Top Cotton Soft s „vodou“

31.7.2019

YarnArt Cotton Soft – velice tenká příze, která příjemně překvapila. Jakoby se zdálo, že se s těmi tenkými nitkami nechci rozloučit, i když nám to léto už pomalu končí. Naštěstí, Cotton Soft byť je tenoučká, je to příze směsová, takže na podzim, zimu a jaro jako když najde.

YarnArt Cotton Soft se prodává ve 100 gramovém klubíčku s návinem 600 metrů. Ano vidíte dobře – to je metrů. Je to kombinace 55% bavlny a 45% polyakrylu a jestli se Vám to složení zdá povědomé, tak se nemýlíte. Je to totiž nejtenčí verze Giny/Jeans a v kombinaci s velkým háčkem (já použila 8 mm) jsem dosáhla nádherně nadýchaného efektu. Bonusem je, že Cotton Soft má český atest, takže lze využít na výrobky pro děti do tří let.

Cotton Soft je tenká, ale tím pádem lze nádherně kombinovat do melírů nebo ombré efektů a spojením nitek různých barev si můžete namíchat téměř vlastní duhové klubíčko. Zdvojením a ztrojením nám vznikne i příze teplejší, takže čepice, svetříky, deky, šátky, tunely – zkrátka cokoliv, co Vás na podzim až jaro napadne.

Top s „vodou“ jsem zamýšlela nosit na jaro a podzim na tričko s dlouhým rukávem, ale dnes jsem ho vyvětrala i na nátělníku, a pak na plavkách a bylo mi velmi příjemně, žádné vedro. Střihově se tento typ řadí mezi „maskovací“, takže volný oversize efekt nám maskuje mírný bříško špíček. Pozor – top má pouze přední díl a bederní část. Pokud tedy disponujete „volnějšími“ partiemi v oblasti zad a boků, tak doporučuji počkat na top č. 2, návod zde, který tuto záležitost jednoznačně vyřeší.

Z praktického hlediska jsem uvažovala, že si u typu „za krk“ v oblasti zad v místě zapínání podprsenky doháčkuji buď spojovací díl nebo přidám šňůrky, aby top lépe držel tvarově. Jinak spotřeba více než příjemná – necelé klubíčko. Tak se na to vrhneme.

Top Cotton Soft s „vodou“, velikost 38-40
Příze: YarnArt Cotton Soft, 1 klubíčko, zatím jsem viděla k dostání na www.primaprize.cz,nebo www.pletemesi.cz (po balících)
Rozměry: top měřený na volno položený – 39 šíře předního bederního dílu a celková délka 71 cm.
Háček: 7 a 8 mm
Štítek nebo cedulka na dozdobení
Hodinový rozpočet: cca 4 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek

Top je háčkovaný po řadách tam a zpět. Náhrada N za KS je jedno volné ŘO, za DS je v tomto případě 3 volná ŘO.
Základy háčkování naleznete zde.

Spodní lem, Cotton Soft, bílá, háček 7 mm, DVOJMO
1. řada: pružný řetízek, 89 oček plus 2 ŘO na otočení, otočíme.

Spodní lem, Cotton Soft, bílá, háček 8 mm, DVOJMO
2. řada: háček vedeme do prvního očka pružného řetízku a uháčkujeme KS, dále KS do každého očka. Celkem včetně N máme 90 KS. Pruh si narovnáme a pomocí PO spojíme s protilehlým koncem. Odtud háčkujeme dokola, tj. řadu neukončujeme PO.
3. – 12. řada: háčkujeme KS do KS, háčkujeme dokola, 90 KS.

Vzorovaná část, přední díl, Cotton Soft, bílá, háček 8 mm, JEDNODUCHÁ příze
13. řada: N za DS (3 ŘO), ŘO, dvě očka vynechat, do třetího očka háčkujeme jakoby véčko, které se skládá z 2DS-ŘO-2DS, ŘO, dvě očka vynechat, do třetího očka háčkujeme opět „véčko“, tj. 2DS-ŘO-2DS, ŘO, dvě očka vynechat, opakujeme, až máme celkem 13 „véček“ (pokud uděláte 14 „véček“ na 45 očkách, ničemu to nevadí). Končíme ŘO a DS. Vzorek se opakuje na 42 očkách celkem.

14. řada: N za DS (3 ŘO), 2 ŘO, KS pod ŘO z předchozí řady, 2 ŘO, háčkujeme jakoby „véčko“, kdy háček vedeme pod ŘO „véčka“ z předchozí řady, zde opět háčkujeme 2DS-ŘO-2DS, dále 2 ŘO, KS pod ŘO z předchozí řady, 2 ŘO a zopakujeme „véčko“, které háčkujeme do „véčka“ z předchozí řady. Na konci řady háčkujeme 2 ŘO, KS pod ŘO z předchozí řady, 2 ŘO a DS do třetího očka náhrady z předchozí řady (mrkněte na video, případně nákres vzorku v galerii).

15. řada: N za DS (3 ŘO), ŘO, „véčko“ 2DS-ŘO-2DS do „véčka“ z předchozí řady, dále ŘO a opět „véčko“. Končíme ŘO a DS do třetího očka náhrady z předchozí řady.
16. – 39. řada: opakujeme řady 14. a 15., končíme typově řadou 14 (tj. řada, kde se střídá 2 ŘO, KS, 2 ŘO a „véčko“), přízi neukončíme. Pomocí 5-ti KS a 2 PO sháčkujeme pravý a levý cíp dohromady, tj. vznikne nám otvor pro hlavu a vše „mezi“ pravým a levým cípem jakoby spadne vlastní vahou do výstřihu a vznikne tzv. voda. Při sháčkování si jen hlídáme, aby se nám nepřetočily cípy.

Olem, Cotton Soft bílá, háček 8 mm, DVOJMO
Spodní okraj lemu obháčkujeme pomocí KS, dvě očka vynechat, do třetího očka háčkujeme vějířek, který se skládá z 5-ti DS, dvě očka vynechat, do třetího očka háčkujeme KS. Opakujeme.

Dokončení
Volné konce zapošijeme. Dozdobíme knoflíkem, kytičkou, aplikací, cedulkou. V oblasti hrudi  můžeme doháčkovat dvě šňůrky, které se budou zavazovat na zádech (přední díl tak lépe drží tvar).

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: