Novinkový mercedes mezi zimními přízemi

25.5.2018

Dnes jsem opravdu spěchala domů. Těšila jsem se jak malá holka na malé překvapení ve formě testovacího klubíčka od firmy Vlna-Hep.

„Je to opravdu „hořák“, budete mít čas na testování zimní novinky?“ Ano, ano, přitakala jsem do telefonu. Na teploměru třicet, na koupaliště jsme se ještě ani nedostali, ale u české firmy Vlna-Hep se už připravují nová zimní klubíčka na letošní zimu. Takže plán na dnešní odpoledne byl jasný. Ledové mochito, pohledat tlustý háček a pustit se do typického zimního outfitu, tedy čepule.

Po rozbalení balíčku jsem byla velmi mile překvapena. Melírová akrylová příze v moderní vínovo-hořčicovo-smetanové kombinaci o poměrně silném návinu. Sáhla jsem po devítce háčku. A to bylo opravdu málo. Zkusila jsem tedy pár řad desítkou a zapojila můj oblíbený propichovaný polodlouhý sloupek. Ono silná příze a ještě v barevném provedení si s náročnými vzorečky mnohdy neporadí. Buď nevynikne jedno nebo druhé, každopádně s výsledkem jsem byla velice spokojena. Zatím je to super tajná novinka. Jediné, co mohu prozradit je, že bude mít návin 70m/100g. Ale co se omaku a práce s přízí týče, byla jsem nadšená. Silnější než Everyday Big, předpokládám v antipillingovém provedení, nevrže na háčku, je měkoučká a příjemná do tlapek, čepička je navíc velmi hřejivá a práce pěkně přibývala. Na kulíšek pro obvod 47-48 cm jsem spotřebovala jedno klubíčko a kousek a byl za hodinku a kousek na světě, a to včetně zapošití a našití moderní ooobr bambule.

Na co se tedy můžeme těšit?

  • klubíčka budou jen v jednobarevném provedení (melírek byl pouze pro test)
  • na začátek nás čeká asi 20 barev, které byly zvoleny dle nejžádanějších barviček příze Tulip
  • nejsilnější antipillingový akryl na trhu s návinem 70m/100g

Takže za mne třikrát hurá a těším se na vzorník a vybrané barvičky ať máme kreativní a barevnou zimu 🙂

Jak dopadla moje tvorba si můžete prohlédnout v galerii. A kdy že se klubíčka objeví na trhu? Nejlépe když budete sledovat facebookovou stránku výrobce zde, kde se dozvíte vše včas.

Krásný tvořivý čas

K.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..