Recenze knihy Háčkovaní ptáčci

12.8.2021

Nemusíte být ornitologové, aby se Vám do knihovničky hodila kniha s návody na háčkované ptáčky. Proč? Dočtete se v článku.

Publikace Háčkovaní ptáčci  byla přeložena z anglického originálu Edward´s Menagerie v roce 2015 a rok poté kniha vyšla v nakladatelství Metafora u nás. Knihu napsala Kerry Lord, která je současně zakladatelkou anglické značky klubíček Toft. V knize jsou použity právě příze Toft, ale nezoufejte. Mrkla jsem na ekvivalenty a vystačíte si s klasickou Jeans, Camillou, Tulip či Tulip Big.  Podle toho, jakou přízi zvolíte, takovou velikost ptáčka získáte.

Kniha je rozdělena do tří kapitol a ptáčky háčkujeme podle složitosti od jednoduchých po nejsložitějších. V první části je 12 návodů na jednoduché ptáčky, v druhé části také 12 návodů a ve třetí jich naleznete 16. Celkem tedy 40 návodů na nejrůznější druhy ptáčků, které Vás jen napadnou. Pro ukázku třeba plameňák, pelikán, papoušek, čáp, sova, kachna, tukan, datel, kakadu a další.

Co považuji za velký přínos knihy jsou fotopostupy na háčkování nejrůznějších detailů. Dále samostatná dvojstrana, v jakém pořadí se přišívají jednotlivé díly, například jak sešit křídlo, aby mělo různý úhel, či jak se hračky dokončují – oči, zobáček či hřebínky.

Knihou jsme si online prolistovali ve video podcastu Povídání u klubíčka 14, video pod textem.

Kniha Háčkovaní ptáčci je brožovaná bez přebalu matná, obsahuje 128 stránek a knihu zakoupíte za cenu kolem 84 Kč na www.knihcentrum.cz.

Hezký a pohodový den všem

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..