ToteBag Macrame Cotton

18.8.2019

Aaaa druhá jednoduchá stylová kráska a hit letošního léta – ToteBag alias taška do ruky s kruhovými držadly. Je z jednoho klubíčka YarnArt Macrame Cotton a zvládne ji každý začátečník.

Nevěříte? No pravda, je to taková drobná škola háčkování. Máme zde od pevného oka až po dvakrát nahazovaný dlouhý sloupek téměř každý „steh“. Ovšem dobrá zpráva je, že taška je jeden obdélník se skosenými stranami, který je přeložený napůl, sháčkovaný po bocích dohromady a držadla jsou přiháčkovaná pomocí krátkých sloupků. Takže střihově jednoduchá záležitost.

Na tašku jsem spotřebovala jedno klubíčko YarnArt Macrame Cotton. Prodává se ve 250 gramovém klubíčku s návinem 225 metrů a co do složení je to 85% bavlna a 15% polyester. Klubíčko nám pro projekt věnovalo www.bezvapleteni.cz, což je výhradní dovozce přízí YarnArt do České republiky. Moc děkujeme.

Pokud jste zaznamenali rozbalování novinek (video zde) určitě jste si povšimli horké novinky YarnArt Macrame Cotton LUREX, což je stejná příze doplněná lurexovou třpytivou nitkou, takže kabelce by dodala ještě větší šmrnc.

Kulatá bambusová držadla pro kabelku věnovala www.mojegalanterka.cz.

ToteBag Macrame Cotton
Příze: YarnArt Macrame Cotton, 1 klubíčko zakoupíte na www.pletemesi.cz nebo www.pletiemesi.sk, 1 x držadla zakoupíte na www.mojegalanterka.cz
Rozměry: 27 cm šířka tašky, 30 cm výška (bez držadel)
Háček: 5 mm
Štítek nebo cedulka na dozdobení
Hodinový rozpočet: cca 3 hodiny včetně úprav
Pro začátečníky

PO – pevné oko
ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
PDS – polodlouhý sloupek
DS – dlouhý sloupek
DDS – dvakrát nahazovaný dlouhý sloupek

Taška je háčkovaná jako obdélník, po řadách tam a zpět. Náhrada N za KS je jedno volné ŘO/2ŘO.
Základy háčkování naleznete zde.

ToteBag, háček 5 mm
1. řada: 81 volných ŘO
2. řada: do druhého očka od háčku vedeme háček a uděláme KS (dvě vynechaná ŘO jsou N za KS), dále PDS, PDS, dále DS, DS, dále 68 DDS, DS, DS, PDS, PDS, KS, KS, otočíme (Pozn. ve videu mluvím o 74 DDS, ale jedná se o 6+68, tj. 74 oček, háčkujeme pouze 66 DDS 🙂
3. řada: N za KS, 79 KS, otočíme

4. řada: N za KS, háčkujeme za zadní nitku CELOU ŘADU! KS za zadní nitku, PDS za zadní nitku, PDS za zadní nitku, DS za zadní nitku, DS za zadní nitku, 68 DDS za zadní nitku, DS za zadní nitku, DS za zadní nitku, PDS za zadní nitku, PDS za zadní nitku, KS za zadní nitku, KS za zadní nitku, otočíme (spočítáme očka)
5. řada: N za KS, 79 KS, otočíme
6. – 20. řada: opakujeme řadu 4 a 5, končíme řadou, kde se háčkují KS, PDS, DS, DDS, přízi neukončíme a pokračujeme s olemem horní části kabelky

Obháčkování a sháčkování, háček 5 mm
Začínáme obháčkováním horní řady kabelky (místo, kde budeme v následující řadě přiháčkovávat ručky), tj. 20 KS. V rohu horní části háčkujeme 2 KS, dále pokračujeme na boční část, kde háčkujeme 10 KS, kabelku přeložíme napůl, odpočítáme na zadní části 10 oček a od 11 KS již sháčkováváme přední a zadní díl pomocí KS dohromady, přízi ukončíme.

Přízi navážeme na stejné straně, zadním díle, kde háčkujeme 10 KS tak, abychom se dostali na horní část (místo, kde budeme v následující řadě přiháčkovávat ručky), v rohu horní části uháčkujeme 2 KS, dále pokračujeme obháčkováním horní části, tj. KS na každou řadu (20 KS), v rohu 2 KS, pokračujeme v obháčkování boční části, tj. 10 KS, od 11 KS již sháčkováváme pomocí KS přední a zadní díl, přízi ukončíme.

Přízi navážeme na předním díle boční části (zde ještě KS chybí), a háčkujeme 10 KS, končíme PO. Přízi neukončíme a pokračujeme s přiháčkováním ruček.

Přiháčkování ruček, háček 5 mm
N za KS, necháme si volné oko. Ručku přiložíme na kabelku směrem k nám. Háček vedeme skrz ručku, dále do očka, v zadní části háčkem nabereme přízi, protáhneme očkem i ručkou dopředu, neutahujeme, očko je volné. Háček vedeme skrz ručku do sousedního očka, nabereme přízi v zadní části a protáhneme dopředu, zde s nahozením sháčkujeme všechny oka pomocí KS dohromady. Zopakujeme postup, tj. máme 10 sháčkovaných KS a přiháčkovanou ruku. Dále pokračujeme pomocí KS do každého očka až se dostaneme na druhou stranu, kde zopakujeme postup s přiháčkováním ručky. Řadu doháčkujeme pomocí KS, přízi ukončíme.

Dokončení
Volné konce zapošijeme, kabelku dozdobíme cedulkou, knoflíkem atd.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. Návod je zpracován pro tuto konkrétní přízi, háček a mé utahování. Pokud použijete jinou přízi, háček či jinak utahujete než já, výsledný výrobek se může lišit!

Nejnovější projekty, návody, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Háčkovaná dýně macrame cotton - www.krampolinka.cz 21.8.2021 at 7:24

    […] složení 85% bavlna a 15% polyester. Zkoušela jsem háčkovat tašku s bambusovým uchem, návod zde, a musím přiznat, že se mi s ní krásně pracovalo. Můžete mrknout i na video novinek a jak […]

  • Leave a Reply

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..