Povídání u klubíčka: Unboxing novinky YarnArt

11.5.2021

V dnešním podcastu Povídání u Klubíčka jsme si online rozbalili balíček s novinkou YarnArt Chenille, srovnali velikosti žinylek značky YarnArt a ukázali, jak se žinylka ukončuje. Pojďte se podívat.

Klubíčka YarnArt Chenille nám zaslalo BezvaPleteni.cz, výhradní dovozce YarnArt do České republiky. Moc děkuji. Klubíčka zakoupíte na PletemeSi.cz nebo PletiemeSi.sk.

V dnešním vysílání jsme si ukázali novou sukýnku Butterfly, hlasovali o další návod, rozbalili balíček s YarnArt Chenille, prolistovali vzorník barev. Řekli jsme si, jak žinylky zakončit a srovnali jsme si celou nabídku žinylkových přízí výrobce YarnArt.

Můžete se těšit na video návod na sukýnku Butterfly z příze YarnMellow Butterfly, 50% akryl, 50% bavlna, jednobarevné klubíčko, spotřeba 800-900 metrů na klasickou délku ke kolenům, velikost 42. Širokou gumu pletenou (!) zakoupena na Bubulákovo.cz. Pozor – je rozdíl mezi gumou pletenou a žabkovou (tutu pásek). Já jsem kupovala dva metry, aby mi to vyšlo na dvě sukénky.

V hlasování vyhrál video návod na šaty Vivid, na které se můžete těšit tento týden. Ale nebojte, návody budu dávat všechny postupně.

Rozbalení balíčku s novinkou YarnArt Chenille, což je klubíčko 100g/90m, 100% mikopolyester. Jedná se o silnější žinylku v krásné škále barev a sametovým vzhledem. Nelze ji kombinovat s YarnArt Dolce, jelikož je silnější. Doporučila bych ji na vesty, deky, homedekor, polštáře či hračky, pokud máte „nekousavé“ dítko. Chenille bude mít brzy i český atest TZÚ pro děti do tří let. Barvy bílá 541, světle šedá 582 a pastelová žlutá 561.

No a já hned nahodila Chenille na háček. Na fotce v galerii mrkněte na uháčkované čtverečky. Spodní ukázka je základní sloupek techniky KNOOKING a konečně jsem našla správnou tloušťku příze vs háček. Jupí můžu pro Vás vyzkoušet deku do kočárku staronovou technikou, co říkáte? Háček na KNOOKING jsem zakoupila u Stoklasy, tuším číslo šest, ale tato technika se chová jinak než háčkování, takže jsem už jeden pokus z klasické žinylky (100g/120m) vyhodila. Až teď hurreey mohu zkusit znovu a rovnou dáme návod.

Jen pro srovnání – knooking čtvereček s modrým háčkem a klasický háčkovaný čtvereček 6 mm háčkem. Rozdíl knookingový čtvereček má jiný vzhled sloupku a je měkčí.

Co se týče žinylek od YarnArt, 100% mikropolyester, od nejtenčích:

  • YarnArt Dolce Baby, 50g/85m – moje oblíbená, tenčí varianta, super na vše, video návod na svetr 
  • YarnArt Velour, 100g/179m, video návod na šátek 
  • YarnArt Dolce, 100g/120m – klasická oblíbená žinylka, téměř ekvivalent Himalaya Dolphin Baby, video návod na šátek či deku 
  • YarnArt Chenille, 100g/90m
  • YarnArt Fluffy, 150g/70 m
  • YarnArt Dolce Maxi, 200g/70m, video návod na dětskou deku  nebo podsedák 

Doufám, že jste si vysílání užili stejně jako já. Budu se na Vás těšit i příští týden v neděli, tj. 16. 5. 2021 v 10.00 hodin na mém YT kanále.

Hezký a pohodový týden

K.

VYSÍLÁNÍ Povídání u Klubíčka

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..