Taška Bobilon Micro

4.7.2021

Háčkovaná plážová taška je vyloženě horký tip na tvoření. Je léto, koupaliště či pláž volá a my si dnes uháčkujeme plážovku z kvalitních špagátů Bobilon Micro.

Bobilon Micro je „klubíčko“, které obsahuje 100 metrů kvalitních 100% bavlněných textilních špagátů. Tričkovinové Bobilony se vyrábí na Ukrajině ve čtyřech velikostech v neuvěřitelné škále barev. Materiál je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale jedná se i o rozložitelnou bavlnu. Zkrátka radost z tvoření. Co lze ze špagátů vyrobit? Můžete se inspirovat přímo na stránce výrobce www.bobilon.eu.

Špagáty Bobilon Micro nám zaslal e-shop www.prohackovani.cz, kde právě všechny čtyři velikosti Bobilonů zakoupíte. Na ukázku a porovnání Bobilonů se můžete mrknout v unboxingu zde a článek si můžete přečíst zde. Bobilon Maxi má šířku 9-11 mm, Bobilon Medium 7-9 mm, Bobilon Mini 5-7 mm a Bobilon Micro 3-5 mm. Jedná se o rovnoměrně řezaný pruh špagátu bez uzlíků, dírek, či barevných výkyvů. Bobilony totiž nejsou vyráběny z recyklovaného materiálu, nýbrž materiál je nejdříve vyroben přímo na míru, a poté teprve zpracován do klubíček potřebné velikosti. Bobilony jsou proto vysoce kvalitní.

S e-shopem Pro háčkování jsme se dohodli, že ze zaslaných Bobilon Micro vyrobím plážovou tašku s bambusovými uchy. Červenec se v tomto e-shopu nese v barvě tyrkysové a vy si můžete na webu Pro háčkování přečíst o významu tyrkysové barvy a ulovit vybraná tyrkysová klubíčka ve slevové akci.

Plážovou tašku jsem háčkovala od spodního dna šestkou háčkem. Začátečníkům doporučuji použit označovače pro první očko a případně pro sloupky, které se budou rozšiřovat. Tašku jsem háčkovala véčkovým vzorem, tj. dva sháčkované dlouhé sloupky a řetízkové očko. Pokud máte rádi pruhy, tento vzor při střídání barev vytvoří cik cak efekt. Z jednoho klubíčka jsem uháčkovala 5 řad. Pokud utahujete stejně, můžete si takto lépe rozplánovat případné pruhy. Na tašku jsem spotřebovala čtyři klubíčka. Dvě klubíčka tyrkysové a dvě klubíčka bílé.

Taška má bambusová ucha, průměr 18 cm. Pro praktické stažení krajů jsem použila tzv. jezdce. Díky stažení se zmenší vrchní část tašky. Musím přiznat, že jsem byla překvapená, co všechno se do tašky vejde. Kromě velké osušky, knížky, opalovacího krému, mobilu a peněženky určitě zůstane místo i na svačinku či pití. Takže stačí hodit taškou na rameno a vyrazit k vodě.

Taška Bobilon
Příze: Bobilon Micro, zakoupíte na www.prohackovani.cz
Spotřeba: 2 klubíčka tyrkysová a 2 klubíčka bílá
Háček: 6 mm a 7 mm
Rozměry: šířka 48 cm, výška 35 cm
Jehla s velkým ouškem, štítek na ozdobení, označovač, 2 x bambusová ucha průměr 18 cm, 2 x jezdec
Časový rozpočet: 4 hodiny
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek
DS véčko – dva sháčkované dlouhé sloupky a řetízkové očko

Tašku háčkujeme menším háčkem od základního řetízku. Háčkujeme dlouhé sloupky po obou stranách řetízku. Řada začíná náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo prvního DS. Řada končí PO. U vzoru začínáme prvním véčkem, tj.  2 ŘO, dále DS ob očko/pod ŘO a ŘO. Řadu vzoru končíme KS. Tím se dostaneme do „středu“ obloučku a můžeme opět háčkovat první véčko v řadě. Olem tvoří krátké sloupky. Náhrada za první KS v řadě je jedno volnější ŘO. Poslední řadu háčkujeme pevnými oky. Podle vlastního utahování volíme na poslední řady menší háček.

Taška, Bobilon tyrkysová, háček 6 mm
1. řada: 42 řetízkových oček, do posledního vložíme označovač, dále 2 ŘO
2. řada:  Háček vedeme do očka s označovačem a uháčkujeme DS. Dále 40 DS za nitku. Do posledního očka v řadě háčkujeme 6 DS a pokračujeme v háčkování na protilehlé straně řetízku. Uháčkujeme 40 DS a do očka s označovačem doplníme 4 DS. Řadu končíme PO. Otočíme směr háčkování.
3. řada: N, DS k náhradě, DS, 2 DS do jednoho očka, DS, 2 DS do jednoho očka. Dále 40 DS. Ve špičce opět háčkujeme 2 DS, DS, 2 DS, DS, 2 DS, DS a pokračujeme na protilehlé straně. Háčkujeme 40 DS. Řadu končíme PO.

Taška, Bobilon tyrkysová, háček 7 mm
4. řada: Otočíme směr háčkování. První véčko tvoří 2 ŘO, očko vynechat a DS, ŘO. Dále háčkujeme DS véčka, tj. nahodíme, háček vedeme do očka, kde končí předchozí véčko, přízi vytáhneme, nahodíme a uháčkujeme 1/2 DS. Očko přeskočíme, nahodíme, háček vedeme ob očko, vytáhneme přízi, nahodíme, uháčkujeme 1/2 DS, nahodíme a sháčkujeme 3 očka na háčku, ŘO. Uháčkujeme 42 véček. Ve špičce NEVYNECHÁVÁME žádná očka, tj. uháčkujeme 6 DS véček. Na protilehlé straně uháčkujeme 42 DS véček přičemž přeskakujeme očko. V protilehlé špičce háčkujeme 6 DS véček. Poslední DS véčko háčkujeme do stejného očka jako je náhrada. Místo ŘO uháčkujeme KS.

5. řada: První véčko tvoří 2 ŘO, DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme DS véčka, tj. háček vedeme POD ŘO z předchozí řady. Nezapomínáme na ŘO. Celkem máme 56 DS véček. Řadu končíme KS.
6. řada: První véčko tvoří 2 ŘO, DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme 56 DS véček. Řadu končíme KS. Při dokončení KS protáhneme novou barvu.

Taška, Bobilon bílá, háček 7 mm
7. řada: První véčko tvoří 2 ŘO, DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme 56 DS véček. Řadu končíme KS. Při dokončení KS protáhneme novou barvu.

Taška, Bobilon tyrkys, háček 7 mm
8. řada: První véčko tvoří 2 ŘO, DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme 56 DS véček. Řadu končíme KS. Při dokončení KS protáhneme novou barvu.

Taška, Bobilon bílá, háček 7 mm
9. – 16. řada: První véčko tvoří 2 ŘO, DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme 56 DS véček. Řadu končíme KS. V poslední řadě při dokončení KS protáhneme novou barvu.

Taška, Bobilon tyrkys, háček 7 mm
17. řada: První véčko tvoří 2 ŘO, DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme 56 DS véček. Řadu končíme KS. Při dokončení KS protáhneme novou barvu.

Taška, Bobilon bílá, háček 7 mm
18. řada: První véčko tvoří 2 ŘO, DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme 56 DS véček. Řadu končíme KS. Při dokončení KS protáhneme novou barvu.

Taška, Bobilon tyrkys, háček 7 mm
19. řada: První véčko tvoří 2 ŘO, DS pod ŘO, ŘO. Dále háčkujeme 56 DS véček. Řadu končíme KS. Při dokončení KS protáhneme novou barvu.

Taška, Bobilon tyrkys, háček 7/6 mm podle utahování
20. řada: N za KS, KS pod ŘO, KS do spojovacího očka. Opakujeme.
21. řada: ŘO, dále stejnoměrná pevná oka kolem horního olemu. Končíme do předposledního KS.

Dokončení
Zapošijeme/zaháčkujeme/zasukujeme volné konce špagátů. Pro jistotu doporučuji prošít jehlou a nití. Dozdobíme např. cedulkou či střapcem.  Našijeme kruhová bambusová ucha, viz obrázek. Boční část tašky lze vybavit. tzv. jezdcem. Ustřihneme tyrkysový pruh špagátů, provlečeme šňůrku a vytvoříme sklad. Jezdce umístíme podle potřeby buď dovnitř nebo vně tašky.

Inspirace od Vás pro Vás
Pokud se Vám taška podaří a chcete se pochlubit, inspirovat či poradit ostatním, prosím vkládejte foto svých výrobků „chlubícího“ příspěvku na FB. Následně vložím tento příspěvek ve formě odkazu sem do návodu. Moc děkuji, že si pomáháte a radíte navzájem.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Véčkový vzor a návody Krampolinka - www.krampolinka.cz 6.9.2022 at 8:46

    […] Taška plážová Bobilon Micro, video návod zde […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..