Podzimní unboxing s Hunor.cz

24.8.2022

V nedělním Povídání u klubíčka jsme si rozbalili upoutávku podzimních a zimních klubíček a projekt BioSocks od Hunor.cz.

Kdo má chuť vyzkoušet neobvyklá a luxusní klubíčka, určitě zavítá do ostravského e-shopu www.hunor.cz. Paní Lucia (rozhovor v tomto článku) má totiž obchůdek zaměřený na přírodní materiály a prodává barevná klubíčka, přadénka či kóny nejrůznějších materiálů přírodního rázu. Merino, jak, velbloud, kašmír, len, hedvábí a bavlna jsou položky, které e-shop především nabízí. Můžete si pořídit již předchystanou kolekci nebo zkuste paní Lucii přímo oslovit s žádostí o doporučení, který materiál je pro Vás, Váš výrobek a sezónu z nabídky ten nejlepší. Pozor – klubíčka jsou limitky. Jakmile dojde materiál, další klubíčko již vyrobit nelze, tak je potřeba při objednávce na to pamatovat.

V posledním balíčku Hunor jsme si rozbalili třeba divoké hedvábí Silk Love, ze kterého jsem pro Vás připravila video návod na Bolerko Wild Silk. Když pominu významný fakt, že se mi s divokým hedvábím krásně pracovalo, musím přiznat, že bolerko je krásné, materiál má zajímavou strukturu, výrobek je funkční a to se nebavím o udržitelnosti a tzv. slow fashion. Na Hunoru probíhají různé akce za zvýhodněné ceny, tzv. Ulov si klubko. Proto doporučuji sledovat FB stránku, FB skupinku Textilní řemesla nebo Instagram Hunor.

V tomto podzimním-zimním balíčku jsme si rozbalili přadeno BioSock Organic, což je 100g/400 metrů seskané vlákno, 75% merino a 25% bio rozložitelný nylon. Co do složení i návinu se jedná o typ ponožkové příze. Merino hřeje, k přírodě šetrný rozložitelný nylon dodává trvanlivost vláknu, tj. výrobku. Materiál je krásně měkoučký, hřejivý, nekousavý. Skoro bych řekla, že je ho na ponožky škoda. Hodí se spíše na pléd, přehoz nebo deku, svetr, šálu, šátek, rukavice či tunel. Pokud materiál zdvojíme, vyrobíme i super teplé a pohodlné čepice. Přadénko si můžete na Hunoru nechat i nabarvit.

Dále jsme si rozbalili barevná klubíčka Merino, což je třínitka, 100% merino s hedvábnou nitkou jako příplet. Klubíčko si můžete vybrat od 1000 po 1200 metrů a materiál se hodí po celý rok. V létě doporučuji vzdušné lehké vzory, v zimně klidně hutnější. Na vlnu osobně brávám větší háček, takže na toto klubíčko chystám háček 3,5-4,5 podle vzoru a utahování. Hedvábná nitka je lesklá, dodává klubíčku šmrnc a výsledný výrobek „podrží“ co do tvaru. Klubíčko např. s tyrkysovým hedvábným přípletem pořídíte zde, s oranžovým zde.

Dále jsme si rozbalili barevné klubíčko Merino Duha, což je třínitka, 100% merino, jejíž základem je přírodní barva, ke které jsou přidávány další matné tóny. V klubíčku je příplet zlatavé viskózové nitky, takže celé klubíčko krásně oživí. Klubíčko Duha pořídíte zde

Dále jsme si rozbalili barevné klubíčko Merino, což je třínitka, 100% merino s viskózovou lurexovou nitkou. Nitka je omotaná kolem jednoho z vláken, takže je hezky zapracovaná do klubíčka. Klubíčko je třínitka, 1000m, 200g a hodí se nejen na šátek a pléd, ale třeba i na svetřík, bolerko či kardigan. Klubíčko do růžova zakoupíte třeba zde, melírovou variantu s černou zde.

Do mne vyloženě oslovilo bylo klubíčko Merino do červena tón v tónu. V hlavě mi vyloženě vyběhl nápad na háčkované vánoční sexy šaty. Klubíčko je 100% merino s červenou viskózovou nitkou omotanou zlatým lurexem, 3 nitka a máme 1500 metrů. Toto klubíčko byla limitka, ale věřím, že se s paní Lucií dohodnete na alternativě.

Nezapomeňte prozkoumat i netradiční kombinaci merino – hedvábí v barevném klubíčku Bride! 70% merino a 30% hedvábí, třínitka, barevné klubíčko v různém provedení, limitka, 1500 metrů, pořídíte zde.

Na tvoření s merinem se velice těším. V chladných dnech merino krásně hřeje, je funkční, prodyšné, odvádí pot, v létě naopak nehřeje, nekouše. Severské země používají merino pro jeho super vlastnosti celoročně.

Pohodový nákup

Katka

PS: A včera se mi podařilo natočit, jak používat deštník na převíjení přaden. Jupíí.

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA 42

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..