Podzimní Kreativ a velké díky

28.11.2022

Jaký byl dvanáctý ročník KREATIVU PODZIM? Skvělý! Ba co víc. Úžasný byl! Pojďte mrknout.

V pátek a v sobotu 11. a 12. listopadu 2022 proběhla největší kreativní výstava KREATIV PODZIM na výstavišti Černá louka v Ostravě. Dvě patra a foyer všeho, co potřebujeme na tvoření, relax nebo zkrátka jen krásné bytí a žití. Výstavy se nakonec zúčastnilo 126 vystavujících a proběhla třicítka workshopů pro děti i dospělé. Dokonce už je známo i jméno nového maskota. Zelený dino z plakátu se jmenuje ARTÍK.

V rámci Kreativu proběhl seminář pro pedagogy na téma Kreativní techniky nejen pro děti. Účastnila se i Vieruška z JaDoLi se svým workshopem zpracování vlny a plstěním. Věřím, že si lásku k ovčí vlně díky JaDoLi objeví děti již ve školách. Tomuto počinu radostně tleskám!

Všudypřítomný a laskavý pan fotograf Jan Král vše dokumentoval a pod článkem naleznete také pár profi momentek z této báječné akce. Já jsem se letos k focení moc nedostala a živé vysílání na YT kvalitou zkazil přenos dat. Odkaz Vám sem dám, ale video je na mém YT neveřejné. Do příště se poučím, videa natočím a až doma sestříhám a dám na YT. Na instagramu však krátké vstupy fungovaly bezvadně.

Všem jsem doporučovala zakoupit lístky v předprodeji. Ti, kteří takto učinili určitě nelitovali. Fronta na vstupenky byla dlouhá, ale kdo si počkal, ten se dočkal báječných zážitků. Letošního ročníku se s klubíčky zúčastnili MojeGalanterkaU Nezbedných Klubíček (duhovky Nezbedky), Hunor.czJaDoLiKlubáci s ručně barvenými přadeny. Na knihy a publikace s návody na tvoření TOPP jste se mohli mrknout ve stánku u BookMedia.

Krampolinka byla ve druhém patře u okna se svou worskhopovou dílničkou. Tvořili jsme macrame andílky, háčkovaly se vločky nebo jednoduché věnečky PP Macrame. Vyvezla jsem slibované zimní a podzimní modely, spoustu čepic, Kalendář Krampolinka 2022 nebo knihu Háčkujeme pro miminka. Na dílničky byla nutná registrace, ale pro kolemjdoucí jsem měla připravenou židličku či dvě. Tvořivých lidiček se vždycky vejde. Výstava byla otevřena od 10 hodin do 18 hodin a první workshop začal v 11 hodin. Musím přiznat, že co se dělo kolem mezi 11 až cca 16 hodin nemám vůbec představu. Byli jsme tak moc v dílničce ponoření do tvoření, že jsem málem ani nestačila odpovídat na pozdravy.

Děkuji všem, kteří k mému stánku zavítali. A to ze všech koutů naší i Slovenské republiky (zdravím děvčata!) Všichni jste si mohli odzkoušet výrobky z mého háčku, vyfotit se v nich nebo zkrátka osahat materiál, klubíčka nakoupit a hned se doma pustit na tvoření. Kdo přišel, odnesl si třeba slevový kupon do stánku MojeGalanterka. Největší radost mi udělalo, když jste dorazili ve svých háčkovaných modelech podle mých návodů. Hned jsem Vás pár zdokumentovala. Víte, z čeho mám vždy největší radost? Když si návod upravíte tak, aby Vám materiálově i střihově více pasoval. Inspiruje mě to a motivuje k dalšímu tvoření. Vaše háčkované výrobky totiž mají v sobě kus Vaší dušičky a já mám velkou radost, když Vám vše krásně sluší. Je to ta nejkrásnější zpětná vazba.

Ve tvořivé dílničce jsem se potkala s mladým chlapcem, 11 let. Naprostý unikát a největší šikulka, co jsem zatím potkala. Tvořil a háčkoval, až se mu od háčku prášilo a po celou dobu jsem byla v němém úžasu, jak mu vše úžasně šlo. Prostě neuvěřitelné. Měla jsem radost, že se přidali i úplní začátečníci. Odnesli si hotový vánoční věneček ze základního řetízku a dobrý pocit, že se potkali s háčkem a možná budou mít doma nového parťáka.

Jestli jste zavítali k JaDoLi, tak jste si mohli odnést parádní vlněné ponožky za super cenu. Ideální do zimního počasí nebo super dárek pod stromeček. Ptali jste se mne na výstavě, jaký nejlepší materiál jsem měla kdy v ruce.  Tak to je jak s hedvábím nebo velbloud s hedvábím. Tyto luxusky pořídíte výhradně u Vierušky. Vloni jsem se účastnila kurzu zpracování vlny. I tento kurzík si můžete pořídit třeba jako dárek pod stromeček.

U Hunoru se pletlo na pletacích mlýncích. Nevím, jestli jste si všimli, ale paní Lucia má pro Vás na letošní Vánoce připravenou dárkovou sadu na tunisské háčkování, a to včetně materiálu ručně barveného Bio Socks Organic. Dárkové vánoční sady pořídíte zde. O projektu tunisského háčkování se dočtete v článku na stránce Hunor.cz.

Děkuji všem za krásné dárečky, kávu, ponožky, andílky, vločku i dárkovou sadu od Kreativu Ostrava. Velký respekt patří paní Janě Cyrusové, projektové managerce. Je to neuvěřitelně organizačně schopná osůbka, která okamžitě reaguje na jakékoliv přání. Navíc chodící studnice nápadů. Všimli jste si třeba dětského koutku? Byl plně vytížený po celou dobu Kreativu a je jednou z novinek, která se do výstavy zařadila.

A co dodat závěrem? Že kdo nepřijel, určitě se ošidil o naprosto skvělou atmosféru, super makronky a spoustu inspirace. Ale nebojte. Nic není ztraceno. Hned si poznamenáme do diáře na příští rok, že třináctý ročník KREATIVU PODZIM proběhne 10.  a 11. listopadu 2023 na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Budu se těšit a ještě jednou velké díky.

Katka

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply KREATIV Ostrava a kurz háčkování - www.krampolinka.cz 21.10.2023 at 18:01

    […] návodů dostupných na mém webu. Jak to probíhalo na Kreativu Podzim 2022 si můžete přečíst v tomto článku. Věřím, že si vytvoříme krásnou vánoční háčkovací atmosféru a výstavu Kreativ si […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..