležitost.

Rial Filaty Baby Supremo tyrkys a cyklamen nám poskytl e-shop Propleta.cz. Moc děkuji. Video z rozbalování balíčku naleznete zde a článek s rozhovorem si můžete přečíst zde. Musím říct, že jestli prahnete po merinu v různých tloušťkách a za rozumnou cenu, na Propleta.cz si rozhodně vyberete! Samo o sobě má Baby Supremo dobrou cenovku a to pro Vás mám překvápko v podobě 10% SLEVY! Pouze do 15.12.2021 můžete Rial Filati Baby Supremo, 100% merino, zakoupit s 10-ti% slevou na www.propleta.cz. (není potřeba zadávat kód, sleva je již předchystaná).

Nákrčník Supremo je háčkovaný pro obvod 50 cm, ale oblékla jsem ho i já s obvodem 56 cm. Vzor je totiž tak úžasně pružný a díky většímu háčku nadýchaný, že nákrčník nebudete chtít sundat. Háčkujeme od pružného řetízku. Obvod a „volnost“ kolem krku upravíme buď změnou velikosti háčku nebo tím, že ubereme ze vzoru řetízková očka. Pokud si chcete natrénovat tento vzor, který připomíná pleteninu, začněte právě nákrčníkem. Nikde se nepřidává a háčkujeme tzv. dokola. Jakmile vzor natrénujete, můžete se směle pustit i do homelesky Supremo, která je zvláštní tím, že se háčkuje od základní placky ve tvaru čtverce! Video návod na homelesku Supremo je zde.

Vaše háčkované sety Supremo pro inspiraci pro ostatní a případné dotazy na úpravu velikosti prosím vkládejte do tohoto příspěvku na FB. Do příspěvku prosím uvádějte přízi, velikost výrobku, úpravu velikosti a spotřebu. Moc děkuji, že sdílíte zkušenosti s ostatními.

Nákrčník Supremo
Příze: Rial Filati Baby Supremo, zakoupíte na Propleta.cz
Spotřeba: 1,5 klubíčka pro tuto velikost, 3 klubíčka na celý set pro dítě (homeleska + nákrčník)
Háček: 8 mm, 6 mm
Velikost: 49-56 cm obvod hlavy
Rozměry:  20 cm délka, 22 cm šířka
Cenový rozpočet: cca 250 Kč dětský set
Jehla s velkým ouškem, označovač, štítek
Časový rozpočet: 3 hodiny
Pro začátečníky

PO – pevné oko
DS – dlouhý sloupek
PRDS – přední reliéfní dlouhý sloupek
PRDS véčko – dva sháčkované přední reliéfní dlouhé sloupky, řetízkové oko
PRPDS véčko – dva sháčkované přední reliéfní polodlouhé sloupky
PRKS véčko – dva sháčkované přední reliéfní krátké sloupky

Nákrčník je háčkovaný od pružného řetízku. Řadu začínáme náhradou N, tj. 2 ŘO místo prvního DS. Do další řady přecházíme přímo vzorem.

Nákrčník, háček 8 mm
1. řada: Začínáme na 46 oček pružného řetízku + 2 očka jako náhrada do další řady
2. řada: háčkujeme do velkých oček pružného řetízku a háčkujeme schéma DS – 2 DS do jednoho očka. Opakujeme do konce řady. (70 DS)

3. řada: na konci řady narovnáme proužek a připojíme s druhým koncem přímo vzorem. Háček vedeme mezi náhradu a první sloupek a uháčkujeme půlku předního reliéfního sloupku. Nahodíme, háček vedeme kolem následujícího dlouhého sloupku a uháčkujeme půlku předního reliéfního sloupku, s nahozením sháčkujeme všechny očka na háčku, ŘO. Od tohoto místa dále háčkujeme PRDS véčka. Nezapomínáme na ŘO. Od této řady háčkujeme tzv. dokola bez ukončení řady, tj. beze švu. (35 sloupců)
4. – 25. řada: háčkujeme PRDS véčka. V poslední řadě v místě pomyslného švu vyměníme háček

Nákrčník – horní lem, háček 6 mm
26. řada: háčkujeme PRPDS véčka, pozor bez ŘO! Předposlední sloupec háčkujeme jako PRKS véčko, končíme na dvě PO. Přízi ukončíme.

Pozn. Důležité je, aby otvorem prošla hlava. Pokud je otvor pro hlavu příliš malý, poslední řadu háčkujeme 7 mm háčkem.

Nákrčník – spodní lem, háček 6 mm
1. řada: navážeme přízi v místě, kde máme šev. Uháčkujeme 2 ŘO a háčkujeme půlku PRDS kolem sousedního sloupku a jakoby překročíme pružný řetízek. S nahozením sháčkujeme všechna očka, ŘO NEHÁČKUJEME! Dále háčkujeme PRDS véčka bez ŘO. Háčkujeme do řady, kde máme DS a překračujeme pružný řetízek. Dáváme si pozor, abychom pokračovali ve vzoru. Na konci řady spojíme šev a přejdeme do další řady vzorem.
2. řada: háčkujeme PRPDS véčka bez ŘO. Předposlední sloupec háčkujeme jako PRKS véčko, končíme na dvě PO. Přízi ukončíme.

Pozn. Důležité je, aby otvorem prošla hlava. Pokud je otvor pro hlavu příliš malý, poslední řadu háčkujeme 7 mm háčkem.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, sešijeme šev, dozdobíme třeba štítkem.

Autorská práva
Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit! 

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO NÁVOD

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..