Pecičko-kytičková Merino Baby

8.3.2018

Sponzorované příspěvky na sociální síti mají své kouzlo a to především z toho důvodu, že cílí na skupinu se stejnými zájmy. Mnohdy se člověk dozví o novinkách, které by jinak zůstaly novinkou bez povšimnutí navždy.

Když mi už asi po osmé naskočil příspěvek pleturada.cz, nedalo se jinak, než skočit na odkaz a trochu to tam doslova prošmejdit. A vyplatilo se. Narazila jsem totiž hned na dva pro mne doposud neznáme poklady s názvem Lane Mondial Merino Baby a Lane Mondial Cotton Soft Bio (ke druhé jmenované BIO bavlně bude samostatný návod na…..no to je přeci překvapení). K oběma přízím jsem již pouhým okem přilnula a to nejen z důvodu neobvyklých barviček. Při osobním setkání to pak byla láska na první dotyk. Merino Baby, směs 60% merina a 40% akrylu, je nadýchaná záležitost v 50g s návinem 120 m. Na čepičku do obvodu 39 cm vám vystačí jedno klubíčko, ale mezi námi přízí posedlíky jedno nikdy nestačí :). Příze je opravdu jemná, vhodná jak pro miminka tak pro alergiky, lehce pruží a díky složení zahřeje a přesto zůstane funkční.

My si dnes z toho luxusu uháčkujeme čepičku s vykrojením pro miminko. Vzoreček není těžký, jen je potřeba vyčíhnout v sedmé řadě moment, kam správně píchnout, aby se nám čepička do nekonečna nerozšiřovala. Vzoreček je vzdušný, ovšem kolem oušek jsou již polodlouhé a krátké sloupky. To, aby byla ouška krytá proti nepříjemnému jarnímu/podzimnímu větříku. Šňůrečky na zavazování jsou praktickou výbavou každé novorozenecké čepule.

Jdeme na ni, ať nám ta sezóna neuteče pod háčkem.

Pecičko-kytičková Merino Baby, velikost 35-37 cm, 0-2 měsíce
Příze: Lane Mondial Merino Baby vínová 880, šedá 002, zakoupíte na www.pleturada.cz, od barvy klubíčko
Háček: 5 mm čepička, 4.5 mm lem, 4 mm poslední řada

Označovač nebo kousek příze, jehla a nit
Na dozdobení knoflík, štítek, případně dovyrobit kytičku
Hodinový rozpočet: cca 2-3 hodiny včetně úprav
S videem i pro začátečníky

MK – magický kroužek, jak na magický kroužek naleznete zde
PO – pevné oko
PDS – polodlouhý sloupek klasický do oček
KS – krátký sloupek
PR KS/ZR KS – přední/zadní reliéfní krátký sloupek, videotutorial zde 
Pecička – 4xnahozený polodlouhý sloupek
Kytička – skládá se ze tří peciček, tj. 4 x nahozený PDS, ŘO, ŘO, 4 x nahozený PDS, ŘO, ŘO, 4 x nahozený PDS, ŘO (na konci pouze JEDNO)
N – náhrada, tj. první očko v řadě, když končíme PO,  N = děláme 1 ŘO za KS a 1 volné ŘO za PDS

Určitě mrkněte na video!

Šedá, háček 5 mm
1. řada: 9 PDS do MK, PO
2. řada: N za PDS, zdvojíme každý PDS, tj. 18 PDS, do další řady přejdeme pomocí KS
3. řada: PDS do stejného místa jako KS, dále PDS, jinak háčkovací schéma 2 PDS – 1 PDS, POZOR, počítáme a potřebujeme v této řadě POUZE 25 PDS, tj. před koncem dvakrát nepřidáváme, řadu přepočítáme, háčkujeme dokola, vynecháme jedno ŘO a pokračujeme další řadou

4. řada: začínáme kytičkou (skládá se ze tří peciček, tj. 4 x nahozený PDS, ŘO, ŘO, 4 x nahozený PDS, ŘO, ŘO, 4 x nahozený PDS, ŘO), očko vynechat, PDS, PDS, očko vynechat, háčkujeme kytičku, opakujeme. pozn. v této řadě budeme mít 5 kytiček

5. řada: háčkujeme PDS do oček; u kytičky háčkujeme do špičky kytičky, pod oblouček, do špičky, pod oblouček, do špičky, pak PDS do očka, následující PDS zdvojíme, PDS do očka, PDS do očka a pokračujeme PDS do kytičky, jak bylo již popsáno, pozn. v této řadě budeme 5x zdvojovat PDS, začínáme právě zdvojením PDS, celkem v této řadě máme 45 PDS

6. řada: do zdvojených PDS budeme háčkovat kytičku; háčkujeme 6 PDS, očko vynechat, kytička mezi zdvojené PDS z předchozí řady, očko vynechat, opakujeme, pozn. kytičky jsou napřeskáčku, tj. jakoby do mezer mezi kytičky z předchozích řad.

7. řada: ZDE POZOR, budeme již vynechávat určitá očka, aby se nám čepička nerozšiřovala, kdo potřebuje větší velikost, háčkuje každé očko, na „naši“ velikost potřebujeme mít 5 PDS v kytičce a pouze 5 PDS mezi kytičkami, proto háčkujeme takto: očko vynechat, 5 PDS, očko vynechat, 5 PDS do kytičky (špička, oblouček, špička, oblouček, špička) očko vynechat, 5 PDS, očko vynechat, 5 PDS do kytičky, opakujeme. Na konci řady potřebujeme celkem 50 PDS.

8. řada: kytičku háčkujeme do prostředního PDS z pěti z předchozí řady, před kytičkou a po kytičce vynecháme očko, mezi kytičkami háčkujeme 7 PDS, končíme kytičkou
9. řada: 2 očka vynechat, 5 PDS, očko vynechat, 5 PDS do kytičky (špička, oblouček, špička, oblouček, špička), opakujeme, máme 50 PDS na konci řady
10. řada: stejná jako osmá
11. řada: stejná jako devátá, máme 50 PDS na konci řady
12. řada: stejná jako osmá
13. řada: stejná jako devátá, máme 50 PDS na konci řady, pozn. předposlední bude KS, poslední bude PO

LEM, háček 4.5 mm
14. řada: N za PDS, 8 PDS, 22 KS, 9 PDS, otočit (na zátylku neháčkujeme 10 oček)
15. řada: N za PDS, 8 PDS, 22 KS, 9 PDS, otočit
16. řada: N za PDS, 8 PDS, 22 KS, 9 PDS, otočit
17. řada: N za KS, KS dokonce řady

LEM, háček 4 mm
18. řada: na  boky klapiček háčkujeme PDS, na zátylku háčkujeme KS, přední část olemujeme PR KS (případně ZR KS, záleží ze které strany budete háčkovat)

KYTIČKA, háček 4 mm
1. řada: 10 KS do MK, PO
2. řada: N za KS, do stejného místa PDS, DS, DS, PDS, KS, PO do následujícího očka, okvětní lístek do následujícího očka, opakujeme, celkem máme pět okvětních lístků.

Dokončení
Zapošijeme volné konce, vytvoříme šňůrky (ze šesti pramenů), přišijeme cedulku/knoflík/kytičku.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..