Unboxing přízí Durable: novinka na českém trhu

22.6.2021

Pojďte mrknout na rozbalování balíčku novinkových klubíček holandské značky Durable. V článku si můžete přečíst i rozhovor s paní majitelkou e-shopu o tom, čím ji klubíčka Durable očarovala.

V podcastu o háčkování Povídání u klubíčka jsme si rozbalili klubíčka holandské značky Durable a prolistovali jsme si dvě knížky o háčkování od Knihcentrum.cz. Klubíčka zakoupíte se zaváděcí 20% SLEVOU ve speciálním e-shopu PrizeDurable.cz. Osobní odběr klubíček je po domluvě možný přímo v Brně. Moc děkuji za balíček.

Holandská firma Durable začala v 70 letech minulého století s výrobou a zpracováním bavlny a díky barevnosti si bavlněná klubka získala poměrně rychle velkou popularitu. Byla doba hippies a granny čtverců. Příze Durable Coral, vlajková loď, se prodává ve více než 86-ti odstínech a jedná se o klubíčka 50 gramů a  125 metrů. Webová stránka výrobce Durable nabízí více než 200 návodů na háčkované a pletené výrobky v angličtině. Osobně se mi líbí přístup firmy k práci autorů. Při použití návodu je nezbytné zmínit návrháře/autora a zmínit výrobce klubíčka. Mezi klubíčky naleznete i třeba chlupatku na medvídky nebo duhová klubíčka Color Cake (dort) doplněná mini verzí Pieace of Cake (kousek dortu).

Když mrknete na podcast, prosvištěli jsme celou Durable nabídkou a připomněli techniku tapiko (latch), tj. vyvazování/sukování 6 cm pruhů příze do předtištěné mřížky. Díky technice tapiko vznikají koberečky, obrázky či polštáře. Firma nabízí již předchystané balíčky nastříhaných přízí. Musím přiznat, že jsem tento druh nabídky nikde jinde zatím nezaznamenala.

A jaká klubíčka na nás vykoukla z balíčku? Pro mne krásná kombinace jednobarevné Durable Cosy Fine a jakoby denimové verze Durable Cosy Fine Faded. Oba druhy jsou klubíčka 50g s návinem 105 metrů. Do co složení je to osvědčená směs 58% bavlny a 42% akrylu.  Nádherná měkoučká klubíčka se hodí na svetříky, ponča, čepice či šály od podzimu do jara, nebo na deky či hračky. Barvy v balíčku máme Flamingo Pink 229, Mint 2137 a Faded Flamingo 229 a Faded Mint 2137.  Faded má efekt šoupaných jeansů a barevná škála slibuje krásné a veselé barevné tvoření.  Já bych chtěla z klubíček uháčkovat svetřík.

Ve vysílání jsme si prolistovali i knížky o háčkování.  Recenzi na knihu Elegantní háčkované obaly naleznete zde a recenzi na knižní novinku Háčkovaná zvířátka naleznete zde.

S paní Maruškou Nermutovou, majitelkou e-shopu PrizeDurable.cz jsem pro Vás přichystala krátký rozhovor a představení nové značky klubíček.

Co Vás vedlo k založení e-shopu a proč právě příze Durable?
My jsme s manželem hodně podnikavý lidé, manžel má 3 eshopy, dováži do ČR Francouzské marmeládky a Víno z Moldávie a mimo to ještě má stránku Život s Teslou. Když jsem narazila v zahraničí na příze Durable nutně jsem je potřebovala. Tuto diagnózu mají asi všichni, kdo háčkují nebo pletou. Klubíčka se ale daly objednat pouze v Německých eshopech, tak mi je posílala kamarádka a já ji nechtěla pořád otravovat, tak jsem se po několika měsících snahy konečně dostala přímo k výrobci a rozhodla se, že ta paleta barev je tak úžasná, že by mohla mít úspěch i u nás. Nejvíce mě zaujala jejich duhová klubíčka Color Cake, která jdou doplnit menším klubíčkem Piece of Cake, a to si myslím, že je úžasný nápad, kolikrát je jedno duhové klubíčko na šátek málo a dvě už zase moc.

Háčkujete, pletete nebo tvoříte jiným způsobem?
Ano háčkuji, propadla jsem tomu na mateřské. Naštěstí mám spící dítě, tak mám na to čas. Háčkuji hračky pro malou, deky, šátky a občas i nějaké to oblečení.

Co máte právě v procesu tvoření?
Právě háčkuji letní šátek z Durable Color Cake, velkého medvěda z nové žinylkové příze Durable Velvet a zimní šátek z merina Durable Forest. Já prostě neumím mít jen jednu věc na háčku.

Jaké je Vaše nejoblíbenější klubíčko? Co byste doporučila svým zákaznicím?
Jednoznačně duhové klubíčko Color Cake a bavlna Coral na hračky.

Plány do budoucna?
Plán je rozšířit značku Durable po ČR a SK. Momentálně už jednám s několika eshopy i kamennými prodejnami, aby prodávali příze Durable. Přece jen já jsem nový neznámý eshop. Jiné eshopy jsou u nás už zavedené a známé, tudíž je větší šance, že bude Durable více na očích a získá si svou oblíbenost u zákaznic.

Kde Vás všude najdeme?
Na výdejním místě v Brně, na webu PrizeDurable.cz, ale jinak samozřejmě na sociálních sítích. FB stránka Příze Durable a Instragram.

Moc děkuji za rozhovor. Ať se Vám i klubíčkům Durable u nás daří.
Hezký den a těším se u dalšího podcastu na mém YT kanále.

KR

POVÍDÁNÍ U KLUBÍČKA

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..