Vajíčko Camellia červené

3.4.2020

Další háčkované vajíčko z příze YarnArt Camellia, tentokrát v nádherné červené třpytivé barvě.

YarnArt Camellia je malé klubíčko o hmotnosti 20 gramů a návinem 190 metrů ve složení 70% polyester a 30% metalické vlákno. Velký podíl lurexové nitky vytváří opravdu třpytivý efekt. Kromě vánočních dekorací lze Camellii použít jako příplet například do tašek či prostírání. My Camellii díky velké barevné škále použijeme na obháčkování polystyrenového vajíčka.

Co se týče vajíčka, jedná se o klasickou velikost tuším „M“, ve videu uvidíte i příměr ke kupovanému vajíčku. Polystyrenová vajíčka zakoupíte buď v řetězci Tesco nebo jiných nákupních střediscích, případně v galanteriích. Místo polystyrenového můžete použít například vyfouklé vajíčko, nebo z neděle na pondělí obháčkovat pár vajíček uvařených natvrdo. Z jednoho klubíčka Camellie obháčkujete odhadem cca 4-5 vajíček. Háčkuji háčkem číslo 2 a obal na vajíčko hezky pruží, takže se velikostně přizpůsobí velikonoční dekoraci.

Pod článkem naleznete i grafický nákres prvních pár řad. Poslední dvě řady na obrázku je ukázka, jak pomalu práci sháčkovat a ukončit. Nezapomeňte před těmito řadami vložit vajíčko, pak by to už nebylo možné.

Pohodové tvoření všem.

Vajíčko Camellia červené
Příze: YarnArt Camellia, barva 416 červená, zakoupíte na www.primaprize.cz
Spotřeba: 1 klubíčko
Háček: 2 mm
Rozměry: výška 6.5 cm, obvod 13 cm
Jehla s velkým ouškem
Časový rozpočet: cca 40 minut
Pro začátečníky (doporučuji vytisknout návod a háčkovat s videem)

MK – magický kroužek
ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko

Háčkujeme do magického kroužku. Řada začíná tzv. náhradou „N“, tj. 2 ŘO místo prvního DS. Řada končí PO. Náhrada NENÍ součástí vzorku. Pokud se Vám MK nedaří, spojte čtyři ŘO pomocí PO do kroužku. Základy háčkování, včetně postupu na magický kroužek zde.

Camellia, modrá, háček 2 mm
1. řada: N za DS, 14 DS do MK, PO
2. řada: N za DS, háček vedeme do očka a uháčkujeme +vějířek, tj. tři DS do jednoho očka, očko vynecháme+, opakujeme vzor mezi znaménkem plus, končíme PO. (máme základ pro 7 sloupců)
3. řada: N za DS, +do prostředního očka vějířku uháčkujeme pět DS+, opakujeme vzor mezi znaménkem plus, končíme PO. (7 sloupců)
4. – 7. řada: N za DS, +do třetího očka vějířku uháčkujeme šest DS+, opakujeme vzor mezi znaménkem plus, končíme PO. (7 sloupců)

Středovou nitku od magického kroužku vytáhneme vně práci. Do vytvořeného obalu vložíme vajíčko. Dále háčkujeme s vajíčkem uvnitř.

8. řada: N za DS, +do třetího očka vějířku uháčkujeme tři DS+, opakujeme vzor mezi znaménkem plus, končíme PO. (7 sloupců)
9. řada: N za DS, +do prostředního očka vějířku uháčkujeme jeden DS+, opakujeme vzor mezi znaménkem plus, končíme PO. (7 sloupců) Pro poutko uháčkujeme 40 ŘO, pomocí PO připojíme k vajíčku a přízi ukončíme.

Dokončení
Volné konce zapošijeme.

Návod prosím používejte pro vlastní potřebu. Pro použití pro komerční účely mne prosím kontaktujte. Vždy prosím uvádějte ZDROJ, tj. www.krampolinka.cz. 

Nejnovější projekty, nápady, recenze, unboxing a háčkování online můžete sledovat:

Už máte novou APKU PRO ANDROID? Můžete zdarma stáhnout do svého telefonu/tabletu zde.

Mnohokrát děkuji za podporu, přízeň a především Váš čas.

Kačka

VIDEO

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..