Novinková duhovka Vlna-Hep Floxy

4.7.2020

Vlna novinkové duhovky Vlna-Hep Floxy zahltila háčkařskou komunitu. Jela jsem z Karlových Varů a neustále mi vyskakovala upozornění na klubíčko Floxy na sociální síti. Jaká byla však radost, když jsme si spolu mohli tuto novinku rozbalit online v rámci unboxingu s Vlna-Hep.

Čtyř-nitkové duhové klubíčko s pomalými ombré přechody s názvem Floxy má 1000 metrů a složení 55% bavlna a 45% akryl. Jedná se o klubíčko českého výrobce Vlna-Hep, a je to jemná mírně stočená příze, která je v dostání v padesáti odstínech. Měkoučká, na háčku velice příjemná příze se hodí na tvoření nejen šátků, šál, plédů, ale i kardiganů, dek do kočárku, halenek, topů, šatů či sukní. Je to téměř celoroční příze a ze vzorníku si vybere určitě každý.

Rozbalování Vlna-Hep Floxy naleznete zde. Rozbalili jsme si topovou barvičku 9931 tyrkys s růžovou a od výrobce jsme dostali i podzimní vábení s číslem 9945. A proč je tam přibalená čokoláda? Inu proto, že mě moje první setkání s kilometrovou přízí stálo několik čokolád a krapet rumu. U projektů nad pět hodin dost trpí má trpělivost. Ovšem Floxy jsem hned hodila na háček a tentokrát mi stačila čokoláda jedna na celé klubíčko (jo a jedny pralinky). Super je, že jsem k duhovkám našla cestu (i bez alkoholu) a „velká balení“ u mne stoupla v ceně.

Ještě, než dorazila Floxy jako překvapení od výrobce, aktivně jsem si objednala další dvě klubíčka od www.mojegalanterka.cz, takže jak vidíte – zásob je dost, na šátky moc nejsem, takže budou svetříky. Navíc se v kuolárech šeptá, že Vlna-Hep brzy vyběhne s menším balením klubíček, které je s Floxy kompatibilní. Už žádná maturita s rukávy a stejnými barevnými přechody.

Jen pro zajímavost jsem si vygůglila název Floxy a zjistila jsem, že Phlox (plaménka) je v latině název pro kytičku trvalku ze severní Ameriky, která čítá až 70 druhů. Tak se třeba naše Floxy do sedmdesáti druhů také rozroste, i když už teď mám problém s padesátkou.

Návod na svetřík Floxy naleznete v samostatném video návodu.

Příjemné vybírání a krásné chvíle s Floxy, háčkem a čokoládou

K.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..